Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει ο Λώρης:Η απώλεια στην εγκυμοσύνη της γυναίκας του και όσα δήλωσε!

Σε μια εξομολόγηση καρδιάς προέβη ο γνωστός ηθοποιός και σεναριογράφος Λώρης Λοϊζίδης στο περιοδικό ΟΚ! για τις δύσκολες στιγμές της εγκυμοσύνης της συντρόφου του, Στυλιάνα Μαραγκού και για την απώλεια του ενός παιδιού που είχαν, αφού κυοφορούσαν έπειτα από αποκάλυψη τρίδυμα.  Διαβάστε απόσπασμα συνέντευξης 

Εάν ήταν λίγο σοκ όταν συνειδητοποίησες πως θα γίνεις ξανά μπαμπάς ποια ήταν η αντίδραση σου όταν έμαθες πως ήταν δίδυμα;
(Γέλια) Ήρθαμε Κύπρο και πήγε στον γιατρό μόνη της η Στυλιάνα. Με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως είναι καλύτερα να μιλήσω με τον ίδιο. Εκείνος μου είπε δεν είναι ένα, είναι τρία! Του απάντησα πως με κοροιδεύει και μου είπε πως είναι η αλήθεια. Ήξερα πως θα μπορούσε να ήταν δυο επειδή υπήρχε ένα ιστορικό στην οικογένεια αλλά τρία δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ. Έπαθα μεγάλο σοκ. Σιγά σιγά ανακαλύψαμε και το πρόβλημα των τριών παιδιών που ήταν στον ίδιο σάκο και στον ίδιο πλακούντα και την μεγάλη επικινδυνότητα που υπήρχε.

Και εκεί ξεκινά μια παράξενη εγκυμοσύνη…
Ξεκίνησαν τα άγχη και τα προβλήματα. Κάθε μέρα δεχόμασταν πληροφορίες που ήταν όλο και πιο επικίνδυνες.Ήταν μια εγκυμοσύνη στις 200.000 ανά τον κόσμο που θα μπορούσε να συμβεί αυτό.  Ευτυχώς βρήκαμε τον δρόμο μας τον δόκτωρ Κύπρο Νικολαιδη που διαπρέπει στην Αγγλία όπου κάναμε μια επέμβαση που πέτυχε και σώθηκαν τα δυο παιδιά, τα οποία σήμερα υγιέστατα.

Πως ήταν η δική σου αντιμετώπιση και ψυχολογία σε όλη αυτή την κατάσταση; Πόσο έυκολο ήταν να το διαχειριστείς ακούγοντας τόσο άσχημες πληροφορίες και έχοντας υπόψιν πως πρέπει να στηρίξεις και την Στυλιάνα
Εγώ έδειχνα πως ήμουν ψύχραιμος αλλά τα βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Έπρεπε όμως, κυρίως για την Στυλιάνα, να φαινόμουν ψύχραιμος για να είναι και εκείνη καλά, αλλά φοβόμουν πάρα πολύ. Ο κος Νικολαίδης ήταν απόλυτα ψύχραιμος και σίγουρος για όλο αυτό και αυτό μου έδωσε μεγάλη δύναμη. Μου είπε να μπώ στο αεροπλάνο και να πάω αμέσως στην Αγγλία.

 

 

Επόμενο άρθρο

Χώρισαν Χατζηγιάννης - Μακρυπούλια; Όλες οι πρώτες πληροφορίες...

Τα δημοσιεύματα και η ... "άτακτη φυγή" της Ζέτας
18/02/2019 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Συγκινεί ο Λώρης:"Ζήτησε να δώσει το ήπαρ του για να σώσει τον Σταύρο Κυπριανού"

Μια αληθινή πράξη φιλίας και αγάπης του γνωστού ηθοποιού
06/04/2019 - 11:16

Λώρης: Η συγκλονιστική εξομολόγηση για τον άνθρωπο που του έσωσε τη ζωή (ΒΙΝΤΕΟ)

Με δάκρυα στα μάτια μοιράστηκε την δική του εμπειρία ως δότης μυελού των οστών
31/05/2018 - 15:25

Χριστιάνα Αρτεμίου:Η σχέση της με τον Λώρη Λοϊζίδη και η νέα σειρά που ετοιμάζει

Δείτε την να μιμείται την Τζιώρτζια Παναγή και την Αιμιλία Κενεβέζου
27/11/2017 - 17:32

Ο Λώρης Λοϊζίδης μας δείχνει πρώτη φορά τα προσωπάκια των παιδιών του(ΦΩΤΟ)

Μαζί με τη σύζυγό του λάμπουν από ευτυχία και μοιράζονται τις ευτυχισμένες στιγμές τους
19/11/2017 - 17:22

Τί θα δούμε σήμερα στο "Παραμύθι...αλλιώς";

Κάθε Πέμπτη και Παρασκευή στις 21.15 στον ALPHA Κύπρου
18/05/2017 - 18:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχασε τον έλεγχο και προσέκρουσε στο διαχωριστικό κιγκλίδωμα (ΦΩΤΟ)

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο Λευκωσίας-Λεμεσού, παρά την έξοδο για Λάρνακα

Έκαψαν το εξωκλήσι της Αγίας Σολομωνής στην κατεχόμενη Κώμα του Γιαλού (ΦΩΤΟ)

Νεκρά πουλιά, πεταμένες φωλιές και δυσάρρεστη μυρωδιά στο εσωτερικό του ιστορικού ναού

"Έφυγε" από τη ζωή ο πατριάρχης της πολιτικής γελοιογραφίας Γιώργος Μαυρογένης

Ένωση Συντακτών: "Καυστικός δημοσιογράφος, εμπνευσμένος γλυπτής, εκφραστικός ζωγράφος"
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες σε μάνα και γιο για χασισοφυτία

Εντοπίστηκαν στο στάβλο τους 61 δενδρύλια ενώ είχαν σκοπό να φυτέψουν πολύ περισσότερα

Tρίχρονο αγγελούδι ξεψύχησε στο δρόμο για το νοσοκομείο

Αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας και νοσηλευόταν στο Παίδων

Ολλανδός τουρίστας βρέθηκε νεκρός σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Μέλη της οικογένειάς του τον εντόπισαν αναίσθητο..
Διεθνή

Ένοπλος άνοιξε πυρ σε μπαρ στο Νιου Τζέρσεϊ

Δέκα άτομα μεταφέρθηκαν εσπευσμένα σε κοντινά νοσοκομεία

Με βουρκωμένα μάτια παραιτήθηκε η Τερέζα Μέι (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε θα ανακοινωθεί ο διάδοχος της για την ηγεσία των Συντηρητικών και την Πρωθυπουργία

tv news

Ο Πούμπουρας έρχεται να αποδείξει ότι οι κυπριακές ρίζες του δεν είναι τυχαίες!

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» Με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Σκόνη θανάτου, γραπτά κείμενα μελλοθάνατων και κραυγές χήρων και ορφανών

Oι«24 Ώρες»αποκαλύπτουν το θανατικό που έπληξε την Πλατανιστάσα αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 25/05/2019 - 17:50ALPHA NEWS