Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει ο Λώρης:Η απώλεια στην εγκυμοσύνη της γυναίκας του και όσα δήλωσε!

Σε μια εξομολόγηση καρδιάς προέβη ο γνωστός ηθοποιός και σεναριογράφος Λώρης Λοϊζίδης στο περιοδικό ΟΚ! για τις δύσκολες στιγμές της εγκυμοσύνης της συντρόφου του, Στυλιάνα Μαραγκού και για την απώλεια του ενός παιδιού που είχαν, αφού κυοφορούσαν έπειτα από αποκάλυψη τρίδυμα.  Διαβάστε απόσπασμα συνέντευξης 

Εάν ήταν λίγο σοκ όταν συνειδητοποίησες πως θα γίνεις ξανά μπαμπάς ποια ήταν η αντίδραση σου όταν έμαθες πως ήταν δίδυμα;
(Γέλια) Ήρθαμε Κύπρο και πήγε στον γιατρό μόνη της η Στυλιάνα. Με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως είναι καλύτερα να μιλήσω με τον ίδιο. Εκείνος μου είπε δεν είναι ένα, είναι τρία! Του απάντησα πως με κοροιδεύει και μου είπε πως είναι η αλήθεια. Ήξερα πως θα μπορούσε να ήταν δυο επειδή υπήρχε ένα ιστορικό στην οικογένεια αλλά τρία δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ. Έπαθα μεγάλο σοκ. Σιγά σιγά ανακαλύψαμε και το πρόβλημα των τριών παιδιών που ήταν στον ίδιο σάκο και στον ίδιο πλακούντα και την μεγάλη επικινδυνότητα που υπήρχε.

Και εκεί ξεκινά μια παράξενη εγκυμοσύνη…
Ξεκίνησαν τα άγχη και τα προβλήματα. Κάθε μέρα δεχόμασταν πληροφορίες που ήταν όλο και πιο επικίνδυνες.Ήταν μια εγκυμοσύνη στις 200.000 ανά τον κόσμο που θα μπορούσε να συμβεί αυτό.  Ευτυχώς βρήκαμε τον δρόμο μας τον δόκτωρ Κύπρο Νικολαιδη που διαπρέπει στην Αγγλία όπου κάναμε μια επέμβαση που πέτυχε και σώθηκαν τα δυο παιδιά, τα οποία σήμερα υγιέστατα.

Πως ήταν η δική σου αντιμετώπιση και ψυχολογία σε όλη αυτή την κατάσταση; Πόσο έυκολο ήταν να το διαχειριστείς ακούγοντας τόσο άσχημες πληροφορίες και έχοντας υπόψιν πως πρέπει να στηρίξεις και την Στυλιάνα
Εγώ έδειχνα πως ήμουν ψύχραιμος αλλά τα βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Έπρεπε όμως, κυρίως για την Στυλιάνα, να φαινόμουν ψύχραιμος για να είναι και εκείνη καλά, αλλά φοβόμουν πάρα πολύ. Ο κος Νικολαίδης ήταν απόλυτα ψύχραιμος και σίγουρος για όλο αυτό και αυτό μου έδωσε μεγάλη δύναμη. Μου είπε να μπώ στο αεροπλάνο και να πάω αμέσως στην Αγγλία.

 

 

Επόμενο άρθρο

Χώρισαν Χατζηγιάννης - Μακρυπούλια; Όλες οι πρώτες πληροφορίες...

Τα δημοσιεύματα και η ... "άτακτη φυγή" της Ζέτας
18/02/2019 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λώρης: Η συγκλονιστική εξομολόγηση για τον άνθρωπο που του έσωσε τη ζωή (ΒΙΝΤΕΟ)

Με δάκρυα στα μάτια μοιράστηκε την δική του εμπειρία ως δότης μυελού των οστών
31/05/2018 - 15:25

Χριστιάνα Αρτεμίου:Η σχέση της με τον Λώρη Λοϊζίδη και η νέα σειρά που ετοιμάζει

Δείτε την να μιμείται την Τζιώρτζια Παναγή και την Αιμιλία Κενεβέζου
27/11/2017 - 17:32

Ο Λώρης Λοϊζίδης μας δείχνει πρώτη φορά τα προσωπάκια των παιδιών του(ΦΩΤΟ)

Μαζί με τη σύζυγό του λάμπουν από ευτυχία και μοιράζονται τις ευτυχισμένες στιγμές τους
19/11/2017 - 17:22

Τί θα δούμε σήμερα στο "Παραμύθι...αλλιώς";

Κάθε Πέμπτη και Παρασκευή στις 21.15 στον ALPHA Κύπρου
18/05/2017 - 18:25

Λώρης Λοϊζίδης: Η αποκαλυπτική συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Μιλά για το... Παραμύθι του,την σχέση του και την δύσκολη γέννα της συντρόφου του
11/05/2017 - 22:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η Κύπρος τιμά την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Παρελάσεις και εκδηλώσεις σε όλες τις πόλεις, με επίκεντρο τη Λευκωσία

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση ανήλικου στην Πάφο

Απουσίαζε από το σπίτι του από την περασμένη Τρίτη

Στο κελί οδηγός που οδηγούσε τύφλα στο μεθύσι στον αυτοκινητόδρομο

Οδηγούσε αλόγιστα και επικίνδυνα και αρνήθηκε να προβεί σε τελικό έλεγχο αλκοτέστ
Ελλάδα

"Μακεδονία Ξακουστή" τραγουδούν πολίτες στην παρέλαση της Θεσσαλονίκης (ΒΙΝΤΕΟ)

Στέλνουν το δικό τους μήνυμα για την ελληνικότητα της Μακεδονίας

Πήγαν να τον κλέψουν και πυροβόλησε και σκότωσε τον διαρρήκτη

Πέταξε το πτώμα του σε λατομείο και τον έψαχνε η ομάδα του

Το βίντεο της ντροπής και οι ειρωνείες των αστυνομικών στην 90χρονη (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέλαβαν 90χρονη επειδή πουλούσε κάλτσες που έπλεκε η ίδια στη λαϊκή αγορά
Διεθνή

Η Ρουμανία ανακοίνωσε από τις ΗΠΑ ότι μεταφέρει την πρεσβεία της στην Ιερουσαλήμ

Η χώρα κατέχει αυτή την περίοδο την εκ περιτροπής προεδρία της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Έρευνα υψηλού επιπέδου διέταξε η Jacinda Ardern για το χτύπημα στη Νέα Ζηλανδία

"Σηκώνει κάθε πέτρα" για να απαντήσει όλα τα ερωτήματα η Πρωθυπουργός της χώρας

Σειρήνες πολέμου στην καρδιά του Ισραήλ (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Επτά τραυματίες, μεταξύ τους και δύο βρέφη, μετά από επίθεση με ρουκέτα

tv news

Η Πιλάρ επισκέπτεται τον Νικόλα με σκοπό να μιλήσει για όλους και για όλα...

Oι πληροφορίες που του δίνει τον αφήνουν άφωνο... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Θα ανακαλύψει η Κάτια το σχέδιο της Μαρίνας και τη σχέση της με τον Γιάννη;

Ο Κωστής αρχίζει να υποψιάζεται την Λίλιαν... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 25/03/2019 - 11:45CATS & DOGS: THE REVENGE OF KITTY GALORE
Δευ, 25/03/2019 - 13:15ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ