Ψυχαγωγία

Τα βρετανικά ΜΜΕ απαντούν στον Τζορτς Κλούνεϊ για την Μέγκαν Μαρκλ

Τα βρετανικά ΜΜΕ απαντούν και αρνούνται τις κατηγορίες του Τζορτς Κλούνεϊ ότι "παρενοχλούν" τη Μέγκαν Μαρκλ.

Διαβάστε επίσης: Το πρωτοφανές ξέσπασμα του Τζορτζ Κλούνεϊ για τη Μέγκαν Μαρκλ μέσω...επιστολής

Μετά τις κατηγορίες που δέχθηκαν από τον γνωστό ηθοποιό σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό WHO ότι την καταδιώκουν και την διαβάλλουν όπως γινόταν και με την Νταϊάνα έδωσαν την δική τους απάντηση. 

Η Πένι Τζούνορ, μια ειδικός επί της βρετανικής βασιλικής οικογένειας όταν ρωτήθηκε από το Γαλλικό Πρακτορείο απάντησε: 

Δεν πιστεύω ότι οι δύο (καταστάσεις) είναι συγκρίσιμες. Δεν άκουσα να λέγεται ότι η Μέγκαν διαμαρτυρήθηκε για τους παπαράτσι. Μπορεί και ζει τη ζωή της, (μπορεί) να περπατά σε ένα πάρκο, να πηγαίνει σε ένα εστιατόριο και να συμπεριφέρεται ως ένας οποιοδήποτε άνθρωπος χωρίς να την ακολουθούν δεκάδες παπαράτσι. Η Νταϊάνα δεν μπορούσε να το κάνει.

Μετά τον θάνατο της Lady D, ο βρετανικός Τύπος αναθεώρησε τον κώδικα δεοντολογίας του, τον σεβασμό στον οποίο εγγυάται μια ανεξάρτητη αρχή, αυστηροποιώντας τους κανόνες στα θέματα της παρενόχλησης και του σεβασμού της ιδιωτικής ζωής. Αυτό ακριβώς επέτρεψε να μπει ένα τέλος στις «χειρότερες υπερβολές», που υπήρχαν πριν από 25 χρόνια, όταν οι «παπαράτσι είχαν μεγαλύτερες ελευθερίες» εξηγεί η Πένι Τζούνορ. Η εφημερίδα The Daily Telegraph γράφει: 

Αυτό που προκαλεί τη μεγαλύτερη έκπληξη, είναι ότι αυτή η σύγκριση γίνεται (...) σε μια εποχή όπου η ιδιωτική ζωή των μελών της βασιλικής οικογένειας δεν ήταν ποτέ άλλοτε τόσο σεβαστή από τον Τύπο.

Επόμενο άρθρο

Συγκινεί ο Νίκος Κοτζιάς: "Έχω κάνει 6 βαριά χειρουργεία καρκίνου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ο Τσίπρας έγινε πρωθυπουργός χωρίς να ξέρει αγγλικά..."
14/02/2019 - 11:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο πρίγκιπας Χάρι έγινε... νονός! (ΦΩΤΟ)

Η απουσία Γουίλιαμ και Κέιτ από την τελετή και η εντυπωσιακή Μέγκαν Μαρκλ
19/03/2019 - 11:30

Η Μέγκαν Μαρκλ απαντά... στα αρνητικά σχόλια και την κριτική που δέχεται!

Η αποστωμοτική απάντηση της δούκισσας του Σάσεξ
19/03/2019 - 09:12

"Βέτο" της βασίλισσας Ελισάβετ σε Μέγκαν Μαρκλ και πρίγκιπα Χάρι-Μάθετε τον λόγο

Τα σχέδια του πριγκιπικού ζευγαριού και οι απαγορεύσεις της βασίλισσας
18/03/2019 - 08:44

Αυτός είναι ο λόγος που η Μέγκαν Μαρκλ σταματάει τις... δημόσιες εμφανίσεις!

Οι επαγγελματικές υποχρεώσεις της δούκισσας του Σάσεξ "παγώνουν" για λίγο
17/03/2019 - 09:39

Ο Κλούνεϊ μιλά για την Μέγκαν Μαρκλ και εξηγεί γιατί την υπερασπίστηκε δημόσια

"Είναι πραγματικά μια πολύ ευγενική και έξυπνη γυναίκα..."
16/03/2019 - 15:36

Ο πρίγκιπας Χάρι και η Μέγκαν Μαρκλ... εκτός Παλατιού - Όλες οι λεπτομέρειες

Η επίσημη ανακοίνωση από Μπάκιγχαμ για το αγαπημένο ζευγάρι
15/03/2019 - 10:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θες να ενταχθείς στο δυναμικό της Αστυνομίας ή της Πυροσβεστικής;

Δες πως να κάνεις αίτηση και να διεκδικήσεις μία από τις 286 θέσεις που άνοιξαν

Έξι χρόνια στη φυλακή 45χρονος για μισό κιλό κοκαΐνης

Συνελήφθη μετά από καταδίωξη στη Λεμεσό τον Αύγουστο του 2017

Βγαίνουν στους δρόμους για το Σπήλαιο της Χρυσοσπηλιώτισσας (ΒΙΝΤΕΟ)

"Αν γίνουν εργασίες στην περιοχή θα καταρρεύσει το σπήλαιο εντελώς"
Ελλάδα

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του

Το πρόγραμμα του Έλληνα Πρωθυπουργού στη Σύνοδο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Κυρίαρχο θέμα θα αποτελέσει το ζήτημα της εξόδου του Ηνωμένου Βασιλείου από την ΕΕ
Διεθνή

Μεγάλη έκρηξη σε εργοστάσιο σκόρπισε το θάνατο (ΦΩΤΟ)

Τουλάχιστον 47 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους και 600 τραυματίστηκαν

Σε πολύνεκρη τραγωδία κατέληξε η γιορτή για το Νεβρόζ στον Τίγρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονίζει το βίντεο με δεκάδες ανθρώπους να παλεύουν στο νερό να σώσουν τη ζωή τους

"Ακυρώστε το Brexit" υπέγραψαν πέραν των 2 εκατομμυρίων πολιτών

Μαζική η συμμετοχή στο υπόμνημα του ιστότοπο του Κοινοβουλίου για ανάκληση του άρθρου 50

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

H Μαρίνα συνεχίζει το επικίνδυνο φλερτ αποφασισμένη να φτάσει στα άκρα...

Η Κάτια ζητάει από τον Αντρέα να παγιδέψει το κινητό της Μαρίνας..Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/03/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ