Ψυχαγωγία

Tα δάκρυα της Αριστοτέλους on air για την...θανατική ποινή 14χρονου(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους λυγίζει μπροστά σε ένα συγκινητικό ρεπορτάζ επιμέλειας Τάσου Ευαγγέλου, για το νεότερο άνθρωπο που καταδικάστηκε σε θάνατο στις ΗΠΑ, ηλικίας μόλις 14 ετών.

Η κατηγορία ήταν η δολοφονία δυο κοριτσιών, την οποία ομολόγησε μετά από εξαναγκασμό και στο πλαίσιο ρατσιστικής προσέγγισης του προσώπου και της δίκης εκείνης της δεκαετίας, με αποτέλεσμα να θανατωθεί.

Στην δίκη αναγκάστηκε μόνος χωρίς να έχει δικηγόρο. Μέσα σε δέκα λεπτά οι ένορκοι τον έκριναν ένοχο με την ποινή της θανατικής ποινής μέσω ηλεκτρικής καρέκλας. 70 χρόνια μετά τον θάνατο του, η υπόθεση άνοιξε και ακυρώθηκε λόγω νέων στοιχείων που τον έφεραν να είναι εκείνη την ημέρα με την αδερφή του.

Δείτε το ρεπορτάζ σε μοντάζ Κυριακής Αδάμου, το οποίο έφερε α δάκρυα της παρουσιάστριας (και όχι μόνο..)

Επόμενο άρθρο

Aριστοτέλους-Αλεξανδρινού-Ευαγγέλου:Η πρωινή γυμναστική και οι..."θυσίες"(ΦΩΤΟ)

Οι εγχώριοι celebrities του νησιού πήραν τους personal trainers και ξεκίνησαν τις κάμψεις
16/11/2019 - 12:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η "συγνώμη" της Ντόρις Κυριακίδου στη...μητέρα της Έλλη Κυριακίδου(ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή στις 21:15 στον Alpha Κύπρου ένα ακόμα συγκλονιστικό show
28/11/2019 - 20:49

Απούσα για δεύτερη ημέρα η Αριστοτέλους - Ποια την αντικατέστησε;(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια γνώριμη γυναικεία παρουσία έκατσε στο πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα"
21/11/2019 - 12:57

H Aριστοτέλους ποζάρει με τη ρόμπα της και στολίζει για τα...Χριστούγεννα(ΦΩΤΟ)

38 και σήμερα για την πιο χαρούμενη γιορτή του χρόνου
17/11/2019 - 19:44

"Ειπα ψέματα στο παιδί μου ότι είμαι σε μοναστήρι αλλά είμαι στην...φυλακή"

"Όταν μπήκα στη φυλακή νόμιζα ότι..." Συγκλονίζουν οι ιστορίες ζωής μέσα από τις Φυλακές
11/11/2019 - 17:34

Αριστοτέλους-Εφραίμ: H ζήλια στη σχέση τους και η "ερωτική εξομολόγηση"...on air

Η πρόκληση, τα extreme sports και η εμπιστοσύνη στο γάμο τους
24/10/2019 - 17:59

Τα δάκρυα της Μέγκαν Μαρκλ...on air και το ξέσπασμα για τη βασιλική ζωή(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κανείς δεν με ρώτησε αν είμαι εντάξει...Όχι δεν είμαι και τόσο καλά"
20/10/2019 - 14:59

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η Μίνι το αλογάκι σκορπά χαμόγελα και δίνει δύναμη σε ασθενείς (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζει τις επισκέψεις του στο Μακάρειο Νοσοκομείο σε γηροκομεία και ειδικά σχολεία

Διαδικασία εξπρές για εξώσεις κακοπληρωτών ενοικίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενώπιον της Ολομέλειας πρόταση νόμου για επίσπευση της διαδικασίας έξωσης

"Αν ο 9χρονος είχε διαγνωστεί έγκαιρα δεν θα είχαμε αυτή την οδυνηρή κατάληξη"

Πάγιο αίτημα η επέκταση του Εθνικού Ανιχνευτικού Προγράμματος Νεογνικού Ελέγχου
Ελλάδα

Παραιτήθηκε ο υφυπουργός Εξωτερικών της Ελλάδας Αντώνης Διαματάρης

Τι αναφέρει αναλυτικά η δήλωση παραίτησής του μετά τις επιθέσεις που δέχτηκε

Επιχείρηση απεγκλωβισμού ενοίκων σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε πυρκαγιά στον έκτο όροφο του κτιρίου που "έζωσε" τα δωμάτια

Τραγωδία στη Λέσβο: Νεκρή μετά από πυρκαγιά 27χρονη σε δομή φιλοξενίας

Διέμενε με τον σύζυγό της και τα τρία τους παιδιά στο κέντρο του Καρά Τεπέ
Διεθνή

Την παραπομπή του Ντόναλντ Τραμπ σε δίκη ανακοίνωσε η Πελόσι (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μας αφήνει άλλη λύση, οι ενέργειες του έχουν παραβιάσει κατάφωρα το Σύνταγμα"

Ινδία: Πυρπόλησαν γυναίκα για να μην πάει στη δίκη του βιαστή της

Κάθε μέρα σημειώνονται 90 περιστατικά βιασμού στη χώρα

tv news

Ένα αφιέρωμα στους μικρούς ήρωες που παλεύουν για τη ζωή τους στις «24 Ώρες»

Ένα επεισόδιο με τα πρόωρα βρέφη στη ΜΕΘ Νεογνών του Μακάρειου Νοσοκομείου αυτό το Σάββατο
Alpha TV Κύπρου

Ο αρραβώνας της Αλεξίας με τον Μάξιμο φέρνει μεγάλη αναστάτωση σε όλους...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 06/12/2019 - 06:00DIVIDED