Ψυχαγωγία

Τα πρώτα λόγια του Λάνθιμου μετά την επιτυχία στις υποψηφιότητες για τα Όσκαρ!

Ανακοινώθηκαν χθες οι υποψηφιότητες για τα φετινά βραβεία Οσκαρ με την ταινία του Έλληνα σκηνοθέτη να σαρώνει.

Διαβάστε επίσης: Ανακοινώθηκαν οι φετινές υποψηφιότητες για τα βραβεία Όσκαρ!

Συγκεκριμένα η ταινία "The Favourite" είναι υποψήφια στις εξής δέκα κατηγορίες:Kαλύτερη Ταινία, Σκηνοθεσία, Α'Γυναικείος Ρόλος, δύο υποψηφιότητες για τον Β'Γυναικείος Ρόλο (Emma Stone  και Rachel Weisz), Πρωτότυπο Σενάριο, Φωτογραφίας, Κοστούμια, Μοντάζ, Καλλιτεχνική Διεύθυνση.

Σύμφωνα με το Entertainment Weekly, ο Γιώργος Λάνθιμος δήλωσε ευγνώμων για τις υποψηφιότητες που συγκέντρωσε η ταινία του δηλώνοντας: 

Έχοντας νιώσει κάπως σαν εξωτερικός παρατηρητής που κοιτάζει μέσα, είμαι πραγματικά ευγνώμων για τις υποψηφιότητες. Είναι μία ουσιαστική τιμή για όλους όσοι εμπλέκονται στη δημιουργία της “Ευνοούμενης”, τους ταλαντούχους συνεργάτες και το απίστευτο καστ, με επικεφαλής τις Ολίβια Κόλμαν, Ρέιτσελ Βάις και Έμα Στόουν.

Επόμενο άρθρο

H Carrie Bradshaw επιστρέφει... για καλό σκοπό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες της μεγάλης επιστροφής της εννέα χρόνια μετά
23/01/2019 - 14:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο πρώτος Κύπριος που βραβεύθηκε με όσκαρ στον Alpha (BINTEO)

Πως είναι να δουλεύεις στο Hollywood, η τέχνη των κινουμένων σχεδίων και η "χρυσή" ταινία
09/07/2019 - 21:25

Ο Σάκης Ρουβάς ζήτησε δημόσια συγγνώμη από τον Γιώργο Λάνθιμο!

Ο λόγος και το περιστατικό που περιέγραψε on air ο γνωστός καλλιτέχνης
26/02/2019 - 14:57

Γιώτης Κατσαμπάς: Ένας Κύπριος ανάμεσα στους νικητές των φετινών βραβείων Όσκαρ!

Μάθετε σε ποια ταινία συμμετείχε και τον "ρόλο" του...
25/02/2019 - 21:32

Οι καλοντυμένες και κακοντυμένες των βραβείων Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις και ποιες πέρασαν απαρατήρητες στο κόκκινο χαλί;
25/02/2019 - 11:08

Συγκίνηση! Δείτε την στιγμή που η Ολίβια Κόλμαν κερδίζει το Όσκαρ(ΒΙΝΤΕΟ)

Δάκρυα, άγχος, συγνώμη και το μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο Λάνθιμο
25/02/2019 - 07:43

Η Ολίβια Κόλμαν χάρισε στην ταινία του Λάνθιμου το πολυπόθητο ...Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Διαβάστε αναλυτικά όλους τους νικητές των βραβείων της 91ης τελετής απονομής
25/02/2019 - 06:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί για έξι μέρες ο 32χρονος που έκρυβε στο γραφείο του κοκαΐνη

Συνελήφθη μετά από έφοδο της ΥΚΑΝ σε νυχτερινό κέντρο στην Αγ. Νάπα

Έπεσαν οι υπογραφές για αναβάθμιση και συντήρηση οδικού φωτισμού στη Λάρνακα

Τι περιλαμβάνει η σύμβαση και πότε αναμένεται να ολοκληρωθούν τα έργα

Ρολόγια και μετρητά αξίας 17.000 ευρώ έκαναν "φτερά" από οικία στο Παραλίμνι

Παραβίασαν την πόρτα εισόδου και έδρασαν ανενόχλητοι
Ελλάδα

Άγρια συμπλοκή κρατουμένων σε φυλακές στα Χανιά

Με σοβαρά τραύματα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο δυο πρόσωπα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
Διεθνή

Εκρήξεις στο ηφαίστειο Ουμπίνας στο Περού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Απομάκρυνση των κατοίκων από τα σπίτια τους διέταξαν οι Αρχές

"Έφυγε" ο διάσημος αρχιτέκτονας Σέσαρ Πέλι

Ίσως το πιο διάσημο αρχιτεκτόνημα του είναι οι δίδυμοι πύργοι της Πετρόνας

Τουλάχιστον 10 νεκροί μετά την έκρηξη σε εργοστάσιο στην Κίνα (ΦΩΤΟ)

Άλλοι 5 άνθρωποι αγνοούνται ενώ οι τραυματίες ανέρχονται στους 19

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 17:50ALPHA NEWS