Ψυχαγωγία

Τα πρώτα λόγια του Λάνθιμου μετά την επιτυχία στις υποψηφιότητες για τα Όσκαρ!

Ανακοινώθηκαν χθες οι υποψηφιότητες για τα φετινά βραβεία Οσκαρ με την ταινία του Έλληνα σκηνοθέτη να σαρώνει.

Διαβάστε επίσης: Ανακοινώθηκαν οι φετινές υποψηφιότητες για τα βραβεία Όσκαρ!

Συγκεκριμένα η ταινία "The Favourite" είναι υποψήφια στις εξής δέκα κατηγορίες:Kαλύτερη Ταινία, Σκηνοθεσία, Α'Γυναικείος Ρόλος, δύο υποψηφιότητες για τον Β'Γυναικείος Ρόλο (Emma Stone  και Rachel Weisz), Πρωτότυπο Σενάριο, Φωτογραφίας, Κοστούμια, Μοντάζ, Καλλιτεχνική Διεύθυνση.

Σύμφωνα με το Entertainment Weekly, ο Γιώργος Λάνθιμος δήλωσε ευγνώμων για τις υποψηφιότητες που συγκέντρωσε η ταινία του δηλώνοντας: 

Έχοντας νιώσει κάπως σαν εξωτερικός παρατηρητής που κοιτάζει μέσα, είμαι πραγματικά ευγνώμων για τις υποψηφιότητες. Είναι μία ουσιαστική τιμή για όλους όσοι εμπλέκονται στη δημιουργία της “Ευνοούμενης”, τους ταλαντούχους συνεργάτες και το απίστευτο καστ, με επικεφαλής τις Ολίβια Κόλμαν, Ρέιτσελ Βάις και Έμα Στόουν.

Επόμενο άρθρο

H Carrie Bradshaw επιστρέφει... για καλό σκοπό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες της μεγάλης επιστροφής της εννέα χρόνια μετά
23/01/2019 - 14:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Σάκης Ρουβάς ζήτησε δημόσια συγγνώμη από τον Γιώργο Λάνθιμο!

Ο λόγος και το περιστατικό που περιέγραψε on air ο γνωστός καλλιτέχνης
26/02/2019 - 14:57

Γιώτης Κατσαμπάς: Ένας Κύπριος ανάμεσα στους νικητές των φετινών βραβείων Όσκαρ!

Μάθετε σε ποια ταινία συμμετείχε και τον "ρόλο" του...
25/02/2019 - 21:32

Οι καλοντυμένες και κακοντυμένες των βραβείων Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις και ποιες πέρασαν απαρατήρητες στο κόκκινο χαλί;
25/02/2019 - 11:08

Συγκίνηση! Δείτε την στιγμή που η Ολίβια Κόλμαν κερδίζει το Όσκαρ(ΒΙΝΤΕΟ)

Δάκρυα, άγχος, συγνώμη και το μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο Λάνθιμο
25/02/2019 - 07:43

Η Ολίβια Κόλμαν χάρισε στην ταινία του Λάνθιμου το πολυπόθητο ...Όσκαρ! (ΦΩΤΟ)

Διαβάστε αναλυτικά όλους τους νικητές των βραβείων της 91ης τελετής απονομής
25/02/2019 - 06:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ενώπιον δικαστηρίου οι δυο ύποπτοι για το φόνο της 38χρονης Μαρί Ρόουζ

Καταιγιστικές οι εξελίξεις στην πολύκροτη υπόθεση που συγκλόνισε την Κύπρο

Δεν λέει να αλλάξει το βροχερό σκηνικό του καιρού

Δείτε αναλυτικά την πρόγνωση της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας

Ποιοί είναι οι νέοι ύποπτοι για το φόνο της Μary και την εξαφάνιση της Sierra;

Χειροπέδες σε 35χρονο & 30χρονο από την επαρχία Λευκωσίας που υπηρετούν στην Εθνική Φρουρά
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

Γαλλία: Απαγορεύτηκαν οι διαδηλώσεις των Κίτρινων Γιλέκων κοντά στη Νοτρ Νταμ

Τι αναφέρει ανακοίνωση των Αστυνομικών Αρχών της χώρας

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια προχωράει το σχέδιο της δολοφονίας της Μαρίνας...

Η Σοφία ζητάει από τη Ρία να κρατήσει τον Δημήτρη μακριά τους... Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/04/2019 - 09:30DEAL