Ψυχαγωγία

Τα πρώτα λόγια του Λάνθιμου μετά την επιτυχία στις υποψηφιότητες για τα Όσκαρ!

Ανακοινώθηκαν χθες οι υποψηφιότητες για τα φετινά βραβεία Οσκαρ με την ταινία του Έλληνα σκηνοθέτη να σαρώνει.

Διαβάστε επίσης: Ανακοινώθηκαν οι φετινές υποψηφιότητες για τα βραβεία Όσκαρ!

Συγκεκριμένα η ταινία "The Favourite" είναι υποψήφια στις εξής δέκα κατηγορίες:Kαλύτερη Ταινία, Σκηνοθεσία, Α'Γυναικείος Ρόλος, δύο υποψηφιότητες για τον Β'Γυναικείος Ρόλο (Emma Stone  και Rachel Weisz), Πρωτότυπο Σενάριο, Φωτογραφίας, Κοστούμια, Μοντάζ, Καλλιτεχνική Διεύθυνση.

Σύμφωνα με το Entertainment Weekly, ο Γιώργος Λάνθιμος δήλωσε ευγνώμων για τις υποψηφιότητες που συγκέντρωσε η ταινία του δηλώνοντας: 

Έχοντας νιώσει κάπως σαν εξωτερικός παρατηρητής που κοιτάζει μέσα, είμαι πραγματικά ευγνώμων για τις υποψηφιότητες. Είναι μία ουσιαστική τιμή για όλους όσοι εμπλέκονται στη δημιουργία της “Ευνοούμενης”, τους ταλαντούχους συνεργάτες και το απίστευτο καστ, με επικεφαλής τις Ολίβια Κόλμαν, Ρέιτσελ Βάις και Έμα Στόουν.

Επόμενο άρθρο

H Carrie Bradshaw επιστρέφει... για καλό σκοπό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες της μεγάλης επιστροφής της εννέα χρόνια μετά
23/01/2019 - 14:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τα φετινά δώρα στα Όσκαρ θα είναι σοκολατάκια κάνναβης και διακοπές στην Ελλάδα!

Τα δώρα στους υποψήφιους μπορούν να φτάσουν σε κόστος μέχρι εκατόν χιλιάδες δολάρια
20/02/2019 - 12:22

Ο λόγος που ενώνουν δυνάμεις Τζορτζ Κλούνεϊ, Μπραντ Πιτ και Ρόμπερτ Ντε Νιρο

Οι "περικοπές" στα φετινά Όσκαρ και η αντίδραση των ηθοποιών...
17/02/2019 - 17:32

Σάρωσε ο Γιώργος Λάνθιμος στα βραβεία BAFTA 2019!

Μάθετε τις κατηγορίες που ξεχώρισε η ταινία του Έλληνα σκηνοθέτη και όλους τους νικητές
10/02/2019 - 23:32

Ανατροπή για τα φετινά Όσκαρ: Τελικά θα έχουν... παρουσιαστή!

Η επίσημη ανακοίνωση της Ακαδημίας Κινηματογράφου και ποιοι θα είναι οι παρουσιαστές
08/02/2019 - 13:36

Όσκαρ 2019: Ανακοινώθηκαν οι σταρ που θα συμπαρουσιάσουν την τελετή απονομής

H πρώτη ομάδα που θα αναλάβει την συμπαρουσίαση των βραβείων
05/02/2019 - 09:11

Γιώργος Λάνθιμος: Τα συγκινητικά λόγια μετά την απώλεια του πατέρα του

Όσα δήλωσε στην πρεμιέρα της ταινίας του ο γνωστός Έλληνας σκηνοθέτης...
29/01/2019 - 12:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άνδρας έπεσε από σκάλα και έχασε τη ζωή του

Τον βρήκε ο γιος του αναίσθητο και τηλεφώνησε στην Αστυνομία

«Ήμουν χρήστης για 20 χρόνια, άρχισα στα 13 μου, δοκίμασα τα πάντα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία για τον εφιάλτη των ναρκωτικών και την πορεία προς την απεξάρτηση
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

Στους 70 οι νεκροί από πυρκαγιά σε πολυκατοικία στο Μπαγκλαντές (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλοι 50 έχουν τραυματιστεί και ο αριθμός των θυμάτων μπορεί να αυξηθεί

Πρώην υπάλληλος πίσω από τις "επιθέσεις" με drone στο Γκάτγουικ

Ανάγκασαν το αεροδρόμιο να καθηλώσει τα αεροπλάνα για μέρες μέσα στα Χριστούγεννα

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του ALPHA αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 09:30DEAL