Ψυχαγωγία

Ταλέντο στην υποκριτική η Καμίλα: Μετέτρεψε το παλάτι σε "θεατρικό εργαστήρι"

Η Δούκισσα της Κορνουάλης έδειξε για πρώτη φορά τις εντυπωσιακές υποκριτικές της ικανότητες καθώς πρωταγωνίστησε σε μια ειδική ανάγνωση του παιδικού μυθιστορήματος του Ρόαλντ Νταλ «Ο Τζίμης και το Γιγαντοροδάκινο».

Μαζί με την Καμίλα, ένωσαν τις δυνάμεις τους και η ηθοποιός Λουπίτα Νιόνγκο, ο ηθοποιός και κωμικός Τζος Γκάντ και ο βραβευμένος με Όσκαρ σκηνοθέτης Τάικα Γουαϊτίτι.

Η Δούκισσα υποδύθηκε το ρόλο του καπετάνιου του πλοίου, ο οποίος εντοπίζει ένα γιγάντιο ροδάκινο να πετάει, λέγοντας «Χριστέ μου! Στείλτε μήνυμα στη Βασίλισσα αμέσως! Η χώρα πρέπει να προειδοποιηθεί!»

Η Καμίλα, η οποία λατρεύει την αφήγηση ιστοριών, είπε στον Τάικα «Είμαι ενθουσιασμένη που το κάνω, όχι ότι είμαι καλή ηθοποιός, αλλά θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ».

Επόμενο άρθρο

Ολική αλλαγή για την Ιωαννίδου! Με αυστηρό καρέ και ανανεωμένη εμφάνιση (ΦΩΤΟ)

Επισκέφθηκε το κομμωτήριο και έφυγε από εκεί εντελώς διαφορετική
28/05/2020 - 13:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Tο βιογραφικό της Μέγκαν Μαρκλ αποκαλύφθηκε και εμπεριέχει "κρυφά ταλέντα"(ΦΩΤΟ)

Η δεξιότητα που χάρη σ΄αυτήν πήρε τον ρόλο για το ντεμπούτο στη σειρά "Suits"
18/05/2020 - 07:18

Συγκλονίζει ο Σκιαδαρέσης: Η υποκριτική τον οδήγησε στα...πρόθυρα κατάθλιψης

Η ανεργία, οι δύσκολες περίοδοι και ο δρόμος που θέλουν να ακολουθήσουν τα παιδιά του
14/05/2020 - 10:26

Η Κωνσταντίνα Νεοφύτου μας ταξίδεψε με μια γοργόνα στον κόσμο του παραμυθιού

Μια πρωτοβουλία του "Μουσείου Παραμυθού" με την υποστήριξη του Alpha και Alphanews.live
09/05/2020 - 15:42

H Mέγκαν Μαρκλ διαβάζει παραμύθι στον Άρτσι και αυτός...βαριέται (ΒΙΝΤΕΟ)

Το χαριτωμένο βίντεο που δημοσίευσαν οι περήφανοι γονείς με αφορμή τα πρώτα γενέθλια
06/05/2020 - 14:35

Η Ιωάννα Μαλέσκου "μάγεψε" χιλιάδες Κύπριους και Ελλαδίτες με το... παραμύθι της

Μια πρωτοβουλία του Μουσείου Παραμυθιού με την υποστήριξη του Alpha
03/05/2020 - 17:11

Ο Ερμογένης μας ταξίδεψε στον κόσμο των παραμυθιών... τραγουδώντας(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια πρωτοβουλία του "Μουσείου Παραμυθιού" με την στήριξη του Alphanews.live
02/05/2020 - 13:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ώρες αγωνίας για 15χρονο που απουσιάζει από τον χώρο διαμονής του (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές καλούν οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι να συνδράμει στον εντοπισμό

Σοβαρό εργατικό ατύχημα σε ξυλουργείο της Λεμεσού

Άνδρας καταπλακώθηκε από πάνελ ενώ εκτελούσε εργασίες στο υποστατικό

Πρόστιμο 300 ευρώ σε όσους επιβάτες δεν έχουν το CyprusFlightPass (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε άλλη περίπτωση θα απαγορεύεται η είσοδος στη Δημοκρατία - Βήμα βήμα η διαδικασία
Ελλάδα

Εικοσιτέσσερα νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα τέσσερα "εισαγόμενα"

Οι τέσσερις ασθενείς εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

"Η Ελλάδα είναι η τελευταία χώρα που μπορεί να σχολιάζει για την Αγία Σοφία"

Ο Τσαβούσογλου κατηγόρησε την Αθήνα για παραβίαση θρησκευτικών ελευθεριών στην Δ. Θράκη

Ματαίωση πανηγυριών μέχρι τέλη Ιουλίου αποφάσισαν οι ειδικοί στην Ελλάδα

Εντείνονται οι έλεγχοι στις πύλες εισόδου και τους εποχικούς εργαζόμενους
Διεθνή

«Κανείς δεν μπορεί να παρεμβαίνει στο δικαίωμα της Τουρκίας για Αγία Σοφιά»

Το τουρκικό Υπουργείο Εξωτερικών αναφέρεται στις αλλαγές που θα γίνουν στο κτίριο

Ξεπέρασαν τα 13,2 εκ. τα κρούσματα: Σε ποιες χώρες υπάρχει έξαρση της πανδημίας

Θλιβερό ρεκόρ για το Ισραήλ με τα νέα περιστατικά να φτάνουν περίπου τα 2.000

Σχεδόν 60.000 κρούσματα κορωνοϊού κατέγραψαν σε μια μέρα οι ΗΠΑ

Η χώρα ουδέποτε «έκλεισε εντελώς» λέει ο Δρ. Φάουτσι

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 14/07/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ