Ψυχαγωγία

Τάμτα: «Τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια ήταν περίεργα»

Η φετινή μας εκπρόσωπος στο διαγωνισμό της Eurovision παραχώρησε συνέντευξη στο ελλαδικό περιοδικό Gala.  Η Τάμτα μεταξύ άλλων απάντησε σε ερώτηση του δημοσιογράφου αναφορικά με τις μέρες των γιορτών, αφού λόγω του επαγγέλματος της περνάει τις γιορτές στην πίστα και όχι με την οικογένεια της με την ίδια να δηλώνει:

Δεν έχω να διηγηθώ καμία χριστουγεννιάτικη ιστορία που ανοίγουμε τα δώρα κάτω από το δέντρο. Στη Γεωργία δεν είχαμε υιοθετήσει αυτά τα αμερικανικά έθιμα και κάποιες φορές δεν είχαμε καν δέντρο. Τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια ήταν περίεργα και δεν μας απασχολούσε ιδιαίτερα αν θα στολίζαμε το δέντρο. Είχαμε πιο σοβαρά θέματα να λύσουμε. Δεν με ενοχλεί που εργάζομαι τα Χριστούγεννα πάντως. Από το ξεκίνημά μου ίσως μόνο μία χρονιά δεν εμφανιζόμουν την περίοδο των εορτών. Είμαι πολύ ΟΚ με αυτό.

Επόμενο άρθρο

Μέγκαν και Κέιτ μαζί στην εκκλησία για τη Χριστουγεννιάτικη λειτουργία! (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη δημόσια εμφάνιση μετά τις έντονες φήμες για την "κόντρα" τους...
25/12/2018 - 16:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Eurovision 2019: Η θέση Κύπρου και Ελλάδας σύμφωνα με τα προγνωστικά!

Μια ανάσα πριν τον διαγωνισμό μάθετε σε ποια θέση κατατάσσουν την φετινή μας συμμετοχή
17/04/2019 - 14:02

Η Τάμτα και οι χορευτές της στις πρόβες του "Replay" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η φετινή μας εκπρόσωπος και η λεπτομέρεια στην χορογραφία
14/04/2019 - 17:45

Ο Χατζηγιάννης για τα παιδικά χρόνια στην Κύπρο:Μεγάλωσα στο πνεύμα της στέρησης

Η σπάνια εξομολόγηση για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια
13/04/2019 - 14:57

Τάμτα: Η μεγάλη διάκριση σε διεθνή βραβεία λίγο πριν την Eurovision!

Μάθετε όλες τις λεπτομέρειες της υποψηφιότητας της
13/04/2019 - 13:21

Η Κατερίνα Ντούσκα αποκλειστικά στο Alphanews.live:"Στόχος μου η δεκάδα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Τί λέει για την Τάμτα, το πρόβλημα υγείας της, τις "συμμαχίες" και τον ανταγωνισμό
10/04/2019 - 12:26

Πασίγνωστος τραγουδιστής για Eurovision:"Το Fuego ήταν καλύτερο από το Replay.."

Όλα όσα δήλωσε στην κάμερα του "Με αγάπη Χριστιάνα"
04/04/2019 - 17:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ποιοί είναι οι νέοι ύποπτοι για το φόνο της Μary και την εξαφάνιση της Sierra;

Χειροπέδες σε 35χρονο & 30χρονο από την επαρχία Λευκωσίας που υπηρετούν στην Εθνική Φρουρά

Βουλή: Άναψαν τα αίματα με το Γερμανικό Ογκολογικό της Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον πρόεδρο του κέντρου να λέει θα πάει μέσω δικαιοσύνης για τα δεδουλευμένα τους

Νέες αντιπαραθέσεις μεταξύ Ιατρών και ΟΑΥ για την ιδιωτική ιατρική (ΒΙΝΤΕΟ)

Την γνωμάτευση του Γενικού Εισαγγελέα ζητούν οι Ιδιώτες Ιατροί
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"

Μποτσουάνα: Εξορύχθηκε το μεγαλύτερο μπλε διαμάντι της χώρας

Αποτελεί μια εξαιρετική ανακάλυψη σε αυτή τη χώρα της Αφρικής

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια προχωράει το σχέδιο της δολοφονίας της Μαρίνας...

Η Σοφία ζητάει από τη Ρία να κρατήσει τον Δημήτρη μακριά τους... Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/04/2019 - 09:30DEAL