Ψυχαγωγία

Τάμτα: «Τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια ήταν περίεργα»

Η φετινή μας εκπρόσωπος στο διαγωνισμό της Eurovision παραχώρησε συνέντευξη στο ελλαδικό περιοδικό Gala.  Η Τάμτα μεταξύ άλλων απάντησε σε ερώτηση του δημοσιογράφου αναφορικά με τις μέρες των γιορτών, αφού λόγω του επαγγέλματος της περνάει τις γιορτές στην πίστα και όχι με την οικογένεια της με την ίδια να δηλώνει:

Δεν έχω να διηγηθώ καμία χριστουγεννιάτικη ιστορία που ανοίγουμε τα δώρα κάτω από το δέντρο. Στη Γεωργία δεν είχαμε υιοθετήσει αυτά τα αμερικανικά έθιμα και κάποιες φορές δεν είχαμε καν δέντρο. Τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια ήταν περίεργα και δεν μας απασχολούσε ιδιαίτερα αν θα στολίζαμε το δέντρο. Είχαμε πιο σοβαρά θέματα να λύσουμε. Δεν με ενοχλεί που εργάζομαι τα Χριστούγεννα πάντως. Από το ξεκίνημά μου ίσως μόνο μία χρονιά δεν εμφανιζόμουν την περίοδο των εορτών. Είμαι πολύ ΟΚ με αυτό.

Επόμενο άρθρο

Μέγκαν και Κέιτ μαζί στην εκκλησία για τη Χριστουγεννιάτικη λειτουργία! (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη δημόσια εμφάνιση μετά τις έντονες φήμες για την "κόντρα" τους...
25/12/2018 - 16:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα: Το πρόβλημα υγείας που την ταλαιπωρεί και το μήνυμα της (ΦΩΤΟ)

Αναγκάστηκε να απέχει από τις επαγγελματικές της υποχρεώσεις
21/02/2019 - 09:51

Τάμτα: Αυτός είναι ο λόγος που αποφάσισε να πει το "ναι" στην Κύπρο!

Ο λόγος που πέρσι απάντησε αρνητικά και τα κριτήρια βάσει των οποίων απάντησε θετικά...
14/02/2019 - 09:30

Πρόεδρος του Ισραήλ:"Ελπίζω η Κύπρος να κερδίσει στο Τελ Αβίβ..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Με τις ευχές της διοργανώτριας χώρας η Τάμτα στην Eurovision
12/02/2019 - 21:06

Tάμτα: Έτσι θα εμφανιστεί στη σκηνή - Η συμβουλή της... Παπαρίζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με αντρική παρουσία θέλει να κάνει την διαφορά!
11/02/2019 - 11:27

Ελένη Φουρέιρα: Σχολίασε την συμμετοχή της Τάμτα και της Ντούσκα στην Eurovision

"Έπαθα σοκ" - Τί δήλωσε η γνωστή τραγουδίστρια για τις συναδέλφους της;
26/01/2019 - 12:34

Τάμτα: Ταξίδι στη Σουηδία για την ηχογράφηση του "Replay"! (ΦΩΤΟ)

Ταξίδι αστραπή με τους δημιουργούς του τραγουδιού που θα μας εκπροσωπήσει φέτος...
23/01/2019 - 10:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η "Ωκεανίς" οδήγησε σε εκτροπή πτήσης από τη Λάρνακα προς τη Θεσσαλονίκη

Καθυστερήσεις στις αφίξεις αεροπορικών πτήσεων σημειώνονται στο αεροδρόμιο "Μακεδονία"

Πάφος: Συλλήψεις για την απόπειρα κλοπής ΑΤΜ με διπλοκάμπινο (ΦΩΤΟ)

Σύμφωνα με την Αστυνομία πρόκειται για δύο πρόσωπα από τη Συρία, ηλικίας 53 και 23 ετών

Xιόνια, βροχές και καταιγίδες στο "μενού" του καιρού μέχρι και την Τρίτη

Έρχεται νέα πτώση της θερμοκρασίας στις αρχές της νέας εβδομάδας
Ελλάδα

Συναγερμός στο Κολωνάκι μετά τον εντοπισμό ύποπτου χαρτοφύλακα

Στο σημείο έσπευσαν μέλη του Τμήματος Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών

Ο "Δράκος του Σέιχ Σου" που καταδικάστηκε "τετράκις εις θάνατον" (ΦΩΤΟ)

Το έγκλημα που τον οδήγησε στο θάνατο, τα παιδικά του χρόνια και τα τελευταία του λόγια

Ρενέ Στυλιαρά: "Γράφω όπως ακριβώς αναπνέω" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο της στιχάκι, το ταξίδι της μέχρι την έκδοση, η έμπνευση της και το νέο της βιβλίο
Διεθνή

Παλαιστίνη: Νεκρός 14χρονος διαδηλωτής απο ισραηλινά πυρά

Άλλοι περίπου τριάντα Παλαιστίνιοι τραυματίστηκαν ανατολικά της πόλης της Γάζας

Η Κέλι Νάιτ-Κραφτ υποψήφια νέα Πρέσβειρα των ΗΠΑ στον ΟΗΕ 

Ντόναλτ Τράμπ: "Έχει κάνει εξαίρετη δουλειά εκπροσωπώντας το έθνος μας"

Ώρα μηδέν για την ανθρωπιστική βοήθεια των ΗΠΑ προς τη Βενεζουέλα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η κυβέρνηση έδωσε εντολή να κλείσουν τα σύνορα με την Κολομβία, στην πολιτεία Τάτσιρα

tv news

«Πάμε Πακέτο» Tρεις νέες ιστορίες που θα συγκλονίσουν αυτό το Σάββατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Mπροστά σε ποια μεγάλη ανατροπή θα βρεθεί η αποστολέας; Ποια θα είναι η εξέλιξη;
Alpha TV Κύπρου

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/02/2019 - 13:50ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW