Ψυχαγωγία

Θοδωρής Φέρρης για κορωνοϊό: "Είχα πυρετό, κάποιους πόνους στα κόκαλα και..."

Πάνε σχεδόν δυο εβδομάδες από τότε που ο Θοδωρής Φέρρης διαγνώστηκε θετικός στον κορωνοϊό και αντιμετώπιζε τα πρώτα συμπτώματα.

Μετά την δημόσια ανακοίνωση που μοιράστηκε με το κοινό που τον ακολουθεί, όπου ενημέρωσε για τα αποτελέσματα της εξέτασης, ο ίδιος αποφάσισε να "σπάσει" τη σιωπή του και να μιλήσει για πρώτη φορά για το εν λόγω γεγονός στο κεντρικό ειδήσεων με οικοδέσποινα την Ρίτσα Μπιζόγλη.

Ο γνωστός τραγουδιστής αποκάλυψε τη τωρινή κατάσταση μετά από 12 μέρες στη καραντίνα και επισήμανε πως από την αρχή αντιμετωπίζει ήπια συμπτώματα. Μάλιστα, όπως τόνισε νιώθει τυχερός που ο ιός δεν ήταν πιο "επιθετικός" μαζί του και όπως του ανέφεραν και οι ιατροί, ακόμη 14 μέρες αυστηρού περιορισμού και θα ξανακάνουν το τεστ, ευελπιστώντας να βγει αυτή τη φορά αρνητικό.

"Είμαι αισίως στη 12η μέρα σήμερα, 12η μέρα καραντίνας από την ημέρα που διαγνώστηκα και είναι η πρώτη μέρα που κοιτάζω και σκέφτομαι πιο θετικά. Είμαι καλά, δεν έχω συμπτώματα καθόλου. Πρώτα ο Θεός, θέλω να πιστεύω, είμαι προς το τέλος. Αυτό θέλω να πιστεύω. Ήταν μια ήπια κατάσταση γενικά. Τις πρώτες μέρες είχα πυρετό και κάποιους πόνους στα κόκαλα, όμως, σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι ήταν μια ήπια μορφή. Νιώθω τυχερός για αυτό. Οι γιατροί μού έχουν πει πως στις 14 μέρες αυστηρής καραντίνας θα πρέπει να ξαναπάω να με δουν, να κάνω ξανά το τεστ και ευελπιστώ να βγει αρνητικό για να μου φύγει και εμένα το άγχος. Όπως καταλαβαίνετε, ζω με ένα άγχος κάθε μέρα μήπως παρουσιάσω κάτι άλλο. Μήπως τελείωσε, μήπως δεν τελείωσε"

Κατόπιν, ο γνωστός τραγουδιστής δεν δίστασε να αναφέρει στο πιο πιθανό σενάριο που "κόλλησε" τον ιό, που ήταν η επαφή με συνεργάτη που πρόσφατα επέστρεψε από το εξωτερικό.

"Προσέχουμε σαν τα μάτια μας τις ευπαθείς ομάδες, όπως και εγώ προσέχω πάρα πολύ τη μητέρα μου"

Επόμενο άρθρο

H Mαρία Μπακοδήμου μας ξεναγεί για πρώτη φορά στο...εντυπωσιακό σπίτι της (ΦΩΤΟ)

Και μας δείχνει πως περνά τον χρόνο της ενώ βρίσκεται σε καραντίνα
26/03/2020 - 07:11

ΣχετικέςΕιδήσεις

Θετική και δεύτερη νοσηλεύτρια της Εντατικής του Γενικού Νοσοκομείου Λεμεσού

Είναι επαφή της νοσηλεύτριας που μολύνθηκε από διασωληνωμένη ασθενή
04/04/2020 - 23:12

Ιατρικός εξοπλισμός και αναλώσιμα από την Κίνα στην Κύπρο

Νέα ποσότητα ιατρικού εξοπλισμού αναμένεται να φτάσει από την Κίνα την ερχόμενη Πέμπτη
04/04/2020 - 22:45

Δρ. Κυπριανού: "Ο κορωνοϊός δεν κάνει διακρίσεις" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγαλύτερος κίνδυνος επιπλοκών παρά οφέλους από τη χορήγηση φαρμάκων
04/04/2020 - 22:43

Έρημο το ψαροχώρι της Κύπρου λόγω κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανήσυχοι από την κατάσταση δηλώνουν οι ψαράδες και οι ιδιοκτήτες εστιατορίων
04/04/2020 - 22:27

"Έκαναν τέσσερις ημέρες να πάρουν δείγμα από τη μητέρα μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Καθυστέρηση στην ιχνηλάτηση των επαφών θύματος κορωνοϊού, καταγγέλλει ο γιος του
04/04/2020 - 22:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θετική και δεύτερη νοσηλεύτρια της Εντατικής του Γενικού Νοσοκομείου Λεμεσού

Είναι επαφή της νοσηλεύτριας που μολύνθηκε από διασωληνωμένη ασθενή

Ιατρικός εξοπλισμός και αναλώσιμα από την Κίνα στην Κύπρο

Νέα ποσότητα ιατρικού εξοπλισμού αναμένεται να φτάσει από την Κίνα την ερχόμενη Πέμπτη

Έρημο το ψαροχώρι της Κύπρου λόγω κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανήσυχοι από την κατάσταση δηλώνουν οι ψαράδες και οι ιδιοκτήτες εστιατορίων
Ελλάδα

Παρατείνεται μέχρι τις 27 Απριλίου η απαγόρευση κυκλοφορίας στην Ελλάδα

Καθ'όλη τη διάρκεια ισχύος των μέτρων δεν θα γίνονται αλλαγές στους τόπους κατοικίας

Στους 67 ο αριθμός των νεκρών από τον Covid-19 στην Ελλάδα

Ποιες περιοχές δεν έχουν καταγράψει επισήμως κρούσμα κορωνοϊού
Διεθνή

Δρ. Κυπριανού: "Ο κορωνοϊός δεν κάνει διακρίσεις" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγαλύτερος κίνδυνος επιπλοκών παρά οφέλους από τη χορήγηση φαρμάκων

Νίκησε τον κορωνοϊό και τώρα βοηθά να βρεθεί θεραπεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στη μάχη της απολύμανσης των νοσοκομείων μπαίνουν και τα ρομπότ

Στο έλεος του κορωνοϊού η Ευρώπη (BINTEO)

Ηνωμένες Πολιτείες, Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία και Γαλλία ξεπέρασαν την Κίνα σε κρούσματα

tv news

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 05/04/2020 - 08:00ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ