Ψυχαγωγία

Τομ Χανκς για την Ελλάδα:"Πρέπει να πάω φαντάρος και να πληρώνω φόρους;"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τομ Χανκς τιμήθηκε στην τελετή απονομής "Χρυσές Σφαίρες" για το σύνολο της καριέρας του και μεταξύ άλλων αποθέωσε την Ελλάδα και τον τρόπο ζωής των Ελλήνων δηλώνοντας μεταξύ άλλων ότι νιώθει "Έλληνας εδώ και 32 χρόνια"

Ο ηθοποιός πολιτογραφήθηκε πρόσφατα ως Έλληνας πολίτης, αφού έχει παντρευτεί την ελληνικής καταγωγής Ρίτα Γουίλσον, ενώ εδώ και πολλά χρόνια περνάει τα καλοκαίρια του στην Αντίπαρο, όπου έχει το δικό του σπίτι.

Στην τελετή απονομής των Χρυσών Σφαιρών μίλησε με πολλή αγάπη για τη χώρα, ενώ αστειεύτηκε για το στρατό και τους φόρους.

"Έχω κάποιες απορίες ωστόσο, μετά την πολιτογράφησή μου ως Έλληνας πολίτης. Πρώτον, πρέπει να πάω φαντάρος; Γιατί ούτως ή άλλως δεν θα ήμουν καλός. Πονάνε τα γόνατά μου και είμαι ένας ηλικιωμένος πια. Δεύτερον, πρέπει να πληρώνω φόρους; Ή αρκεί να πληρώνω με μετρητά και όλα καλά;

Είναι μεγάλη τιμή. Είμαι Έλληνας εδώ και 32 χρόνια. Η Ελλάδα είναι ένα "καταφύγιο". Έχω γυρίσει όλον τον κόσμο, έχω πάει στα ομορφότερα μέρη της Γης, τίποτα δεν είναι σαν την Ελλάδα. Η γη, ο ουρανός, το νερό κάνουν καλό στην ψυχή σου. Είναι ιαματικό μέρος. Ειδικά όταν προσαρμοστείς σε αυτό το φανταστικό πρόγραμμα των Ελλήνων, να κοιμάσαι μέχρι το μεσημέρι και να μένεις ξύπνιος και να συζητάς στην ταβέρνα μέχρι τις 3 τα ξημερώματα. Η καλύτερη ζωή που μπορεί να κάνει κάποιος"

Επόμενο άρθρο

Νίκος Βέρτης: "Δεν είμαι καλός Χριστιανός - Έχω και εγώ λάθη και... αμαρτίες"

"Θα κριθώ για αυτά που λέω, το ξέρω - Αν οι ιερείς πετούσαν τα χρυσά θα..."
07/01/2020 - 10:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάθετε ποιος πασίγνωστος δήμος της Ελλάδας θα έχει...πολίτη τον Τομ Χανκς

Είναι νησί και είναι ο αγαπημένος του προορισμός
15/01/2020 - 18:41

Ρίτα Γουίλσον: Το δικό της "ευχαριστώ" για την πολιτογράφηση του Τομ Χανκς(ΦΩΤΟ)

Oι ευχαριστίες στην Ελληνική Δημοκρατία, η περήφανη σύζυγος και η φωτογραφία από το Αιγαίο
06/01/2020 - 12:10

Xρυσές Σφαίρες 2020: Δείτε τις πιο glamorous εμφανίσεις στο κόκκινο χαλί (ΦΩΤΟ)

Μαζέψαμε και σας παρουσιάζουμε τις πιο εντυπωσιακές παρουσίες της χθεσινής βραδιάς
06/01/2020 - 09:00

Χρυσές Σφαίρες 2020: Η "μάχη" για τα...μικρά Όσκαρ και τα φαβορί της βραδιάς

Το πρώτο κόκκινο χαλί της χρονιάς είναι γεγονός
05/01/2020 - 17:39

Έλενα Ακρίτα: Πυρ και μανία με την...Ελληνική πολιτογράφηση του Tom Hanks (ΦΩΤΟ)

Το "άκομψο" σχόλιο για τον Αμερικανό ηθοποιό και οι...αντιδράσεις
28/12/2019 - 16:59

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Ενώπιον δικαιοσύνης ο ισοβίτης Μαμαλικόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μαρτυρία τον "καίει" και τον εμπλέκει στην υπόθεση απόπειρας φόνου στην Αγία Νάπα

Προβλήματα στο οδικό δίκτυο της Πάφου λόγω έντονων βροχοπτώσεων (ΒΙΝΤΕΟ)

Επικίνδυνος ο δρόμος Κελοκεδάρων – Αγίου Νικολάου λόγω κατολισθήσεων

Διώχνουν ασθενείς από το ψυχιατρείο Αθαλάσσας γιατί δεν έχουν ... κρεβάτια (VID)

"Δεν υπάρχει ζεστό νερό για μπάνιο, οι θερμάνσεις πολλές φορές δεν λειτουργούν"
Ελλάδα

Δένδιας: «Η Ελλάδα δεν θα συμμετάσχει σε έναν ανέντιμο συμβιβασμό»

Άμεση ήταν η απάντηση του ΥΠΕΞ Ελλάδος στον Μεβλούτ Τσαβούσογλου

«Έσβησε» ξαφνικά 5χρονο κοριτσάκι στη Λάρισα που νοσηλευόταν με πυρετό

Αναμένονται τα αποτελέσματα νεκροτομής ώστε να διευκρινιστούν τα ακριβή αίτια θανάτου
Διεθνή

Τραγικό θάνατο βρήκε τουρίστας στην Ιορδανία

Σκοτώθηκε στην αρχαία πόλη της Πέτρας μετά από κατολίσθηση βράχων

Συρία: Ο χάρτης του απόλυτου χάους και της ανθρωπιστικής καταστροφής

Ο ρόλος και οι επιδιώξεις των Τούρκων και η αντιπαράθεση με τη Ρωσία

Λιβύη: Η εκεχειρία θα εξαρτηθεί από την απόσυρση της Τουρκίας, λέει ο Χάφταρ

"Θα είναι αποτέλεσμα της εκπλήρωσης ενός αριθμού προϋποθέσεων"

tv news

Η συμμορία της απαγωγής του Μάξιμου έχει έναν απρόσμενο αρχηγό...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Η Μάρθα συναντιέται με έναν εκτελεστή και τα σχέδια όλων ανατρέπονται...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 21/02/2020 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ