Ψυχαγωγία

Τομ Χανκς για την Ελλάδα:"Πρέπει να πάω φαντάρος και να πληρώνω φόρους;"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τομ Χανκς τιμήθηκε στην τελετή απονομής "Χρυσές Σφαίρες" για το σύνολο της καριέρας του και μεταξύ άλλων αποθέωσε την Ελλάδα και τον τρόπο ζωής των Ελλήνων δηλώνοντας μεταξύ άλλων ότι νιώθει "Έλληνας εδώ και 32 χρόνια"

Ο ηθοποιός πολιτογραφήθηκε πρόσφατα ως Έλληνας πολίτης, αφού έχει παντρευτεί την ελληνικής καταγωγής Ρίτα Γουίλσον, ενώ εδώ και πολλά χρόνια περνάει τα καλοκαίρια του στην Αντίπαρο, όπου έχει το δικό του σπίτι.

Στην τελετή απονομής των Χρυσών Σφαιρών μίλησε με πολλή αγάπη για τη χώρα, ενώ αστειεύτηκε για το στρατό και τους φόρους.

"Έχω κάποιες απορίες ωστόσο, μετά την πολιτογράφησή μου ως Έλληνας πολίτης. Πρώτον, πρέπει να πάω φαντάρος; Γιατί ούτως ή άλλως δεν θα ήμουν καλός. Πονάνε τα γόνατά μου και είμαι ένας ηλικιωμένος πια. Δεύτερον, πρέπει να πληρώνω φόρους; Ή αρκεί να πληρώνω με μετρητά και όλα καλά;

Είναι μεγάλη τιμή. Είμαι Έλληνας εδώ και 32 χρόνια. Η Ελλάδα είναι ένα "καταφύγιο". Έχω γυρίσει όλον τον κόσμο, έχω πάει στα ομορφότερα μέρη της Γης, τίποτα δεν είναι σαν την Ελλάδα. Η γη, ο ουρανός, το νερό κάνουν καλό στην ψυχή σου. Είναι ιαματικό μέρος. Ειδικά όταν προσαρμοστείς σε αυτό το φανταστικό πρόγραμμα των Ελλήνων, να κοιμάσαι μέχρι το μεσημέρι και να μένεις ξύπνιος και να συζητάς στην ταβέρνα μέχρι τις 3 τα ξημερώματα. Η καλύτερη ζωή που μπορεί να κάνει κάποιος"

Επόμενο άρθρο

Νίκος Βέρτης: "Δεν είμαι καλός Χριστιανός - Έχω και εγώ λάθη και... αμαρτίες"

"Θα κριθώ για αυτά που λέω, το ξέρω - Αν οι ιερείς πετούσαν τα χρυσά θα..."
07/01/2020 - 10:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ρίτα Γουίλσον και Τομ Χανκς "αγκαλιά" με το ζεύγος Μητσοτάκη στην Αντίπαρο(ΦΩΤΟ)

H κοινή φωτογραφία και το σχόλιο του Πρωθυπουργού της Ελλάδας
26/07/2020 - 13:06

Αυτός είναι ο πιο σέξυ Έλληνας σύμφωνα με την...Ελένη Φουρέιρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η τραγουδίστρια πέρασε από το γνωστό “εξομολογητήριο” του Θέμη Γεωργαντά
12/07/2020 - 14:26

Τομ Χανκς - Ρίτα Γουίλσον: Mας ενημέρωσαν για τη κατάσταση υγείας τους (ΦΩΤΟ)

Μετά από 2 εβδομάδες σε καραντίνα τοποθετήθηκαν δημόσια με επίσημη ανακοίνωση
23/03/2020 - 13:58

Tομ Χανκς: Δίνει συμβουλές για νοσούντες του κορωνοϊού από την καραντίνα (ΦΩΤΟ)

Η αντιμετώπιση της πανδημίας και η καθημερινότητα του Οσκαρικού ηθοποιού μετά την διάγνωση
16/03/2020 - 07:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καραντίνα 14 ημερών στους μαθητές-επαφές της κοπέλας που εντοπίστηκε θετική

Η ανακοίνωση του Λυκείου στη Λεμεσό μετά τον εντοπισμό θετικού κρούσματος κορωνοϊού

Ας πάνε όλοι αυτοί που δεν τηρούν τα μέτρα στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας

Έκκληση Μόσιαλου στους "αρνητές" της μάσκας να συνομιλήσουν με ασθενή που είχε κορωνοϊό

Σε κρίσιμη κατάσταση 18χρονος μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο στη Λάρνακα

Προσπάθησε να προσπεράσει τρία οχήματα - Νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρνακας
Ελλάδα

"Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη διπλωματία" δήλωσε ο Μητσοτάκης στη Γ.Σ του ΟΗΕ

«Ενώ η Ελλάδα επέλεξε τον δρόμο του διαλόγου, η Τουρκία επέλεξε αυτό της αδιαλλαξίας»

Ελλάδα: Κλειστά από τα μεσάνυχτα έως τις 5 το πρωί περίπτερα, μίνι μάρκετ, κάβες

Νέα μέτρα εξήγγειλε Χαρδαλιάς για την Αττική και τις περιοχές όπου ισχύουν ειδικά μέτρα
Διεθνή

Ανησυχία Π.Ο.Υ για τα αυξημένα κρούσματα στην Ευρώπη

"Η Ευρώπη πρέπει να θέσει υπό έλεγχο τη διασπορά"- Ποια η κατάσταση σε Γαλλία και Ιταλία

Ουκρανία: 22 νεκροί, 2 επιζώντες και 4 αγνοούμενοι από τη συντριβή αεροσκάφους

Από τους δύο επιζώντες, ο ένας είναι σε κρίσιμη κατάσταση.

Oλοκληρώθηκαν τα δύο έργα σε σχολεία - ορφανοτροφεία στην Ουγκάντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ανέλαβαν Διοίκηση, Διεύθυνση και εργαζόμενοι του Alpha Κύπρου με την ομάδα Αγάπης Χέρια

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 26/09/2020 - 06:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ