Ψυχαγωγία

Ξεσπά η μητέρα του Σεφερλή: «Το παιδί μου κυρία Ακρίτα δεν είναι σκουπίδι»

Κόντρα δίχως τέλος ανάμεσα σε Μάρκο Σεφερλή και Έλενα Ακρίτα…

Η μητέρα του Μάρκου Σεφερλή, Χαρίκλεια μίλησε σε ελλαδική εφημερίδα και πήρε θέση στην κόντρα του Μάρκου Σεφερλή και της Έλενας Ακρίτα μετά την ματαίωση της θεατρικής παράστασης «Ζητείται Ψεύτης», όπου θα πρωταγωνιστούσε ο ηθοποιός.  Η κυρία Χαρίκλεια φανερά εκνευρισμένη με την στάση και όσα είπε η Έλενα Ακρίτα θέλησε να ξεκαθαρίσει ότι ο γιος της ξεκίνησε μόνος του, πάλεψε και ο κόσμος τον αγαπά και τον στηρίζει τόσα χρόνια. Συγκεκριμένα δήλωσε:

Το παιδί μου κυρία Ακρίτα δεν είναι σκουπίδι. Τον γιο μου τον αγαπάει όλος ο κόσμος και τον ακολουθεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Το τι λέει η κυρία αυτή να τα πει στον εαυτό της. Ούτε σκουπίδι είναι το παιδί μου, ούτε σκουπίδια είναι ο κόσμος που τον ακολουθεί. Ο Μάρκος ξεκίνησε ολομόναχος αυτό το ταξίδι και ανέβηκε εκεί που ανέβηκε. Πήγαινε σε μια ιδιωτική σχολή που δεν του άρεσε και έρχεται μια μέρα και μου λέει “Μαμά θα πάω στη δραματική σχολή”. Εγώ του έδωσα την ευχή μου. Το παιδί μου έχει φτύσει αίμα για να κάνει το όνομα Σεφερλής και να τον αγαπήσει ο κόσμος… Εμείς ήμασταν μια φτωχή οικογένεια. Εγώ με τον άντρα μου είχαμε βυτίο και πουλούσαμε νερό στο Λουτράκι. Δουλεύαμε από τις πέντε το πρωί ως τα μεσάνυχτα. Και ο Μάρκος εκεί, μαζί μας. Όταν είδα το παιδί μου να κλαίει, έκλαιγα κι εγώ μαζί. Γιατί ο Μάρκος μου είναι και πανέξυπνος και ταλαντούχος και φιλάνθρωπος. Τι άλλο να ζητήσει μια μάνα από τον Θεό για το παιδί της; Η Ακρίτα βγήκε με τις “πλάτες” της μάνας της και του πατέρα της. Ο Μάρκος δεν είχε τέτοιες “πλάτες”. Ο πατέρας του και εγώ είμαστε αγράμματοι άνθρωποι και ο Μάρκος βγήκε ευφυέστατος και περπάτησε μόνος του στο δύσκολο αυτό επάγγελμα που διάλεξε.

Επόμενο άρθρο

Ο πρίγκιπας Ουίλιαμ "κοροϊδεύει" την Κέιτ στην Κύπρο και γίνεται viral..(ΒΙΝΤΕΟ)

Το πείραγμα του όταν βρέθηκαν στις Βρετανικές Βάσεις της Κύπρου που έγινε viral
07/12/2018 - 11:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξέφυγε για τα καλά η κόντρα Εισαγγελέα-Πολυβίου (ΒΙΝΤΕΟ)

O δικηγόρος έκανε λόγο για προσπάθεια φίμωσης του από τον Κώστα Κληρίδη
19/02/2019 - 20:25

Τσαβαλιά για Σεφερλή: "Αν δεν ήταν το παιδί μπορεί να μην ήμασταν μαζί"(BINTEO)

Η δήλωση της on air και η αντίδραση του Μάρκου Σεφερλή
14/02/2019 - 09:11

Απόλλωνας Vs Ανόρθωση: Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Η αρχή της κόντρας των δύο ομάδων μας πάει αρκετά χρόνια πίσω
10/02/2019 - 12:00

Με ανοικτούς λογαριασμούς παραμένει Υπουργείο Παιδείας-Μαθητές (ΒΙΝΤΕΟ

Κυβέρνηση: Οι εξετάσεις τετραμήνων είναι προς όφελος των μαθητών
08/02/2019 - 20:54

Ο Λούης απαντάει πρώτη φορά για την... κόντρα του με την Χριστιάνα Αριστοτέλους!

Παραδέχεται ότι υπάρχει μια κόντρα... και δίνει απαντήση που "κλείνει στόματα"
08/02/2019 - 17:38

Κατεδαφίζεται εντός των επόμενων 15 ημερών το "Κτήμα Μακένζι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μαίνεται η κόντρα μεταξύ Υπουργείο Εσωτερικών και των ιδιοκτητών
02/02/2019 - 20:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το Υπουργικό αποφάσισε αποζημιώσεις στους γεωργούς που επλήγησαν από θεομηνίες

Για ζημιές που προκλήθηκαν κατά την περίοδο Δεκεμβρίου 2018–Φεβρουαρίου

Κατεχόμενα: Πατέρας βίαζε τη κόρη του από τα 10 της χρόνια μέχρι τα 16

Καταδικάστηκε από το "δικαστήριο" για 28 χρόνια φυλακή

Αναζητείται από την Αστυνομία για κλοπή οχήματος (ΦΩΤΟ)

Για κλοπή που σημειώθηκε χθες το βράδυ στη Κάτω Πάφο
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

Πρόστιμο "ρεκόρ" επιβλήθηκε στην UBS

Η ποινή υπερβαίνει το καθαρό κέρδος της τράπεζας για το έτος 2018

tv news

Μια πυρκαγιά ταράζει τις ζωές τριών ηρώων μας.Ποιος ευθύνεται για το λάθος αυτό;

H Αμαλία κάνει κάτι ακόμα που δείχνει πως δεν είναι καλά«To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια βρίσκει δουλειά στον Αντρέα και η Ρένα γίνεται έξαλλη μ’αυτή την εξέλιξη

Ο Φώτης σε τεράστιο δίλημα για τον φάκελο... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/02/2019 - 18:10DEAL