Ψυχαγωγία

Το ξέσπασμα της Κορινθίου: "Με εξοργίζουν. Άλλο πράγμα η κριτική άλλο η κακία.."

Ξέσπασε κατά ορισμένων κριτικών η Μαρία Κορινθίου...

Η γνωστή ηθοποιός έχει δεχτεί κατά καιρούς έντονη κριτική τόσο για τις υποκριτικές τις ικανότητες όσο και για τις προσωπικές της επιλογές. Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό Down Town και τον Αλέξανδρο Πρίφτη μίλησε για τα σχόλια των κριτικών και αν την πληγώνουν.

Διαβάστε απόσπασμα από τη συνέντευξη: 

Τα σχόλια των κριτικών συνεχίζουν να σε πληγώνουν ή πλέον τα έχεις συνηθίσει;

Ποιων κριτικών; (γελάει). Πες μου, ποιων κριτικών, των ανίδεων; Αυτών που απλά κάθονται για να σχολιάσουν; Όχι, δεν με πληγώνουν, με εξοργίζουν! Άλλο πράγμα η κριτική, άλλο η κακία και η εμπάθεια

Από την άλλη, όμως, ο καθένας δεν δικαιούται να έχει άποψη;

Όχι, δεν δικαιούται. Άποψη να έχεις όταν μιλάς εμπεριστατωμένα και με γνώμη, όταν γνωρίζεις τι λες. Τα έχουμε μπερδέψει λίγο, για μένα, τα πράγματα. Αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ! Άλλοι, θα το πάρουν τώρα αυτό που σου λέω και θα το κάνουν… Εγώ, Αλέξανδρε, δεν ανοίγω το στόμα μου όταν δεν γνωρίζω κάτι ή κάποιον!

Μιλάνε απλά για να πούνε κάτι και να δημιουργήσουν εντυπώσεις. Και πάλι, είναι ανίδεοι σε αυτά που λένε. Γιατί δεν έχει βγει ένας άνθρωπος από τον χώρο μου, να πει τίποτα; Γιατί άνθρωποι του χώρου μου, με στηρίζουν! Πάρε, για παράδειγμα, την κυρία Μάρθα Καραγιάννη, το τι έχει πει για μένα. Προφανώς, παιδιά, η κακία πουλάει

Επόμενο άρθρο

Πρώτη επέτειος γάμου για Ρέμο-Μπόσνιακ! Η τρυφερή ανάρτηση της Υβόννης (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τον γάμο που δεν είχαμε δει και το τρυφερό φιλί
16/09/2019 - 10:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μαρία Κορινθίου: "Κάποιοι φρόντισαν να μην παίξω σε σειρά της φετινής σεζόν"

Η "σπόντα" για τα άτομα που εμπόδισαν το...comeback στη τηλεόραση και η στεναχώρια
08/01/2020 - 12:19

Μ. Κορινθίου: Nτύθηκε Αγιοβασιλίτσα και κολάζει με τα κόκκινα εσώρουχα της(ΦΩΤΟ)

Δείτε την σέξυ φωτογραφία που παρουσιαζει τα "πλούσια" προσόντα και το Juicy σώμα της
31/12/2019 - 18:21

Η Μαρία Κορινθίου ποζάρει ως...Αγιοβασιλίτσα χωρίς ίχνος μακιγιάζ και photoshop

Ότι πιο σέξυ έχουμε δει για φέτος τα Χριστούγεννα
26/12/2019 - 14:49

Η Κορινθίου ποζάρει με εσώρουχα και χωρίς ρετούς στο...Χριστουγγένιατικο δέντρο

H sexy φωτογράφηση και το σχόλιο της...Ελένης Μενεγάκη
15/12/2019 - 15:44

Λούης Πατσαλίδης:"Θα γινόμουν βουλευτής με έναν όρο..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Το μεγάλο απωθημένο, η κριτική της Αστέρως και γιατί τον εκνευρίζουν τα Χριστούγεννα
12/12/2019 - 12:07

Η απάντηση της Κορινθίου για τη "ρήξη" ανάμεσα σε Χρηστίδου-Κοκκίνου

Τι απάντησε η ηθοποιός όταν ρωτήθηκε για το τέλος της φιλίας των δυο γυναικών
18/10/2019 - 11:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ψήφισε τον νόμο αύξησης των Δικαστών η Βουλή

Τι αλλάζει στους Επαρχιακούς Δικαστές και στο Διοικητικό Δικαστήριο Διεθνούς Προστασίας

Child alert για την απαγωγή της 16χρονη Romia (ΦΩΤΟ)

"Παρακαλούμε για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την εξαφάνιση"

Δεν θα γίνεται κατάχρηση της εξουσίας με τον νέο νόμο παρακολουθήσεων τηλεφώνων

Τι λέει ο Πρόεδρος της Επιτροπής Νομικών και ποιοι θα παρακολουθούνται
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Ερντογάν σε Μέρκελ: Ξεκαθάρισε ότι θα υπερασπιστούν τα στρατέυματα του αλ Σάρατζ

« 400.000 άνθρωποι από την Ιντλίμπ κατευθύνονται στην Τουρκία»

Θύελλα αντιδράσεων στην Τουρκία για το νόμο «Παντρέψου τον βιαστή σου»

Παρόμοιο νομοσχέδιο είχε αποσυρθεί το 2016 μετά από τη διεθνή κατακραυγή

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/01/2020 - 19:30ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ