Ψυχαγωγία

Το ξέσπασμα της Κορινθίου: "Με εξοργίζουν. Άλλο πράγμα η κριτική άλλο η κακία.."

Ξέσπασε κατά ορισμένων κριτικών η Μαρία Κορινθίου...

Η γνωστή ηθοποιός έχει δεχτεί κατά καιρούς έντονη κριτική τόσο για τις υποκριτικές τις ικανότητες όσο και για τις προσωπικές της επιλογές. Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό Down Town και τον Αλέξανδρο Πρίφτη μίλησε για τα σχόλια των κριτικών και αν την πληγώνουν.

Διαβάστε απόσπασμα από τη συνέντευξη: 

Τα σχόλια των κριτικών συνεχίζουν να σε πληγώνουν ή πλέον τα έχεις συνηθίσει;

Ποιων κριτικών; (γελάει). Πες μου, ποιων κριτικών, των ανίδεων; Αυτών που απλά κάθονται για να σχολιάσουν; Όχι, δεν με πληγώνουν, με εξοργίζουν! Άλλο πράγμα η κριτική, άλλο η κακία και η εμπάθεια

Από την άλλη, όμως, ο καθένας δεν δικαιούται να έχει άποψη;

Όχι, δεν δικαιούται. Άποψη να έχεις όταν μιλάς εμπεριστατωμένα και με γνώμη, όταν γνωρίζεις τι λες. Τα έχουμε μπερδέψει λίγο, για μένα, τα πράγματα. Αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ! Άλλοι, θα το πάρουν τώρα αυτό που σου λέω και θα το κάνουν… Εγώ, Αλέξανδρε, δεν ανοίγω το στόμα μου όταν δεν γνωρίζω κάτι ή κάποιον!

Μιλάνε απλά για να πούνε κάτι και να δημιουργήσουν εντυπώσεις. Και πάλι, είναι ανίδεοι σε αυτά που λένε. Γιατί δεν έχει βγει ένας άνθρωπος από τον χώρο μου, να πει τίποτα; Γιατί άνθρωποι του χώρου μου, με στηρίζουν! Πάρε, για παράδειγμα, την κυρία Μάρθα Καραγιάννη, το τι έχει πει για μένα. Προφανώς, παιδιά, η κακία πουλάει

Επόμενο άρθρο

Πρώτη επέτειος γάμου για Ρέμο-Μπόσνιακ! Η τρυφερή ανάρτηση της Υβόννης (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τον γάμο που δεν είχαμε δει και το τρυφερό φιλί
16/09/2019 - 10:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Μαρία Κορινθίου μας έδειξε το πρόσωπο της κόρης της και είναι ολόιδιες (ΦΩΤΟ)

H τρυφερή φωτογραφία με αφορμή τη χθεσινή γιορτή της μητέρας
11/05/2020 - 07:34

Νέα "κόντρα" Σαμαρά - Βανδή: H απίστευτη λεκτική αντιπαράθεση μπροστά σε...κόσμο

Ο λόγος που ενοχλήθηκε η ερμηνεύτρια, ο θιγμένος hairstylist και όλο το παρασκήνιο
01/05/2020 - 09:43

Όφερμαρς: «Η UEFA και ο ολλανδική ομοσπονδία λειτουργούν όπως ο Τραμπ»

Κριτική σε οξύτατους τόνους άσκησε ο πρώην διεθνής Ολλανδός ποδοσφαιριστής
02/04/2020 - 11:02

Mαρία Κορινθίου: Αποκάλυψε το σοβαρό πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει (ΦΩΤΟ)

Η δική της τοποθέτηση σχετικά με τη δύσκολη περίοδο που βιώνει το τελευταίο διάστημα
01/03/2020 - 09:10

Μαρία Κορινθίου: "Κάποιοι φρόντισαν να μην παίξω σε σειρά της φετινής σεζόν"

Η "σπόντα" για τα άτομα που εμπόδισαν το...comeback στη τηλεόραση και η στεναχώρια
08/01/2020 - 12:19

Μ. Κορινθίου: Nτύθηκε Αγιοβασιλίτσα και κολάζει με τα κόκκινα εσώρουχα της(ΦΩΤΟ)

Δείτε την σέξυ φωτογραφία που παρουσιαζει τα "πλούσια" προσόντα και το Juicy σώμα της
31/12/2019 - 18:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ξέφυγε η χρήση των πυροτεχνημάτων...Τεράστιοι οι κίνδυνοι που ελλοχεύουν (VID)

Τι δηλώνει η Αστυνομία για το φαινόμενο που λαμβάνει όλο και μεγαλύτερες διαστάσεις

500 πακέτα αναχωρούν για την αιμορραγούσα Βηρυτό με ειδικές πτήσεις της ΚΔ (VID)

Το τεράστιο κύμα αγάπης και προσφοράς στον λυγισμένο Λίβανο συνεχίζει ακατάπαυστα

Σειρές με άδειες ξαπλώστρες στο Μακένζυ λόγω... λυμάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παραλία έχει «σφραγιστεί» με κόκκινες κορδέλες και η είσοδος στο κοινό απαγορεύεται
Ελλάδα

204 νέα κρούσματα και 5 θάνατοι καταγράφηκαν σ' ένα 24ωρο στην Ελλάδα

Παραμένει τριψήφιος ο αριθμός των νέων περιστατικών

Εκτάκτως στο Μαξίμου oι Υπουργοί Εξωτερικών και Άμυνας και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

Εντείνεται η διπλωματική κινητικότητα για αναχαίτιση των τουρκικών προκλήσεων στο Αιγαίο

Τηλεφώνησε πρώτα στον Ερντογάν και μετά στον Μητσοτάκη η Άγκελα Μέρκελ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός ενημέρωσε την Γερμανίδα Καγκελάριο για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Χάος στο Μινσκ: 2 νεκροί και 250 τραυματίες στις βίαιες συγκρούσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτός ελέγχου μαίνονται οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις στη Λευκορωσία

Ευθύνες επί ερειπίων: Ενώπιον Εισαγγελέα πρώην και νυν Υπουργοί Λιβάνου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βηρυτός εξακολουθεί να θυμίζει εμπόλεμη ζώνη με την οργή του λαού να ξεχειλίζει

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/08/2020 - 23:30ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ