Ελλάδα

58 χρόνια κάθειρξη σε "πατέρα" που βίαζε την κόρη του από τα 5 μέχρι τα 8 της

ΦΥΛΑΚΕΣ

Κάθειρξη 58 ετών αποφάσισε το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Λασιθίου για 33χρονο ο οποίος κάθισε στο εδώλιο κατηγορούμενος ότι βίαζε συστηματικά την ίδια του την κορούλα επί τρία ολόκληρα χρόνια, από τότε που ήταν μόλις 5 χρόνων! Ένορκοι και δικαστές τον έκριναν ομόφωνα ένοχο και τον έστειλαν στη φυλακή με βαρύτατες ποινές.

Συγκεκριμένα στον άνδρα από τις Γούβες Ηρακλείου επιβλήθηκε ποινή κάθειρξης 18 ετών για βιασμό, 20 ετών για αποπλάνηση και 20 ετών για ασέλγεια μεταξύ συγγενών, αλλά κατά συγχώνευση η ποινή ήταν 39 έτη! Στην έφεσή του δεν δόθηκε αναστέλλουσα δύναμη κι έτσι μετήχθη σε σωφρονιστικό κατάστημα. Ο 33χρονος ισχυρίστηκε στην απολογία του ότι δεν πείραξε το αγγελούδι και ότι τον κατήγγειλε η πρώην σύζυγός του μαζί με τη μητέρα της για οικονομικούς λόγους. 

Ωστόσο, κατά την διάρκεια της δίκης το 11χρονο, σήμερα, κοριτσάκι εξετάστηκε από γυναικολόγο που διαπίστωσε ότι είχε υποστεί τόσο συχνούς βιασμούς, που πλέον παρουσιάζει την σεξουαλική εικόνα ενήλικης γυναίκας! Η κακοποίηση είχε γίνει από το 2013 ως το 2016, αλλά η μικρούλα την αποκάλυψε στη μητέρα του όταν το ζευγάρι χώρισε, αφού ο 33χρονος φέρεται να την εκφόβιζε για να μη μιλήσει!

Επόμενο άρθρο

Στην Κίνα για επίσημη επίσκεψη μεταβαίνει ο Τσίπρας

Συναντά τον Πρόεδρο και των Πρωθυπουργό της χώρας
25/04/2019 - 08:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στα διεθνή ΜΜΕ η υπόθεση ομαδικού βιασμού 19χρονης στην Αγία Νάπα (ΦΩΤΟ)

Σε Ισραηλινά μέσα το ρεπορτάζ του Alpha για το συμβάν
19/07/2019 - 11:14

Αυτός είναι ο 27χρονος δολοφόνος της Αμερικανίδας βιολόγου στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

"Δεν μπορώ να ελέγξω τη μανία μου" είπε ο  καθ' ομολογίαν δολοφόνος
18/07/2019 - 17:03

Ξεσπάθωσε η ιατροδικαστής Παπέττα για την υπόθεση της Πετράνα στο Δικαστήριο

«Δεχτήκαμε πίεση να βάλουμε ένα από τα πιθανά σενάρια στο πόρισμα μας»
17/07/2019 - 14:24

Δέκα μήνες στη φυλακή 25χρονος για υπόθεση διάρρηξης κατοικίας και κλοπής

Του επιβλήθηκε η ποινή από το Επαρχιακό Δικαστήριο Πάφου
16/07/2019 - 14:09

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα
15/07/2019 - 18:19

Παραδέχθηκε δυο κατηγορίες ο Σολωμού και σύντομα ακούει την ποινή του

Ανατροπή στην πολύκροτη υπόθεση του διπλού φονικού στο Στρόβολο
15/07/2019 - 13:14

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκοψαν πρόστιμο σε...καρέκλα και ποδήλατο στη Λάρνακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει στο AlphaNewsLive ο Δήμαρχος Λάρνακας για το περιστατικό αλλά και το βίντεο

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές
Διεθνή

Ο 96χρονος που έτρεξε 5 χιλιόμετρα και κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο ίδιος για το κατόρθωμα του και ποια είναι η μαγική συνταγή της επιτυχίας

Το Ιράν "κατέλαβε πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία"

Οι Φρουροί της Επανάστασης το κατέλαβαν «για μη τήρηση του διεθνούς ναυτικού κώδικα»

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 06:15DEAL