Ελλάδα

"Το όνειρο μας, χάρη σε όλους εσάς, έγινε πραγματικότητα" (ΦΩΤΟ)

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

"Η θεραπεία ολοκληρώθηκε!! Το όνειρο μας, χάρη σε όλους εσάς, έγινε πραγματικότητα!! Σας ευχαριστούμε πολύ, η αγάπη σας μας έφερε εδώ!! Να είστε όλοι καλά!!!!"

Με αυτό το μήνυμα η οικογένεια του 18μηνου Παναγιώτη Ραφαήλ ανακοίνωσε την ολοκλήρωση της γονιδιακής θεραπείας που έλαβε σε Νοσοκομείο Παίδων της Βοστώνης. Ο Παναγιώτης Ραφαήλ πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1 και η διάγνωση έγινε όταν ήταν το αγοράκι μόλις 3 μηνών. 

Στο ίδιο νοσοκομείο νοσηλεύεται και ο μικρός Αντώνης που η ιστορία του συγκίνησε το παγκύπριο.

Επόμενο άρθρο

Πατήσια: Ηλικιωμένη πέθανε και την έφαγαν τα σκυλιά της

Την εντόπισε ο γιος της νεκρή και το πρόσωπό της να έχει πάρα πολλές δαγκωματιές
21/11/2019 - 17:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τσαρλατάνος γιατρός προκάλεσε το θάνατο δύο παιδιών και ενός 76χρονου

Προσέγγιζε ασθενείς, τους έπειθε να διακόψουν τη θεραπεία τους και τους έταζε πλήρη ίαση
17/06/2020 - 14:25

Στεροειδής ουσία μειώνει τα ποσοστά θνησιμότητας του κορωνοϊού

"Η ουσία διατίθεται πιθανώς εδώ και 60 χρόνια και κοστίζει περίπου 5 λίρες"
16/06/2020 - 18:56

H FDA ανακαλεί την άδεια έκτακτης ανάγκης για χρήση υδροξυχλωροκίνης

Η κίνηση μετά τις μελέτες που διαπίστωσαν ότι το φάρμακο δεν είναι αποτελεσματικό
15/06/2020 - 22:31

Πότε αναμένονται τα αποτελέσματα των πρώτων κλινικών δοκιμών (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε εξέλιξη 120 προγράμματα διεθνώς για τη θεραπεία του κορωνοϊού
13/05/2020 - 21:51

Δρ. Νικολόπουλος: Οι φήμες για τον κορωνοϊό είναι ίδιες με αυτές για το AIDS

Το ενδεχόμενο ανοσίας και η επίδραση που θα έχει η θεραπεία για τον ιό
05/05/2020 - 17:40

Σε εξέλιξη 542 μελέτες ανά το παγκόσμιο για τη θεραπεία της Covid-19 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποια είναι η πρόταση του Καθηγητή Σωτήρη Τσιόδρα
28/04/2020 - 20:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυστηρότεροι έλεγχοι από αύριο με σκοπό την μείωση της τροχαίας κίνησης

Αναβαθμίζει τα μέτρα της τα Σαββατοκύριακα η Αστυνομία

Από το Καζακστάν κατέφτασε το τέταρτο κρούσμα κορωνοϊού στα κατεχόμενα

Πρόκειται για το δεύτερο περιστατικό προερχόμενο από την ίδια χώρα

Με διευρυμένο ωράριο η λειτουργία των Θερινών Δημοσίων Σχολείων φέτος

Αυξήθηκε και ο αριθμός των σχολείων κατά 7 σε σχέση με πέρυσι
Ελλάδα

Στο Πήλιο μέσω Βουλγαρίας ο πατέρας του Μπόρις Τζόνσον παρά τις απαγορεύσεις

Η κίνησή του προκάλεσε αντιδράσεις τόσο στο Λονδίνο όσο και στην Ελλάδα

28 νέα κρούσματα και κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο στην Ελλάδα

Ο συνολικός αριθμός των περιστατικών στη χώρα ανήλθε σε 3.458

Τουρκία: Αποφασίζουν για το μέλλον της Αγιάς Σοφιάς

Συνεδριάζει το Συμβούλιο Επικρατείας της Τουρκίας εν μέσω πολυεπίπεδων αντιδράσεων
Διεθνή

ΒΙΝΤΕΟ: Ισχυρή έκρηξη σε εργοστάσιο πυροτεχνημάτων στην Τουρκία

Αναφορές κάνουν λόγο για 13 τραυματίες μέχρι στιγμής

Παραιτήθηκε ο Πρωθυπουργός της Γαλλίας

"Αποχωρεί" εν μέσω φημών ότι ο Μακρόν ετοιμάζει ανασχηματισμό

tv news

Μάρκος Παγδατής: Η κορυφή στο παγκόσμιο τένις και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!

Ο αγαπημένος Κύπριος τενίστας έρχεται αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ» μαζί με τη σύζυγό του
Alpha TV Κύπρου

Η πληροφορία ότι η Μελίτη μπορεί να μην ζει βυθίζει στο πένθος την οικογένεια...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 03/07/2020 - 13:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ