Ελλάδα

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

μικρός παναγιώτης

Το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ ξεκίνησε, όπως ανακοίνωσε η οικογένειά του με ανάρτηση της στο Facebook.

To μικρό αγόρι που πάσχει από νωτιαία μυική ατροφία θα εξεταστεί από ομάδα του Boston Children's Hospital με επικεφαλής τον Έλληνα γιατρό, Βασίλη Δάρα, προκειμένου να διαπιστωθεί η καταλληλότητά του προκειμένου να υποβληθεί σε γονιδιακή θεραπεία για την πάθησή του.

«Η μεγάλη μέρα έφτασε!!! Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! Δεν ξέρουμε πως να σας ευχαριστήσουμε! Παίρνουμε μαζί μας τις ευχές σας και με αισιοδοξία κοιτάμε μπροστά!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! Όλοι μαζί μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα»

Ο μέσος όρος διάρκειας της παραμονής του 18 μηνών αγοριού στη Βοστόνη υπολογίζεται σε 2 με 3 μήνες, με βάση τη νοσηλεία ανάλογων περιστατικών.

Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με τον απολογισμό της καμπάνιας για τον Παναγιώτη-Ραφαήλ από το σωματείο για τη φροντίδα των ατόμων με νευρομυικές παθήσεις, MDA Ελλάς, σε περίπου έναν μήνα, από τις 27/09/2019 έως τις 31/10/2019, συγκεντρώθηκε το ποσό των 3.681.100,15 ευρώ

Επόμενο άρθρο

Ελλάδα: Στις φλόγες δύο σκάφη στη μαρίνα Γλυφάδας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κατάσβεση της φωτιάς συμμετέχουν 6 πυροσβεστικά οχήματα 1πλοιάριο της πυροσβεστικής
14/11/2019 - 09:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

"O Θεός είναι μεγάλος για να βοηθήσει τον Αντώνη μας να γίνει καλά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μητέρα του μικρού Αντώνη ανοίγει την καρδιά της μετά την επιστροφή του παιδιού στη Κύπρο
11/12/2019 - 16:03

Ο Βαζέχα βάζει... γκολ για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφήλ (ΦΩΤΟ)

Εξαιρετική κίνηση από τον Πολωνό θρύλο του Παναθηναϊκού για τον μικρό που το έχει ανάγκη
14/10/2019 - 16:54

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης
11/10/2019 - 22:21

Ταξί έπεσε πάνω σε πεζούς στο αεροδρόμιο Βοστόνης

Αρκετοί οι τραυματίες στο χώρο αναμονής
03/07/2017 - 21:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο "μικροσκόπιο" αστυνομικός για διαρροή πληροφοριών (ΒΙΝΤΕΟ)

Επανέλαβε τα περί μηδενικής ανοχής στην Αστυνομία ο Υπ. Δικαιοσύνης

Στα χαρακώματα κυβερνητικοί ιατροί - ΟΚΥπΥ για το σχέδιο κινήτρων (ΒΙΝΤΕΟ)

Κραυγή αγωνίας, χαρακτήρισε την τρίωρη στάση εργασίας των ιατρών ο Πρόεδρος της ΠΑΣΥΚΙ

Χιονόπτωση και "βουτιά" θερμοκρασίας στο Τρόοδος προβλέπει η Μετεωρολογική (VID)

Βροχές και καταιγίδες περιλαμβάνονται στο "μενού' του Σαββατοκύριακου
Ελλάδα

Μητέρα και παιδί πήδηξαν από μπαλκόνι για να σωθούν από τις φλόγες (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη πυρκαγιά σε οικία στην Κέρκυρα - Τουλάχιστον δυο τραυματίες

Σε κάθειρξη έξι ετών χωρίς αναστολή καταδικάστηκε ο Σώρρας

Κρίθηκε ένοχος στην κατηγορία της απόπειρας απάτης σε βάρος του δημοσίου

Τραγωδία στο Άγιο Όρος: Προσκυνητής έπεσε από γκρεμό με την εικόνα της Παναγίας

Νεκρός εντοπίστηκε 28χρονος - Ερευνούν όλα τα ενδεχόμενα οι αρχές
Διεθνή

Πρωθυπουργός Φινλανδίας: «Δεν νιώθω ότι είμαι πρότυπο»

Ανέλαβε τα ηνία της χώρας και προκάλεσε το ενδιαφέρον ΜΜΕ σε ολόκληρη την υφήλιο

Χωρίς την Πολωνία η συμφωνία για κλιματική ουδετερότητα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αποφάσισαν οι ηγέτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Με νέο δημοψήφισμα για την ανεξαρτησία της απειλεί η Σκωτία (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Εθνικό Κόμμα αναδείχθηκε τρίτη πολιτική δύναμη στο βρετανικό κοινοβούλιο

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Η Βασιλική επιστρέφει με το πιο δυνατό τηλεοπτικό χαρτί...

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου κάνει πρεμιέρα με πρώτο καλεσμένο τον Σοφοκλή Κασκαούνια (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

Το σπάνιο κορίτσι που έχει 10% όραση και 110% ταλέντο στη μουσική & το τραγούδι!

«24 Ώρες» μαζί με τη Νικολέτα Λειβαδιώτη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 14/12/2019 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ