Ελλάδα

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

μικρός παναγιώτης

Το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ ξεκίνησε, όπως ανακοίνωσε η οικογένειά του με ανάρτηση της στο Facebook.

To μικρό αγόρι που πάσχει από νωτιαία μυική ατροφία θα εξεταστεί από ομάδα του Boston Children's Hospital με επικεφαλής τον Έλληνα γιατρό, Βασίλη Δάρα, προκειμένου να διαπιστωθεί η καταλληλότητά του προκειμένου να υποβληθεί σε γονιδιακή θεραπεία για την πάθησή του.

«Η μεγάλη μέρα έφτασε!!! Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! Δεν ξέρουμε πως να σας ευχαριστήσουμε! Παίρνουμε μαζί μας τις ευχές σας και με αισιοδοξία κοιτάμε μπροστά!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! Όλοι μαζί μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα»

Ο μέσος όρος διάρκειας της παραμονής του 18 μηνών αγοριού στη Βοστόνη υπολογίζεται σε 2 με 3 μήνες, με βάση τη νοσηλεία ανάλογων περιστατικών.

Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με τον απολογισμό της καμπάνιας για τον Παναγιώτη-Ραφαήλ από το σωματείο για τη φροντίδα των ατόμων με νευρομυικές παθήσεις, MDA Ελλάς, σε περίπου έναν μήνα, από τις 27/09/2019 έως τις 31/10/2019, συγκεντρώθηκε το ποσό των 3.681.100,15 ευρώ

Επόμενο άρθρο

Ελλάδα: Στις φλόγες δύο σκάφη στη μαρίνα Γλυφάδας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κατάσβεση της φωτιάς συμμετέχουν 6 πυροσβεστικά οχήματα 1πλοιάριο της πυροσβεστικής
14/11/2019 - 09:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

"O Θεός είναι μεγάλος για να βοηθήσει τον Αντώνη μας να γίνει καλά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μητέρα του μικρού Αντώνη ανοίγει την καρδιά της μετά την επιστροφή του παιδιού στη Κύπρο
11/12/2019 - 16:03

Ο Βαζέχα βάζει... γκολ για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφήλ (ΦΩΤΟ)

Εξαιρετική κίνηση από τον Πολωνό θρύλο του Παναθηναϊκού για τον μικρό που το έχει ανάγκη
14/10/2019 - 16:54

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης
11/10/2019 - 22:21

Ταξί έπεσε πάνω σε πεζούς στο αεροδρόμιο Βοστόνης

Αρκετοί οι τραυματίες στο χώρο αναμονής
03/07/2017 - 21:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προσπάθησε να ακινητοποιήσει το μοιραίο λεωφορείο ο άτυχος Παναγιώτης (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονισμός από τα δύο θανατηφόρα ατυχήματα στη Λευκωσία μέσα σε διάστημα λίγης ώρας

Το μήνυμα ΥΠΑΜ προς τους νεοσύλλεκτους εθνοφρουρούς της 2020 ΕΣΣΟ

Η κατάταξη των νέων οπλιτών θα συνεχιστεί μέχρι και την 21 Ιουλίου 2020

Tι λέει η Cyprus Public Transport για τον τραγικό θάνατο του 51χρονου Παναγιώτη

Εξετάσεις από Αστυνομία και άλλες υπηρεσίες στη σκηνή του θανατηφόρου στη Μακεδονίτισσα
Ελλάδα

Εικοσιτέσσερα νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα τέσσερα "εισαγόμενα"

Οι τέσσερις ασθενείς εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

"Η Ελλάδα είναι η τελευταία χώρα που μπορεί να σχολιάζει για την Αγία Σοφία"

Ο Τσαβούσογλου κατηγόρησε την Αθήνα για παραβίαση θρησκευτικών ελευθεριών στην Δ. Θράκη

Ματαίωση πανηγυριών μέχρι τέλη Ιουλίου αποφάσισαν οι ειδικοί στην Ελλάδα

Εντείνονται οι έλεγχοι στις πύλες εισόδου και τους εποχικούς εργαζόμενους
Διεθνή

Έκαναν βόλτα στην Κοπακαμπάνα φορώντας "στολή αστροναύτη" για τον COVID-19 (VID)

Ζευγάρι στη Βραζιλία βρήκε έναν... πρωτότυπο τρόπο για να προστατευτεί από τον ιό

Ο Πούτιν μίλησε στον Ερντογάν περί "δημόσιας κατακραυγής" για την Αγία Σοφία

Ρώσος και Τούρκος Πρόεδροι συζήτησαν τηλεφωνικά για τις εξελίξεις

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 13/07/2020 - 22:00ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΤΑ