Υγεία

10 ενδιαφέροντα πράγματα που δεν ήξερες...για τον έρωτα

1. Το γνώριζες πως στη φύση υπάρχουν ζώα που είναι μονογαμικά (όπως και κάποιοι άνθρωποι); Κι όμως! Οι κύκνοι, οι λύκοι αλλά ακόμα και οι τερμίτες είναι μονογανικά ζώα.

2. Έχει αποδειχθεί πως αρκούν μόνο 4 λεπτά για να καταλάβεις αν σου αρέσει κάποιος ερωτικά ή όχι.

3. Όταν δύο ερωτευμένοι άνθρωποι κοιτάζονται στα μάτια για πάνω από 3 λεπτά, ο ρυθμός της καρδιάς τους συγχρονίζεται!

4. Μια αγκαλιά μπορεί να διώξει τον πονοκέφαλο! Δεν το λέμε εμείς…οι επιστήμονες το έχουν αποδείξει!

5. Ακόμα και η φωτογραφία ενός αγαπημένους σου προσώπου μπορεί να διώξει τον πόνο σου.

6. Επιστήμονες έχουν δείξει πως τα ζευγάρια που είναι του ίδιου επιπέδου ομορφιάς είναι πιο πιθανόν να καταλήξουν για πάντα μαζί.

7. Ζευγάρια που οι χαρακτήρες τους μοιάζουν πολύ, δεν έχουν πολλές πιθανότητες να είναι για πάντα μαζί.

8. Ο χωρισμός μπορεί όντος να οδηγήσει σε πόνο στην καρδιά. Οι επιστήμονες αποκαλούν αυτό το σύνδρομο, Broken Heart Syndrome.

9. Ένα ελκυστικό πρόσωπο ελκύει πιο πολύ τους άλλους για μια μακροχρόνια σχέση από ότι ένα ελκυστικό σώμα.

10. Το κράτημα του χεριού ανάμεσα σε δύο ερωτευμένους είναι ένα από τα πιο δυνατά αντιστρεσογόνα.

Επόμενο άρθρο

5 απλά λάθη που κάνουμε και μας παχαίνουν

Μάθε ποια είναι και απέφυγε τα μέσα στην καθημερινότητά σου
04/07/2017 - 09:45

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Πάμελα Άντερσον απατήθηκε και χωρίζει: "Ζούσε διπλή ζωή...Καταστράφηκα"

Με μια ανάρτηση αποκαλύπτει την άστατη ζωή του πρώην της συντρόφου
25/06/2019 - 17:22

Xριστιάνα Αριστοτέλους: Η απίστευτη εμφάνισή της ως... φάντασμα (ΦΩΤΟ)

Σε μονοπάτια καλλωπισμού η αγαπημένη παρουσιάστρια
25/06/2019 - 10:00

Μελίνα Ασλανίδου: Η διάψευση του γάμου της έγινε με τον... χωρισμό της! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ανάρτηση της τραγουδίστριας, το σχόλιο της και το τέλος στη σχέση τους
24/06/2019 - 10:46

Αυτοί είναι οι 3+1 τύποι γυναικών που οι άνδρες δεν παντρεύονται...!

Κανείς άνδρας δεν τις θέλει δίπλα του και σε όλη την ζωή του
16/06/2019 - 12:05

Αυτοκίνητο παρέσυρε και τραυμάτισε μεθυσμένη γυναίκα στη Λάρνακα

Ήταν τόσο μεθυσμένη που δεν μπορούσαν οι Αστυνομικοί να επικοινωνήσουν μαζί της
16/06/2019 - 11:27

Στο "μικροσκόπιο" άλλες τρεις υποθέσεις κακοποίησης ηλικιωμένων (ΒΙΝΤΕΟ)

1 στους 6 ανθρώπους άνω των 60 έχει βιώσει κάποιας μορφής κακοποίηση
15/06/2019 - 20:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καμίνι η Κύπρος με τον υδράργυρο να φτάνει τους 42 βαθμούς

Αναλυτικά η πρόγνωση της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας

Με χώμα από το Δίκωμο που έφερε Τ/κ δημοσιογράφος θάφτηκε ο Δ. Χριστόφιας

"Δεν θα τον ξεχάσω ποτέ. Λυπάμαι πολύ που έφυγε χωρίς να δει την λύση του Κυπριακού"
Ελλάδα

Φόβοι για μπλακ άουτ στην Ελλάδα λόγω του καύσωνα

Τα δίκτυα της ΔΕΗ δεν είναι συντηρημένα και ένα τέτοιο σενάριο δεν είναι απομακρυσμένο

Δωδεκάχρονος έπεσε από τρακτέρ και τραυματίστηκε θανάσιμα

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Σερρών όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του

19χρονος "έσβησε" ενώ έπαιζε μπάσκετ

Φως στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του
Διεθνή

Μαλαισία: Προσωρινό «λουκέτο» σε 400 σχολεία λόγω χημικής ρύπανσης

Ένας όγκος από παράνομα χημικά απόβλητα κατέληξαν σε ένα ποτάμι στην περιοχή

Επιβεβαιώσεις για τα δικαιώματα της αντιπροσωπείας της στην ΚΣΣΕ ζητά η Ρωσία

Εγκρίθηκε ψήφισμα που επιτρέπει στους Ρώσους βουλευτές να συμμετέχουν στη Σύνοδο

Έκκληση Συμβουλίου Ασφαλείας για μείωση της ένταξης μεταξύ ΗΠΑ-Ιράν

Η Ρωσία κάνει πλάτες στην Τεχεράνη για τις επιθέσεις σε δεξαμενόπλοια

tv news

Ο Πρέσβης πλέον σίγουρος, οριστικοποιεί το «χτύπημα» κατά της Μαργκώ...

Δείτε την Τετάρτη τα δύο προτελευταία επεισόδια του «Τατουάζ» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια για μια ακόμη φορά δεν βρίσκει τη δύναμη να ομολογήσει την αλήθεια...

Ένα αυτοκίνητο παρακολουθεί κρυφά την Κάτια.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα