Υγεία

3+1 σημάδια ενός άντρα στο σεξ που "προδίδουν" τα συναισθήματα του για σένα!

Άλλο αγάπη, άλλο σεξ... Ποιες όμως είναι οι κινήσεις ενός άνδρα που "προδίδουν" τα συναισθήματα που κρύβει για σένα.

Ποια είναι τα tips που πολλές φορές φανερώνουν την ευαισθησία που νιώθει για σένα και δε σε θέλει μόνο σεξουαλικά. Ποια σημάδια μπορεί να σου προδώσει η γλώσσα του σώματος;

Η ειδικός της γλώσσας του σώματος, Tonya Reiman, έχει αποκαλύψε τις κινήσεις που κάνει ένας άντρας κατά τη διάρκεια του σεξ και δείχνουν ότι υπάρχει και συναισθηματικό φόντο.

1. Το χάδι στα μαλλιά και στο πρόσωπο

σεξ

Και μπορεί το σεξ να είναι έντονο και παθιασμένο, αν όμως κατά την διάρκεια ή μετά υπάρχει αυτή η κίνηση στο πρόσωπο, μαλλιά ή ακόμα και σώμα..κάτι σημαίνει. Το χάδι είναι μια ένδειξη τρυφερότητας, που μπορεί να αναγάγει το σεξ σε ένα σκαλί πιο πάνω στην σκάλα των συναισθημάτων του.

2. Η γλώσσα στο φιλί

φιλι

Η κίνηση αυτή δίνει αμεσότητα, πάθος και επιθυμία να σε νιώσει και να τον νιώσεις παντού. Το tip είναι ότι όσο κάποιος χρησιμοποιεί πολύ γλώσσα κατά τη διάρκεια ενός φιλιού δείχνει μεγάλο πόθο προς το πρόσωπο σου.

3. Σε δαγκώνει... απαλά

Μικρές παιχνιδιάρικες, ζυγισμένες δαγκωματιές. «Πολλές περιοχές του σώματος, λόγω της έντονης αιμάτωσης του σώματος κατά τη διάρκεια του σεξ, γίνονται ιδιαίτερα ευαίσθητες. Έτσι, ένα απαλό δάγκωμα, κάνει το σώμα να αντιλαμβάνεται τον πόνο ως ευχαρίστηση, πράγμα που απελευθερώνει ακόμα περισσότερες ενδορφίνες». Κάποιος που σε δαγκώνει, είναι γιατί θέλει να σε ευχαριστήσει και το κάνει για εσένα.

4. Σε πιάνει από τον λαιμό - Θέλει να σε βλέπει συνέχεια στην διάρκεια του σεξ

Όταν σε πιάνει από τον λαιμό και σε κοιτά έντονα. Όχι, δεν θέλει να σε στραγγαλίσει... Ο λαιμός είναι μια από τις πιο ευαίσθητες ερωτογενείς ζώνες και αντιπροσωπεύει μια συναισθηματική ένωση με τον άλλο. Η κίνηση να σε σταθεροποιήσει στην δική του ματιά δείχνει ότι είναι συναισθηματικά δεμένος μαζί σου. Το  eye contact διαδραματίζει τον πιο σημαντικό ρόλο στο σεξ. Όσο λιγότερο σε βλέπει τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις για... απόσυρση.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Δεν μπορώ να λειτουργήσω στο σεξ λόγω... άγχους - Τί να κάνω;"

Η απάντηση ειδικού για μια συνηθισμένη απορία
16/06/2019 - 12:50

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
09/06/2019 - 09:48

Ο σύντροφός σάς παραμελεί; Mάθετε ποιες ψυχικές ασθένειες μπορεί να "κρύβει"

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για την ψυχολογία του συντρόφου σου
05/06/2019 - 18:40

Aυτή είναι η πιο δημοφιλής τάση στο... σεξ σύμφωνα με το Google!

Τί αναζητά ο κόσμος σε σχετική έρευνα δεκαετίας
05/06/2019 - 18:17

Πώς θα μιλήσουμε στο παιδί για το...σεξ;

5 συμβουλές για να κάνετε το σημαντικό βήμα της συζήτησης
02/06/2019 - 17:03

Αυτή είναι η καλύτερη στάση στο σεξ! Οι ειδικοί αποφάσισαν και εξηγούν το γιατί

Η στάση "πολυέλαιος" που θα αλλάξει ότι ξέρεις μέχρι σήμερα για τον έρωτα...
30/05/2019 - 18:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έξι ερωτήματα προς τον Υπουργό Υγείας από το Κέντρο Προληπτικής Παιδιατρικής

Αναστατωμένοι οι γονείς για την λειτουργία παράλληλου ανιχνευτικού προγράμματος

Τα παιδιά των θυμάτων του Νίκου Μεταξά στηρίζει οικονομικά η κυβέρνηση

Το Υπουργικό Συμβούλιο ενέκρινε κονδύλι για κάθε εξαρτώμενο τέκνο των πέντε γυναικών

"Στέρηση της ελευθερίας": Ο νέος όρος που περιλαμβάνεται στον ποινικό κώδικα

Ποιές αλλαγές ενέκρινε το Υπουργικό που αφορούν σε κατηγορούμενους ενώπιον δικαιοσύνης
Ελλάδα

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο

Κατρούγκαλος: «Ο ελληνικός λαός μπορεί να αισθάνεται ασφαλής»

Η ανάρτηση του Έλληνα ΥΠΕΞ στο twitter λίγο μετά τη συνεδρίαση του ΚΥΣΕΑ
Διεθνή

Νέα ντοκουμέντα από ΗΠΑ για τις επιθέσεις στα δεξαμενόπλοια

Ενισχύεται η αμερικανική παρουσία στη Μέση Ανατολή σε θάλασσα και αέρα

Απελάσεις εκατομμυρίων άτυπων μεταναστών ετοιμάζουν οι Ηνωμένες Πολιτείες

"Θα απελαύνονται όσο γρήγορα μπαίνουν μέσα" διαμηνύει ο Πρόεδρος Ντόναλτ Τράμπ

tv news

«To Τατουάζ» Στέφανος και Όλγα στην τελική ευθεία για τον γάμο τους...

Η Τατιάνα προσπαθεί να παραπλανήσει τον Σέκερη ότι απέβαλε Τρίτη:Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα πιστεύει ότι μόνο αν παραδοθεί θα μπορέσει να πείσει την αστυνομία...

Η Κάτια βάζει δικό της ντετέκτιβ να ψάξει... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 18/06/2019 - 15:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ