Υγεία

4 πράγματα που δεν πρέπει να κάνεις στο σεξ

Νιώσε άνετα και σταμάτα να αγχώνεσαι για το κάθε τι...την ώρα του σεξ! Διάβασε εκείνα τα πράγματα που δεν πρέπει με τίποτα και για κανένα λόγο να κάνεις την ώρα του σεξ! Απλά...απόλαυσέ το...

1. Μην παραπονιέσαι για το σώμα σου!
Μπορεί εσύ να μην αισθάνεσαι καλά με τα 2-3 κιλάκια που πήρες ή την κυτταρίτιδα ή οτιδήποτε άλλο. Εκείνος όμως σε διάλεξε για αυτό που είσαι και ειδικά εκείνη τη στιγμή το τελευταίο πράγμα που τον απασχολεί είναι η εμμονή σου με το «μη τέλειο» κορμί σου. Ξέχνα λοιπόν τέτοιου είδους σχόλια γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τον ξενερώσεις.

2. Μην προσποιείσαι:
Τουλάχιστον τις πρώτες φορές που θα κάνετε σεξ, μην προσποιείσαι ότι κάτι σου αρέσει ενώ σε ενοχλεί ή σου περνάει εντελώς απαρατήρητο. Προφανώς και δεν μπορεί να βρίσκεται μέσα στο μυαλό σου, οπότε αφού τα μηνύματα είναι θετικά θα συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα να κάνει κάτι που στην πραγματικότητα δεν σου αρέσει καθόλου.

3. Πες του ακριβώς τι σου αρέσει:
Στο σεξ δεν πρέπει να υπάρχουν ταμπού! Πες του ή δείξε του τι ακριβώς σου αρέσει. Με αυτό τον τρόπο θα καταφέρεις 2 (πολύ σημαντικά) πράγματα: 1) Να ικανοποιηθείς στο έπακρον και 2) να καταλάβεις αν ταιριάζετε σεξουαλικά από την πρώτη και όλας φορά.

4. Μην κάνεις… δοκιμές:
Αν εκείνος σου ζητήσει κάτι extreme, δεν χρειάζεται να το παίξεις… προχωρημένη! Τις πρώτες φορές μείνε στα βασικά ή τέλος πάντων σε καταστάσεις που ξέρεις να χειρίζεσαι καλά, αλλιώς η αμηχανία δεν θα σε αφήσει να απολαύσεις ούτε στο ελάχιστο το όλο σκηνικό.  Κάνε λοιπόν αυτό που γνωρίζεις καλύτερα, για να ευχαριστηθείς το σεξ, χωρίς προβλήματα… κακής συνεννόησης! Αν βέβαια όλα πάνε καλά με τον καιρό και τα βρείτε, μη διστάσεις να πειραματιστείς…

Επόμενο άρθρο

Τα 6 φαγητά του μέλλοντος

Σίγουρα δεν είναι αυτά που νομίζετε
13/06/2018 - 10:01

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
20/02/2019 - 17:00

Εσύ ξέρεις τι σημαίνουν τα λακάκια στη μέση;Ποια τα οφέλη στο σεξ και την υγεία;

Λέγονται και "λακάκια της Αφροδίτης" και βρίκονται κυρίως σε γυναικεία σώματα
17/02/2019 - 21:17

Μπορεί ο άνδρας να προσποιηθεί οργασμό στο σεξ; Διαβάστε την απάντηση...

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον...ανδρικό οργασμό και την προσποίηση
15/02/2019 - 19:53

Έγκωμη: Έβαλε το μωρό στο καλάθι της μοτοσικλέτας και βγήκε στους δρόμους (ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση στο Facebook που προκάλεσε ποικίλα σχόλια και έντονες αντιδράσεις
12/02/2019 - 16:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ανάστατοι οι εισαγωγείς μεταχειρισμένων οχημάτων με τα τέλη κυκλοφορίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πάνω κάτω φέρνει το νομοσχέδιο που προνοεί επιβαρύνσεις στα ρυπογόνα οχήματα

Παρατείνεται η ταλαιπωρία καρκινοπαθών από Λεμεσό και Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

Προσπαθεί να βρει λύσεις στα προβλήματα το Υπουργείο Υγείας

Μεγάλο ενδιαφέρον γιατρών για το ... Αντι - ΓεΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Υπουργός Υγείας ανέφερε ότι οι εγγραφές των προσωπικών ιατρών έχουν ξεπεράσει τους 250
Ελλάδα

Συναγερμός στο Κολωνάκι μετά τον εντοπισμό ύποπτου χαρτοφύλακα

Στο σημείο μέλη του Τμήματος Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών.

Ο "Δράκος του Σέιχ Σου" που καταδικάστηκε "τετράκις εις θάνατον" (ΦΩΤΟ)

Το έγκλημα που τον οδήγησε στο θάνατο, τα παιδικά του χρόνια και τα τελευταία του λόγια

Ρενέ Στυλιαρά: "Γράφω όπως ακριβώς αναπνέω" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο της στιχάκι, το ταξίδι της μέχρι την έκδοση, η έμπνευση της και το νέο της βιβλίο
Διεθνή

Το ισραηλινό σκάφος Beresheet εκτοξεύθηκε με προορισμό τη Σελήνη

Η χώρα φιλοδοξεί να γίνει η τέταρτη στην ιστορία που θα «πατήσει» στο φεγγάρι

Αγελάδες ποδοπάτησαν μέχρι θανάτου 45χρονη Γερμανίδα

Μεγάλο πρόστιμο στον κτηνοτρόφο επέβαλε το δικαστήριο της χώρας

Bενεζουέλα: Σχεδόν 3 εκατομμύρια πολίτες εγκατέλειψαν τη χώρα από το 2015

Έχουν βρει καταφύγιο στις γειτονικές χώρες όπως η Κολομβία και το Περού

tv news

«Πάμε Πακέτο» Tρεις νέες ιστορίες που θα συγκλονίσουν αυτό το Σάββατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Mπροστά σε ποια μεγάλη ανατροπή θα βρεθεί η αποστολέας; Ποια θα είναι η εξέλιξη;
Alpha TV Κύπρου

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 21:15ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW