Υγεία

Άντρες και σεξ: Τι τους αγχώνει;

ο σεξ είναι απόλαυση, ωστόσο μερικοί άνθρωποι αγχώνονται και τελικά δεν ευχαριστιούνται την πράξη. Για να μην ανησυχείτε όμως να ξέρετε ότι δεν είστε μόνες, γιατί και οι άντρες αγχώνονται και προβληματίζονται την ώρα του σεξ. Συνεχίστε την ανάγνωση για να δείτε τι αγχώνει το αντρικό φύλο την ώρα της σεξουαλικής επαφής.

Το προφυλακτικό. Κι όμως τους βασανίζει. Εκτός του ότι δεν θέλουν να το φορέσουν γιατί δεν είναι ίδια η ευχαρίστηση όπως ισχυρίζονται, όταν το φοράνε αγχώνονται μην σπάσει.

1. Ποιος θα κάνει την αρχή να ζητήσει κάτι παραπάνω ή να προτείνει κάτι την ώρα εκείνη, είναι ένα ερώτημα που τους ταλαιπωρεί.

2. Το αν προσποιείστε ή όχι στο σεξ είναι και αυτό θέμα για τους άντρες. Δεν τους αρέσει καθόλου. Και μεταξύ μας ούτε και σε μας θα άρεσε.

3. Το να έρθετε σε οργασμό και να σας ικανοποιήσει.

4. Είμαι καλός; Η μόνιμη αγωνία των αντρών, να αποδείξουν ότι είναι οι καλύτεροι ερωτικοί παρτενέρ και να πάρουν το άριστα στις επιδόσεις τους.

Εντέλει όπως  είπαμε και προηγουμένως, η παραμικρή υπόνοια ότι μια γυναίκα δεν μένει ικανοποιημένη από το σεξ που κάνουν μπορεί τους στρεσάρει.

Επόμενο άρθρο

24 Απριλίου: Παγκόσμια Ημέρα Μηνιγγίτιδας

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε
24/04/2018 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
17/07/2019 - 13:09

Σοβαρά τραυματισμένος στο ΓΝ Λάρνακας πεζός που παρασύρθηκε από όχημα

Το ατύχημα συνέβη στον παλαιό δρόμο Κόρνου-Πυργών και εντός κατοικημένης περιοχής
11/07/2019 - 22:46

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Η λύση βρέθηκε και είναι στο κρεβάτι σου
11/07/2019 - 17:00

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/07/2019 - 20:00

Σεξ με... κάλτσες; Οι επίστημονες επικροτούν και σας "βγάζουν το καπέλο"

Η νέα έρευνα που θα σε κάνει να ανοίξεις το συρτάρι με τις κάλτσες πριν τον έρωτα
09/07/2019 - 17:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

40ήμερο πένθος από τον Δήμο Αμμοχώστου μετά το θάνατο του Αλέξη Γαλανού

Τη Δευτέρα 22 Ιουλίου οδηγείται στην τελευταία του κατοικία ο Δήμαρχος Αμμοχώστου

Σάλος για τη στέγαση του Εφετείου και του Εμπορικού Δικαστηρίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενάντια στην υλοποίηση του σχεδίου τάχθηκαν τα μέλη της Επιτροπής Ελέγχου της Βουλής

Πτώση της θερμοκρασίας και βροχές στο σκηνικό του καιρού (ΒΙΝΤΕΟ)

Κεραυνός χτύπησε αεροπλάνο που πετούσε προς Πάφο
Ελλάδα

Άνδρας επιτέθηκε με τσεκούρι σε γυναίκα στη Θεσσαλονίκη (ΦΩΤΟ)

Τον καταδίωξαν πολίτες και κατάφεραν να τον ακινητοποιήσουν

Ενημέρωσε το Μητσοτάκη ο Δένδιας για τα μέτρα κατά της Τουρκίας

Πρωθυπουργός και ΥΠΕΞ συναντήθηκαν σήμερα το πρωί

Μοιραίο μπάνιο για 42χρονο σε παραλία στη Μεσσηνία

Είχε πάει για κανό το απόγευμα της Κυριακής
Διεθνή

Νέο κύμα καύσωνα την επόμενη εβδομάδα στην Γαλλία 

Θα διαρκέσει αρκετές ημέρες και θα επιδεινώσει την ξηρασία που πλήττει τη χώρα

Μέι: Ανησυχώ για τη σημερινή κατάσταση της πολιτικής στη Βρετανία και διεθνώς 

"Ανικανότητα να συνδυάζουμε αρχές με ρεαλισμό και να κάνουμε συμβιβασμούς όπου απαιτείται"

Σε ισόβια κάθειρξη καταδικάστηκε ο βαρόνος ναρκωτικών "Ελ Τσάπο"

Κρίθηκε ένοχος για ανθρωποκτονίες, εισαγωγή και εμπόριο ναρκωτικών και ξέπλυμα χρήματος

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ