Υγεία

Άντρες και σεξ: Τι τους αγχώνει;

ο σεξ είναι απόλαυση, ωστόσο μερικοί άνθρωποι αγχώνονται και τελικά δεν ευχαριστιούνται την πράξη. Για να μην ανησυχείτε όμως να ξέρετε ότι δεν είστε μόνες, γιατί και οι άντρες αγχώνονται και προβληματίζονται την ώρα του σεξ. Συνεχίστε την ανάγνωση για να δείτε τι αγχώνει το αντρικό φύλο την ώρα της σεξουαλικής επαφής.

Το προφυλακτικό. Κι όμως τους βασανίζει. Εκτός του ότι δεν θέλουν να το φορέσουν γιατί δεν είναι ίδια η ευχαρίστηση όπως ισχυρίζονται, όταν το φοράνε αγχώνονται μην σπάσει.

1. Ποιος θα κάνει την αρχή να ζητήσει κάτι παραπάνω ή να προτείνει κάτι την ώρα εκείνη, είναι ένα ερώτημα που τους ταλαιπωρεί.

2. Το αν προσποιείστε ή όχι στο σεξ είναι και αυτό θέμα για τους άντρες. Δεν τους αρέσει καθόλου. Και μεταξύ μας ούτε και σε μας θα άρεσε.

3. Το να έρθετε σε οργασμό και να σας ικανοποιήσει.

4. Είμαι καλός; Η μόνιμη αγωνία των αντρών, να αποδείξουν ότι είναι οι καλύτεροι ερωτικοί παρτενέρ και να πάρουν το άριστα στις επιδόσεις τους.

Εντέλει όπως  είπαμε και προηγουμένως, η παραμικρή υπόνοια ότι μια γυναίκα δεν μένει ικανοποιημένη από το σεξ που κάνουν μπορεί τους στρεσάρει.

Επόμενο άρθρο

24 Απριλίου: Παγκόσμια Ημέρα Μηνιγγίτιδας

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε
24/04/2018 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Friends With...Benefits": 6 βασικοί κανόνες για να πετύχει η ..."συνταγή"!

Κάντο όπως την ταινία και η "μαγεία" θα έρθει
15/01/2019 - 21:58

Οι 10+1 "καυτές" ερωτήσεις που δεν τολμούν να κάνουν οι άντρες στις...γυναίκες!

Απάντησαν τι..."βρώμικο" και περίεργο σκέφτονται αλλά δεν τολμούν
15/01/2019 - 19:44

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Η λύση βρέθηκε και είναι στο κρεβάτι σου
14/01/2019 - 19:39

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
08/01/2019 - 12:09

Κρήτη: Τον χώρισε και της έκαψε το αυτοκίνητο

Χειροπέδες πέρασε η Αστυνομία στον 43χρονο
05/01/2019 - 15:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Τα βρήκαν" ΟΣΥΠΑ και Υπουργείο Μεταφορών

Συνεχίζει μέχρι τη λήξη της σύμβασής της η εταιρεία

"Στρέφει τα πυρά" προς τον ΠΑΣΙΝ για το ΓεΣΥ ο ΟΑΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Εμμένουν στην πάγια θέση για συλλογική σύμβαση οι κυβερνητικοί ιατροί

Καδής: Διαβεβαίωσε τους πατατοκαλλιεργητές ότι θα αποζημιωθούν (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιτακτική η ριζική μεταρρύθμιση της γεωργικής ασφάλισης διαμηνύουν οι αγρότες
Ελλάδα

Εντοπίστηκε η σορός του πιλότου που αναζητείτο στο Μεσολόγγι

Το αεροσκάφος στο οποίο επέβαινε κατέπεσε την προηγούμενη Τετάρτη

Ιδού η Συμφωνία των Πρεσπών (ΕΓΓΡΑΦΑ)

Κατατέθηκε στη Βουλή των Ελλήνων το πλήρες κείμενο του νομοσχεδίου
Διεθνή

Στους δρόμους ξεχύνονται χιλιάδες γυναίκες εναντίον του Τραμπ

Πραγματοποιούν διαμαρτυρίες σε διάφορες πόλεις των ΗΠΑ και του εξωτερικού

Συνεχίζονται για 10ο Σαββατοκυρίακο οι διαδηλώσεις των "Κίτρινων Γιλέκων" (ΦΩΤΟ)

Διαμαρτύρονται για τις πολιτικές της κυβέρνησης Μακρόν

Μέιτζορ: Καλεί την Μέι να εγκαταλείψει τις κόκκινες γραμμές της για το Brexit

Ο πρώην Πρωθυπουργός ζητά να βρει έναν τρόπο ώστε να αποφευχθεί μια καταστροφική έξοδος

tv news

Ωμή βία και παράνοια στο πιο φρικιαστικό έγκλημα της σειράς «ΚΑΡΜΑ»

Ένα από τα πιο φρικιαστικά φονικά που διεπράχθησαν στο νησί,την Κυριακή στον Alpha (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

«Για Πάντα Εδώ» Αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη, την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 20/01/2019 - 06:15DEAL