Υγεία

To απόλυτο πρόγραμμα για να γυμναστείς πριν την παραλία... είναι εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και οι πρώτες εξορμήσεις στην παραλία είναι γεγονός.

Τα περιοριστικά μέτρα δεν υπάρχουν πια και όλοι οι Κύπριοι αρχίζουν και πηγαίνουν στην παραλία για τα πρώτα μπάνια. Πριν όμως πάμε στην παραλία, ήρθε η ώρα να δώσουμε την απαιτούμενη τόνωση στο κορμί μας.

Σημερινό Ηome workout:

Αυτό το πρόγραμμα είναι το απολυτό πρόγραμμα για να προετοιμαστείς για την παραλία! Ας γυμνάσουμε τους γλουτούς και τους κοιλιακούς μας!

Το πρώτο μέρος, των γλουτών, περιλαμβάνει 10 ασκήσεις που εκτελούνται σε κυκλικη μορφή με περαμετρο τον χρόνο 30’’η 40’’(βλέπε την κάθε άσκηση ξεχωριστά) με την χρήση band η’ και χωρίς για 3 γύρους.

Το δεύτερο μέρος των κοιλιακών περιλαμβάνει 3 άσκησεις που εκτελούνται 30’’ η κάθε μια σε κυκλικη μορφή για 3-4 γύρους!

Let’s feel the burn!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

120 ασθενείς στην Κύπρο παραμένουν θετικοί στον ιό μετά από 2 μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Πέτρος Καραγιάννης εξηγεί το ιατρικό φαινόμενο
21/05/2020 - 11:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

"Home Workout" το Σαββατοκύριακο για ευεξία και ενδυνάμωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ειδικοί σου δίνουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις για να αθληθείς εν καιρώ πανδημίας
09/05/2020 - 14:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τη Δευτέρα το τελευταίο αντίο στη 47χρονη που νικήθηκε από τον κορωνοϊό (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη θαλασσαιμική γυναίκα που "έσβησε" από τη νόσο Covid-19

Εβδομαδιαίο πλάνο εμβολιασμού, ποιοι δικαιούνται ραντεβού (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τα εμβόλια της Pfizer επιλέγει τα "τρέξει" τον εμβολιαστικό μαραθώνιο η Ευρωπαϊκή Ένωση

539 κρούσματα εντοπίστηκαν μέσω rapid, τα 228 στην Επ. Λευκωσίας (ΠΙΝΑΚΑΣ)

Αυξάνεται δραματικά ο αριθμός των νοσηλευόμενων ασθενών με κορωνοϊό
Ελλάδα

Στα ύψη και σήμερα τα κρούσματα στην Ελλάδα, πάνω από 60 θάνατοι

Στους 841 ανέρχονται οι διασωληνωμένοι ασθενείς στις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας

Θερμή υποδοχή Δένδια από τον Αιγύπτιο ομόλογό του

Ιδιαίτερη σημασία στις τριμερείς σχέσεις Ελλάδας – Αιγύπτου – Κύπρου, έδωσε ο Σάμεχ Σούκρι
Διεθνή

Ένοπλος άνοιξε πυρ στο Οστιν του Τέξας, τουλάχιστον τρεις νεκροί

Η αστυνομία καλεί τους κατοίκους να αποφύγουν την περιοχή

Συναγερμός στις ΗΠΑ: Νεκροί και τραυματίες από πυροβολισμούς

Η αστυνομία έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη

Βρετανία : Στο" μικροσκόπιο" παραλλαγή του ιού που ταυτοποιήθηκε στην Ινδία

"Την έχουμε κατατάξει ως παραλλαγή προς διερεύνηση"

tv news

Η Μάγδα μπαίνει στο γραφείο και πιάνει στα πράσα τον Αιμίλιο και την Ελισάβετ...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Oι Αργυροί αντιμέτωποι με τις υποψίες για τη δολοφονία του πατέρα της Αγγελικής

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 18/04/2021 - 21:20ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ