Υγεία

To απόλυτο πρόγραμμα για να γυμναστείς πριν την παραλία... είναι εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και οι πρώτες εξορμήσεις στην παραλία είναι γεγονός.

Τα περιοριστικά μέτρα δεν υπάρχουν πια και όλοι οι Κύπριοι αρχίζουν και πηγαίνουν στην παραλία για τα πρώτα μπάνια. Πριν όμως πάμε στην παραλία, ήρθε η ώρα να δώσουμε την απαιτούμενη τόνωση στο κορμί μας.

Σημερινό Ηome workout:

Αυτό το πρόγραμμα είναι το απολυτό πρόγραμμα για να προετοιμαστείς για την παραλία! Ας γυμνάσουμε τους γλουτούς και τους κοιλιακούς μας!

Το πρώτο μέρος, των γλουτών, περιλαμβάνει 10 ασκήσεις που εκτελούνται σε κυκλικη μορφή με περαμετρο τον χρόνο 30’’η 40’’(βλέπε την κάθε άσκηση ξεχωριστά) με την χρήση band η’ και χωρίς για 3 γύρους.

Το δεύτερο μέρος των κοιλιακών περιλαμβάνει 3 άσκησεις που εκτελούνται 30’’ η κάθε μια σε κυκλικη μορφή για 3-4 γύρους!

Let’s feel the burn!

Δείτε το σχετικό βίντεο με την σωστή εκτέλεση των ασκήσεων του αθλούμενου από την γυμνάστρια Αναστασία Φάκλαρη αλλά και τις λεπτομέρειες του σετ τόσο σε επίπεδο τεχνικής όσο και χρόνου.

 

Tα workouts επιμελούνται και μας παρουσιάζουν έμπειροι γυμναστές και personal trainers από το γυμναστήρια "Squad by X.Fit".

Ακολουθήστε τους στα social media που διαθέτουν (Instagram και Facebook) και γυμναστείτε στο σπίτι με προσοχή και... αποτελέσματα!

 

Επόμενο άρθρο

120 ασθενείς στην Κύπρο παραμένουν θετικοί στον ιό μετά από 2 μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Πέτρος Καραγιάννης εξηγεί το ιατρικό φαινόμενο
21/05/2020 - 11:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Home Workout με super sets για να βγούμε πιο fit από την... "καραντίνα" μας

Με την κατάλληλη βοήθεια των ειδικών
20/05/2020 - 19:04

Και μέχρι να ανοίξουν τα γυμναστήρια, τα Home Workouts... συνεχίζονται!

Με τη βοήθεια των ειδικών, θα αλλάξεις το σώμα σου
18/05/2020 - 17:32

6 ασκήσεις για ένα αποτελεσματικό Home Workout μόνο με το βάρος του σώματός μας

Με την βοήθεια των ειδικών μένουμε σε "φόρμα"
15/05/2020 - 16:33

Home Workout μόνο με το... σώμα μας για ενδυνάμωση και σύσφιξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μένουμε σε... "φόρμα" και γυμναζόμαστε με την καθοδήγηση ειδικών
13/05/2020 - 17:13

"Χτίσε" σώμα για την παραλία με αυτές τις εύκολες και αποτελεσματικές ασκήσεις

Με την καθοδήγηση των ειδικών και μέσω των... tabata
11/05/2020 - 16:39

"Home Workout" το Σαββατοκύριακο για ευεξία και ενδυνάμωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ειδικοί σου δίνουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις για να αθληθείς εν καιρώ πανδημίας
09/05/2020 - 14:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μόλις 27 κρούσματα από τεστ σε πέραν των 14,500 εργαζόμενους

Σε ποιους τομείς εντοπίστηκαν τα θετικά στον ιό άτομα - Συνεχίζονται οι έλεγχοι

Κοπάζει η κακοκαιρία αλλά φέρνει τσουχτερό κρύο ο "Λέανδρος"

Παραμένει το χειμερινό σκηνικό και συνεχίζεται ανά διαστήματα η χιονόπτωση στο Τρόοδος

Χειροπέδες σε δεύτερο πρόσωπο για το "φυτώριο" ναρκωτικών σε υπνοδωμάτιο

Εντόπισαν πέραν των 15 χιλιάδων ευρώ και σπόρους κάνναβης στο σπίτι του
Ελλάδα

Rapid tests με δείγμα σάλιου στην Ελλάδα

Πως γίνεται, τα οφέλη και ο χρόνος μέχρι να έχεις αποτέλεσμα

"Έσβησαν" άλλοι 20 ασθενείς με κορωνοϊό στην Ελλάδα

Άλλα 510 κρούσματα κορωνοϊού και πέραν των 320 διασωληνωμένων ασθενών

Όταν το όνειρο μετατράπηκε σε εφιάλτη: Οι αποκαλύψεις της χρυσής Ολυμπιονίκη

Η σεξουαλική κακοποίηση Μπεκατώρου, ο δράστης και το κύμα καταγγελιών από άλλες αθλήτριες
Διεθνή

Pfizer: Περιορίζονται οι καθυστερήσεις στην παράδοση του εμβολίου

Συνεχίζει κανονικά σε μια εβδομάδα και τις αυξάνει το Φεβρουάριο

Ο Άρμιν Λάσετ διάδοχος της Μέρκελ στην ηγεσία του CDU

Εξελέγη με 521 ψήφους - Η πολιτική του σταδιοδρομία

Σήμερα οι εκλογές για τον «διάδοχο» της Μέρκελ στην Γερμανία

Το απόγευμα θα γίνει γνωστό ποιος θα οδηγήσει την χώρα στην «μετά-Μέρκελ» εποχή

tv news

Ο Αλέκος εκβιάζει τον Δημήτρη για να μην μιλήσει για το ένοχο παρελθόν του...

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά διπλά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

Η Ζωή αποκαλύπτει στην Αθηνά τον έρωτα της Αγγελικής για το Στέφανο...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα