Υγεία

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Τρία απλά και τόσο δροσιστικά για το καλοκαίρι σνακς χωρίς πολλές θερμίδες. Ότι χρειαζόμαστε δηλαδή για τις καυτές μέρες και νύχτες του καλοκαιριού που μας πιάνει λιγούρα και θέλουμε κάτι να τσιμπήσουμε. 
 

1. Γιαούρτι με μούρα και δημητριακά ολικής άλεσης
Ιδανικό για τις ζεστές ημέρες, αφού είναι εξαιρετικά υγιεινό και πολύ γευστικό.

2. Καρπούζι με φέτα ή χαλούμι 
Τι πιο καλοκαιρινό και δροσιστικό, από μια φέτα καρπούζι; Ανέμειξε σε ένα μπολ καρπούζι, λίγη φέτα ή και χαλούμι για κάτι πιο παραδοσιακό, 1 κουταλιά της σούπας ψιλοκομμένο δυόσμο και απολαύστε!

3. Φρουτοσαλάτα
Είναι το τέλειο σνακ για όλη την οικογένεια, διαλέξτε 3-4 διαφορετικά φρούτα και… παίξτε μαζί τους!

Επόμενο άρθρο

4 πράγματα που δεν πρέπει να κάνεις στο σεξ

Νιώσε άνετα και αφέσου
15/06/2018 - 10:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες έχουν οι αγαπημένοι σου ξηροί καρποί;

Αμύγδαλα, καρύδια και λοιπά ξηροκάρπια στον θερμιδομετρητή
05/06/2019 - 19:39

Κλόε Καρντάσιαν: Αυτή είναι η διατροφή ... που έχασε 20 κιλά

Έτσι έγινε η Καρντάσιαν που αγάπησε ο κόσμος
31/05/2019 - 17:46

Κάτια Δανδουλάκη: Τα μυστικά διατροφής που την κρατούν σε φόρμα και λαμπερή

Σε ηλικία 71 ετών διατηρείται σε τέλεια φόρμα...
31/05/2019 - 10:49

Φτιάξτε ... smoothie αντί για γλυκό και γλιτώστε...θερμίδες!

Πάρτε μολύβι και χαρτί και σημειώστε τον αντικαταστάτη του γλυκού
27/05/2019 - 18:35

Αυτές είναι οι 10 χρυσές συμβουλές για τέλειο μαύρισμα

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το "μπρονζέ" χρώμα του καλοκαιριού
26/05/2019 - 12:39

Μέχρι τα μέσα Μαϊου θα "μυρίσει"... καλοκαίρι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανοιξιάτικο το σκηνικό του καιρού με άνοδο της θερμοκρασίας
30/04/2019 - 21:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Αίσιος τέλος στην επιχείρηση διάσωσης άνδρα που έπεσε σε χαράδρα

Ανασύρθηκε τραυματισμένος από γκρεμό στην περιοχή λουτρών της Αφροδίτης

Επιχείρηση διάσωσης άνδρα που έπεσε σε γκρεμό στα λουτρά της Αφροδίτης

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Αστυνομία

Το μέλλον και η λειτουργία του ΑΞΙΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Και πτυχίο Πανεπιστημιακού επιπέδου θα προφέρει από το 2021
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Ισχυρή σεισμική δόνηση στη Δυτική Παπούα

Oι ινδονησιακές αρχές δήλωσαν ότι δεν υπάρχει κίνδυνος για τσουνάμι.

Ο ανατριχιαστικός διάλογος λίγα λεπτά πριν τη δολοφονία του Κασόγκι

Στο "φως" αποσπάσματα ηχογραφήσεων από την ημέρα του φόνου

Εκτός του αγώνα διαδοχής της Μέι ο Ρόρι Στιούαρτ

Συγκέντρωσε 27 ψήφους στην 3η ψηφοφορία μεταξύ των βουλευτών του Συντηρητικού Κόμματος

tv news

Ο Ορφέας παραφυλάει μέσα στο ιατρείο της Μίνας με σκοπό να της επιτεθεί...

Ο κλοιός γύρω από τη Μαργκώ στενεύει... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η Μελίτη το σκάει και η Λίλιαν τη βρίσκει! Η Μαρίνα είναι πλέον αποφασισμένη...

Θα πάει στο αστυνομικό τμήμα να ομολογήσει; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/06/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ