Υγεία

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Τρία απλά και τόσο δροσιστικά για το καλοκαίρι σνακς χωρίς πολλές θερμίδες. Ότι χρειαζόμαστε δηλαδή για τις καυτές μέρες και νύχτες του καλοκαιριού που μας πιάνει λιγούρα και θέλουμε κάτι να τσιμπήσουμε. 
 

1. Γιαούρτι με μούρα και δημητριακά ολικής άλεσης
Ιδανικό για τις ζεστές ημέρες, αφού είναι εξαιρετικά υγιεινό και πολύ γευστικό.

2. Καρπούζι με φέτα ή χαλούμι 
Τι πιο καλοκαιρινό και δροσιστικό, από μια φέτα καρπούζι; Ανέμειξε σε ένα μπολ καρπούζι, λίγη φέτα ή και χαλούμι για κάτι πιο παραδοσιακό, 1 κουταλιά της σούπας ψιλοκομμένο δυόσμο και απολαύστε!

3. Φρουτοσαλάτα
Είναι το τέλειο σνακ για όλη την οικογένεια, διαλέξτε 3-4 διαφορετικά φρούτα και… παίξτε μαζί τους!

Επόμενο άρθρο

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
11/08/2019 - 09:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάτια Δανδουλάκη: Τα μυστικά διατροφής που την κρατούν σε φόρμα και λαμπερή

Σε ηλικία 71 ετών διατηρείται σε τέλεια φόρμα...
05/01/2020 - 10:49

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
20/12/2019 - 16:00

Δέσποινα Βανδή: Τα μυστικά ομορφιάς της και τα "απαγορεύω" στη διατροφή της!

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και αξίζει να ακολουθήσεις
30/11/2019 - 16:50

Αυτό είναι το πτητικό πρόγραμμα της Cyprus Airways για το καλοκαίρι του 2020

Mε προορισμούς προς Ελλάδα, Ευρώπη και Μέση Ανατολή
26/11/2019 - 21:48

"Μύθος" ότι καίμε...πολλές θερμίδες κάνοντας σεξ! Όλη η αλήθεια και η έρευνα

Ανυπόστατοι οι ισχυρισμοί για 300 θερμίδες σε κάθε ερωτική πράξη
20/10/2019 - 18:57

Γλίτωσε 200 θερμίδες τη μέρα με μια απλή κίνηση!

Το "μυστικό" που θα σε βοηθήσει να γίνεις πιο fit
09/10/2019 - 19:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ψήφισε τον νόμο αύξησης των Δικαστών η Βουλή

Τι αλλάζει στους Επαρχιακούς Δικαστές και στο Διοικητικό Δικαστήριο Διεθνούς Προστασίας

Child alert για την απαγωγή της 16χρονη Romia (ΦΩΤΟ)

"Παρακαλούμε για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την εξαφάνιση"

Δεν θα γίνεται κατάχρηση της εξουσίας με τον νέο νόμο παρακολουθήσεων τηλεφώνων

Τι λέει ο Πρόεδρος της Επιτροπής Νομικών και ποιοι θα παρακολουθούνται
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Θύελλα αντιδράσεων στην Τουρκία για το νόμο «Παντρέψου τον βιαστή σου»

Παρόμοιο νομοσχέδιο είχε αποσυρθεί το 2016 μετά από τη διεθνή κατακραυγή

Ισχυρή έκρηξη στο Χιούστον του Τέξας έθεσε σε συναγερμό τις Αρχές (BINTEO)

Τι αναφέρουν οι πληροφορίες για υλικές ζημιές και τραυματισμούς

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/01/2020 - 18:40ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ