Υγεία

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Τρία απλά και τόσο δροσιστικά για το καλοκαίρι σνακς χωρίς πολλές θερμίδες. Ότι χρειαζόμαστε δηλαδή για τις καυτές μέρες και νύχτες του καλοκαιριού που μας πιάνει λιγούρα και θέλουμε κάτι να τσιμπήσουμε. 
 

1. Γιαούρτι με μούρα και δημητριακά ολικής άλεσης
Ιδανικό για τις ζεστές ημέρες, αφού είναι εξαιρετικά υγιεινό και πολύ γευστικό.

2. Καρπούζι με φέτα ή χαλούμι 
Τι πιο καλοκαιρινό και δροσιστικό, από μια φέτα καρπούζι; Ανέμειξε σε ένα μπολ καρπούζι, λίγη φέτα ή και χαλούμι για κάτι πιο παραδοσιακό, 1 κουταλιά της σούπας ψιλοκομμένο δυόσμο και απολαύστε!

3. Φρουτοσαλάτα
Είναι το τέλειο σνακ για όλη την οικογένεια, διαλέξτε 3-4 διαφορετικά φρούτα και… παίξτε μαζί τους!

Επόμενο άρθρο

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
11/08/2019 - 09:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κύπρος, 20 Αυγούστου 2019: Ένα νησί, δύο εποχές... (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Στη Λευκωσία καταρρακτώδεις βροχές, στον Πρωταρά ήλιος και θάλασσα
20/08/2019 - 15:15

4 βήματα για την καταπολέμηση της κυτταρίτιδας

Ο Αναστάσιος Παπαλαζάρου προτείνει τη δική του λύση στο πρόβλημα της κυτταρίτιδας
14/08/2019 - 10:26

Μέχρι και τους 40 βαθμούς θα αγγίξει ο υδράργυρος

Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση από τη Μετεωρολογική Υπηρεσία
27/07/2019 - 08:59

Τα μυστικά για ένα καλό καρπούζι από πλανόδιους πωλητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ζουμερό και δροσερό δεν λείπει σίγουρα από κανένα τραπέζι
21/07/2019 - 21:17

8+2 πράγματα που δεν γνωρίζετε για το καρπούζι μέχρι σήμερα

Όλα τα θετικά που προσφέρει στον οργανισμό σου και δεν ξέρεις
19/07/2019 - 18:58

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διαστάσεις επιδημίας προσλαμβάνει ο ιός του Δυτικού Νείλου (BINTEO)

Ηλικιωμένος που είχε προβληθεί "έσβησε" πριν λίγα 24ωρα

"O Αντώνης συμβολίζει την αγάπη και την ελπίδα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι γονείς του μικρού αγοριού μίλησαν στην κάμερα του Alpha για τη θεραπεία ζωής

Νεκρή ανασύρθηκε από τα συντρίμμια του οχήματος 72χρονη μοναχή (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Σε κρίσιμη κατάσταση η συνοδηγός - Έρευνες για τα αίτια της νέας τραγωδίας
Ελλάδα

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής

Τραγωδία στον Πόρο: Ανθρώπινο λάθος ή μηχανική βλάβη;

Εν αναμονή του πορίσματος της Επιτροπής Διερεύνησης Αεροπορικών Ατυχημάτων

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο
Διεθνή

Εμπόριο, οικονομία και επενδύσεις στη συνάντηση Πούτιν - Νιινίστο

Επίσκεψη εργασίας στο Ελσίνκι πραγματοποιεί ο Ρώσος Πρόεδρος

Ρομπότ ταξιδεύει στη θέση του κυβερνήτη σε διαστημικό σκάφος

Ονομάζεται Skybot F-850 και αποτελεί την πλέον μοντέρνα έκδοση ρωσικών ρομπότ

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ