Υγεία

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Τρία απλά και τόσο δροσιστικά για το καλοκαίρι σνακς χωρίς πολλές θερμίδες. Ότι χρειαζόμαστε δηλαδή για τις καυτές μέρες και νύχτες του καλοκαιριού που μας πιάνει λιγούρα και θέλουμε κάτι να τσιμπήσουμε. 
 

1. Γιαούρτι με μούρα και δημητριακά ολικής άλεσης
Ιδανικό για τις ζεστές ημέρες, αφού είναι εξαιρετικά υγιεινό και πολύ γευστικό.

2. Καρπούζι με φέτα ή χαλούμι 
Τι πιο καλοκαιρινό και δροσιστικό, από μια φέτα καρπούζι; Ανέμειξε σε ένα μπολ καρπούζι, λίγη φέτα ή και χαλούμι για κάτι πιο παραδοσιακό, 1 κουταλιά της σούπας ψιλοκομμένο δυόσμο και απολαύστε!

3. Φρουτοσαλάτα
Είναι το τέλειο σνακ για όλη την οικογένεια, διαλέξτε 3-4 διαφορετικά φρούτα και… παίξτε μαζί τους!

Επόμενο άρθρο

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
11/08/2019 - 09:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάθε το μυστικό - Αυτές είναι οι 5 τροφές που θα εξαφανίσουν την πείνα σου!

"Γέμισε" το στομάχι σου και σταμάτα να τσιμπολογάς...
24/08/2019 - 15:35

Κύπρος, 20 Αυγούστου 2019: Ένα νησί, δύο εποχές... (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Στη Λευκωσία καταρρακτώδεις βροχές, στον Πρωταρά ήλιος και θάλασσα
20/08/2019 - 15:15

4 βήματα για την καταπολέμηση της κυτταρίτιδας

Ο Αναστάσιος Παπαλαζάρου προτείνει τη δική του λύση στο πρόβλημα της κυτταρίτιδας
14/08/2019 - 10:26

Μέχρι και τους 40 βαθμούς θα αγγίξει ο υδράργυρος

Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση από τη Μετεωρολογική Υπηρεσία
27/07/2019 - 08:59

Τα μυστικά για ένα καλό καρπούζι από πλανόδιους πωλητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ζουμερό και δροσερό δεν λείπει σίγουρα από κανένα τραπέζι
21/07/2019 - 21:17

8+2 πράγματα που δεν γνωρίζετε για το καρπούζι μέχρι σήμερα

Όλα τα θετικά που προσφέρει στον οργανισμό σου και δεν ξέρεις
19/07/2019 - 18:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκτακτη σύσκεψη στο Αρχηγείο Αστυνομίας για τα αλλεπάλληλα δυστυχήματα

Επί τάπητος μέτρα και προτάσεις για μείωση των θανατηφόρων οδικών συγκρούσεων

Aνθρώπινος παράγοντας ή έλλειψη μέτρων η αιτία των θανατηφόρων; (ΒΙΝΤΕΟ)

Προβληματισμός στις τάξεις της Αστυνομίας για την ραγδαία αύξηση των θυμάτων της ασφάλτου

Nέος "πόλεμος" για την παραλία της Λάρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαδήλωση προγραμματίζουν οι κάτοικοι. αντι-διαδήλωση οι περιβαλλοντικές οργανώσεις
Ελλάδα

Εντοπίστηκαν νεκροί οι δύο δύτες που χάθηκαν στην Κάρπαθο

Είχαν καταδυθεί για υποβρύχιες δραστηριότητες σε βάθος 45 μέτρων εντός σπηλιάς

Αγνοούνται δύο δύτες που βούτηξαν στα 45 μέτρα στην Κάρπαθο

Καταδύθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου για υποβρύχιες δραστηριότητες εντός σπηλιάς

Όταν Έλληνες ζούσαν στα...Ιμαλάια (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιστήμονες εντόπισαν οστά ανθρώπων που είχαν καταγωγή την Ελλάδα
Διεθνή

Ιδού η αλήθεια για το πόδι του Βρετανού Πρωθυπουργού στο τραπεζάκι του Μακρόν

Δημοσιογράφος του Reuters αποκαλύπτει το παρασκήνιο της επίμαχης φωτογραφίας

"Έσβησε" η Erika Zak, η μητέρα που ενέπνευσε εκατομμύρια ανθρώπους

Η μεγάλη μάχη που έδωσε για να κρατηθεί στη ζωή και το γράμμα που άφησε στην κόρη της

3D σαρωτές αποσκευών βάζουν τέλος στους περιορισμούς υγρών στα αεροπλάνα

Πως λειτουργεί η νέα τεχνολογία, τι προσφέρει και σε ποια αεροδρόμια έχει ήδη εφαρμοσθεί

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 26/08/2019 - 06:20ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ