Υγεία

Αυτό είναι το ιδανικό μακιγιάζ για το...φθινόπωρο που πρέπει να ξέρεις!(ΦΩΤΟ)

Αν αναρωτιέσαι τι μακιγιάζ να επιλέξεις στην καθημερινότητα το φθινόπωρο ή στις εξόδους σου, τότε δεν έχεις παρά να πάρεις ιδέες από το τοπ μόντελ Τζέσικα Χαρτ.

Το τοπ μόντελ από την Αυστραλία ξέρει πολύ καλά από μακιγιάζ καθώς έχει δημιουργήσει τη δική της σειρά καλλυντικών και μακιγιάζ. Φυσικό είναι, λοιπόν, να γνωρίζει πώς να κάνει το δέρμα της λαμπερό και υγιές και να πετυχαίνει το πολυπόθητο… no make up μακιγιάζ!

Δες μερικές εμφανίσεις της και πάρε ιδέες μακιγιάζ για το φθινόπωρο!

Nude κραγιόν και μολύβι στα μάτια

Δεν χρειάζονται πολλά προϊόντα για να πετύχετε ένα απλό αλλά σικάτο μακιγιάζ, ιδανικό για όλες τις ώρες ακόμα και σε βραδινή έξοδο!

Αρκούν μόνο: σκιές στα χρώματα του δέρματος (ροζ, πορτοκαλί, χρυσό), ένα μαύρο μολύβι για μια διακριτική γραμμή πάνω από τα μάτια και ένα nude κραγιόν για τα χείλη!

 

Πιο έντονη γραμμή στα μάτια

Το παραπάνω λουκ μπορεί να γίνει λίγο πιο εντυπωσιακό αν τραβήξετε τη γραμμή των ματιών στην έξω γωνία. Τονίστε λίγο παραπάνω τα μάτια και επιλέξτε ένα πιο διαφανές κραγιόν για τα χείλη.

Κόκκινο κραγιόν

Δεν χρειάζεται τίποτε άλλο πέρα από ένα κόκκινο κραγιόν για να τονίσεις την εμφάνισή σου με μια μόλις… πινελιά! Για τα μάτια χρησιμοποίησε μια απλή ροζ σκιά ή ακόμα και τίποτα!

Έντονο βλέμμα που μαγνητίζει!

Το ιδανικό φθινοπωρινό μακιγιάζ που «φοριέται» από το πρωί μέχρι το βράδυ αλλά είναι σίγουρα κατάλληλο για μια απλή έξοδο για ποτάκι. Μαύρο μολύβι τόσο στο πάνω όσο και στο κάτω μέρος του ματιού. Στα χείλη ένα nude κραγιόν, σε φθινοπωρινές αποχρώσεις (προς το καφέ-μπεζ).

Πηγή
boro.gr
Επόμενο άρθρο

"Μύθος" ότι καίμε...πολλές θερμίδες κάνοντας σεξ! Όλη η αλήθεια και η έρευνα

Ανυπόστατοι οι ισχυρισμοί για 300 θερμίδες σε κάθε ερωτική πράξη
20/10/2019 - 18:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τραμπ: Εξετάζει το ενδεχόμενο διαγραφής κινεζικών εταιριών από το χρηματιστήριο

Κίνηση που ενδέχεται να κλιμακώσει ραγδαία την ένταση στις εμπορικές σχέσεις ΗΠΑ - Κίνας
28/09/2019 - 11:13

Aυτή είναι η πιο δημοφιλής τάση στο... σεξ σύμφωνα με το Google!

Τί αναζητά ο κόσμος σε σχετική έρευνα δεκαετίας
05/09/2019 - 18:17

Γιατί μερικοί άνθρωποι δεν φιλούν κατά τη διάρκεια του σεξ;

Η απάντηση και το σύνηθες γεγονός στην ερωτική ζωή
05/08/2019 - 21:10

Σε άριστο επίπεδο οι σχέσεις UEFA - ΚΟΠ με αμοιβαίο όφελος

Τριμελής επιτροπή της UEFA παρακολούθησε από κοντά τη γενική συνέλευση της ΚΟΠ
02/08/2019 - 13:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χάος στο Βατί από τα λύματα, τη δυσοσμία και την καταστροφή (ΒΙΝΤΕΟ)

Σκουπίδια και μπάζα το σκηνικό και στο φράγμα του Κούρρη

178.410 καταγγελίες από τα «έξυπνα» περιπολικά της Τροχαίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Αποδίδει το μέτρο του «Big Brother» στους κυπριακούς δρόμους

Έντονες αντιδράσεις για κάλυψη του τεστ Παπ κάθε δύο χρόνια από το ΓεΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενστάσεις γυναικολόγων και για την συχνότητα εξετάσεων μαστογραφίας
Ελλάδα

Αίτημα της Ρουμανίας να μεταφερθεί ο Κώστας Πάσσαρης στην Ελλάδα

Το Μάιο καταδικάστηκε σε τέσσερις φορές ισόβια κάθειρξη και 71 χρόνια

Yπόθεση Siemens: Ένοχοι 22 κατηγορούμενοι για το μεγάλο πολιτικό σκάνδαλο

Απόφαση εξέδωσε το Εφετείο Κακουργημάτων μετά από τρία χρόνια έναρξης της διαδικασίας

Ευχάριστα τα νέα από τη Βοστώνη και τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

Βγήκαν τα αποτελέσματα και λαμβάνει την Πέμπτη τη γονιδιακή θεραπεία
Διεθνή

Βερολίνο: Συνέλαβαν 26χρονο Σύριο που ετοίμαζε τρομοκρατικό χτύπημα

Είχε πραγματοποιήσει αγορές χημικών ουσιών σχεδιάζοντας, σύμφωνα με τις Αρχές, επίθεση

Τούρκος ΥΠΕΣ: Έως το τέλος του έτους οι περισσότεροι επαναπατρισμοί τζιχαντιστών

Η διαδικασία ξεκίνησε στις 11 Νοεμβρίου και αφορά φυλακισμένους τζιχαντιστές από τη Συρία

Γυναικοκτονία: 137 γυναίκες ανά τον κόσμο δολοφονούνται καθημερινά

Τι σημαίνει ο όρος και ποιο είναι το πιθανότερο μέρος επίθεσης σε βάρος γυναικών

tv news

Η Δέσποινα αποκαλύπτει στην Αλεξία όλη την αλήθεια για την Ασπασία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 19/11/2019 - 22:108 ΛΕΞΕΙΣ