Υγεία

Αυτό είναι το ιδανικό μακιγιάζ για το...φθινόπωρο που πρέπει να ξέρεις!(ΦΩΤΟ)

Αν αναρωτιέσαι τι μακιγιάζ να επιλέξεις στην καθημερινότητα το φθινόπωρο ή στις εξόδους σου, τότε δεν έχεις παρά να πάρεις ιδέες από το τοπ μόντελ Τζέσικα Χαρτ.

Το τοπ μόντελ από την Αυστραλία ξέρει πολύ καλά από μακιγιάζ καθώς έχει δημιουργήσει τη δική της σειρά καλλυντικών και μακιγιάζ. Φυσικό είναι, λοιπόν, να γνωρίζει πώς να κάνει το δέρμα της λαμπερό και υγιές και να πετυχαίνει το πολυπόθητο… no make up μακιγιάζ!

Δες μερικές εμφανίσεις της και πάρε ιδέες μακιγιάζ για το φθινόπωρο!

Nude κραγιόν και μολύβι στα μάτια

Δεν χρειάζονται πολλά προϊόντα για να πετύχετε ένα απλό αλλά σικάτο μακιγιάζ, ιδανικό για όλες τις ώρες ακόμα και σε βραδινή έξοδο!

Αρκούν μόνο: σκιές στα χρώματα του δέρματος (ροζ, πορτοκαλί, χρυσό), ένα μαύρο μολύβι για μια διακριτική γραμμή πάνω από τα μάτια και ένα nude κραγιόν για τα χείλη!

 

Πιο έντονη γραμμή στα μάτια

Το παραπάνω λουκ μπορεί να γίνει λίγο πιο εντυπωσιακό αν τραβήξετε τη γραμμή των ματιών στην έξω γωνία. Τονίστε λίγο παραπάνω τα μάτια και επιλέξτε ένα πιο διαφανές κραγιόν για τα χείλη.

Κόκκινο κραγιόν

Δεν χρειάζεται τίποτε άλλο πέρα από ένα κόκκινο κραγιόν για να τονίσεις την εμφάνισή σου με μια μόλις… πινελιά! Για τα μάτια χρησιμοποίησε μια απλή ροζ σκιά ή ακόμα και τίποτα!

Έντονο βλέμμα που μαγνητίζει!

Το ιδανικό φθινοπωρινό μακιγιάζ που «φοριέται» από το πρωί μέχρι το βράδυ αλλά είναι σίγουρα κατάλληλο για μια απλή έξοδο για ποτάκι. Μαύρο μολύβι τόσο στο πάνω όσο και στο κάτω μέρος του ματιού. Στα χείλη ένα nude κραγιόν, σε φθινοπωρινές αποχρώσεις (προς το καφέ-μπεζ).

Πηγή
boro.gr
Επόμενο άρθρο

H Κάθριν Κέλι Λανγκ μοιράζεται δημόσια τα...μυστικά της ομορφιάς της(BINTEO)

Η «Μπρουκ» από το «Τόλμη και Γοητεία» αποκαλύπτει το αγαπημένο της μακιγιάζ και hair look
20/10/2019 - 17:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Marca: «Η σχέση Ζιντάν-Μπέιλ είναι χαλασμένη πέραν επιδιόρθωσης»

Προπονητής και παίκτης δεν τα… βρίσκουν με τίποτα όπως αναφέρει η ισπανική εφημερίδα
16/06/2020 - 11:14

Μπέιλ: «Δεν περιμένεις οι οπαδοί της ομάδας σου να σε αποδοκιμάζουν»

Η αναφορά του Ουαλού ποδοσφαιριστή για τις σχέσεις του με τους φίλους της Ρεάλ Μαδρίτης
03/05/2020 - 11:33

Ακιντζί: "Η Τουρκία να ξέρει ότι εδώ υπάρχει μια ταυτότητα...η τ/κ ταυτότητα"

Ισότιμες σχέσεις με την Τουρκία και όχι οι Τ/κ "να είναι το παιδί για σφαλιάρες"
20/02/2020 - 07:54

Aυτή είναι η πιο δημοφιλής τάση στο... σεξ σύμφωνα με το Google!

Τί αναζητά ο κόσμος σε σχετική έρευνα δεκαετίας
10/01/2020 - 18:17

Τα άστρα..."μίλησαν": Η ερωτική ζωή αυτών των 5 ζωδίων θα απογειωθεί το 2020!

Την καινούργια χρονιά θα χτυπήσει ο έρωτας και τη δική σου πόρτα;
18/12/2019 - 20:15

Τραμπ: Εξετάζει το ενδεχόμενο διαγραφής κινεζικών εταιριών από το χρηματιστήριο

Κίνηση που ενδέχεται να κλιμακώσει ραγδαία την ένταση στις εμπορικές σχέσεις ΗΠΑ - Κίνας
28/09/2019 - 11:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πως να προστατεύσετε τα κατοικίδια σας από τη ζέστη (ΒΙΝΤΕΟ)

Χρήσιμες συμβουλές από τον κτηνίατρο Ανδρέας Αρτεμίου

Διευκρινίσεις από το “Hope For Children” για την κακοποίηση 19μηνου παιδιού

"Aνάγκη για συντονισμένες δράσεις από όλους τους αρμόδιους"

Ψάχνουν λύσεις για το μπάχαλο με τις προσλήψεις στην Αστυνομία (ΒΙΝΤΕΟ)

Φιάσκο λέει η αντιπολίτευση, το συζητάμε και επιστρέφουμε λέει ο Αρχηγός
Ελλάδα

"Εισαγόμενα" τα 21 από τα 33 νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

Τι αλλάζει από αύριο για όσους θέλουν να ταξιδέψουν στην Ελλάδα

Βήμα - Βήμα τα προαπαιτούμενα για τους επιβάτες που θα μεταβούν σε ελληνικούς προορισμούς

Πρόστιμο €500 αν δεν συμπληρωθεί έγκαιρα το έντυπο για να ταξιδέψεις στην Ελλάδα

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για τα υποχρεωτικά έντυπα σε Κύπρο και Ελλάδα
Διεθνή

Βραζιλιάνος φαίνεται να θεραπεύθηκε από τον ιό HIV/AIDS (BINTEO)

Δυο σιαμαίες αδελφές μπορούν να ζήσουν πλέον η κάθε μια τη δική της κανονική ζωή

Αποκαλύψεις "φωτιά" για τον Τραμπ στο βιβλίο της ανιψιάς του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κακοποίηση από τον πατέρα του, η εξαπάτηση πανεπιστημίου και ο νάρκισσος "Φράνκενσταϊν"

Λονδίνο: Γερανός ύψους 20 μέτρων έπεσε σε σπίτι και παγίδευσε ενοίκους

Προσπάθεια απεγκλωβισμού και αναφορές για τέσσερις τραυματίες

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 09/07/2020 - 03:50ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ