Υγεία

Αυτό το ξυπνητήρι σας ξυπνάει και ταυτόχρονα φτιάχνει και...καφέ(ΦΩΤΟ)

Ο Βρετανός βιομηχανικός σχεδιαστής Josh Renouf παρουσίασε μια ευφάνταστη ιδέα στο New Designers που δεν άφησε κανέναν ασυγκίνητο.

Και πώς άλλωστε αφού πρόκειται για το όνειρο κάθε… αγουροξυπνημένου που σέβεται τον εαυτό του! Ο λόγος για το ξυπνητήρι που φτιάχνει καφέ.

καφε

Το εν λόγω ηλεκτρονικό ρολόι σε ξυπνάει με αρώματα, ενώ μόλις αρχίζει να χτυπά ξεκινά να φτιάχνει και τον καφέ σου!

Στη βάση του βρίσκεται ένα κλασικό ψηφιακό ρολόι, αλλά στην επάνω πλευρά υπάρχει διάταξη όπου ζεσταίνεται το νερό και φιλτράρεται με τον καφέ μέσα σε γυάλινη κούπα, ενώ έχουν τοποθετηθεί και δύο μικρά συρτάρια για ζάχαρη και κρέμα.

καφε

Ο χρήστης απλώς θα το βάλει σε λειτουργία πριν πέσει για ύπνο και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει ο καλύτερος… barista!

Η τιμή του αναμένεται να φτάσει τα 300 περίπου ευρών αν και προς το παρόν ο δημιουργός έχει κατασκευάσει μόνο μία συσκευή, τη δική του!

 

 
 
Πηγή
fanpage
Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κύματα "καπουτσίνο" στην παραλία Πότιμα στην Κισσόνεργα (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακές εικόνες από την θάλασσα που μοιάζει με καφέ
13/12/2018 - 21:01

Ψάξαμε και βρήκαμε πού θα κεράσεις τον φίλο σου τον καλύτερο καφέ!

Αυτές είναι οι καλύτερες καφετέριες του νησιού για να απολαύσεις τον καφέ σου 1+1 Δωρεάν!
13/11/2018 - 09:56

Καφέ "αμερικάνο" ήπιαν στη Νέα Υόρκη Αβέρωφ - Οζερσάι (ΒΙΝΤΕΟ)

Έγινε γνωστό μέσα από τους προσωπικούς τους λογαριασμούς στο twitter
29/09/2018 - 18:19

Ακολουθήστε το πρωινό των fit girls

Όλα όσα περιλαμβάνει το πρόγευμά τους για να διατηρούνται
15/08/2018 - 06:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τον κατήγγειλαν γιατί πετούσε σκουπίδια και ζήτησε και τα ρέστα

Απίστευτες συμπεριφορές Δημοτών που βρίζουν ως απάντηση στην παρανομία τους

Υπουργός Παιδείας: Προτεραιότητα μας η Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση

"Υποσχεθήκαμε ότι το σχολείο αυτό θα το κάνουμε πρότυπο για να έχουμε χαρούμενα παιδιά"

Ύστατο χαίρε στο Νίκο Μουγιάρη στη γενέτειρα του Αθηένου

Παρουσία του Προέδρου Αναστασιάδη η κηδεία του μεγάλου ευεργέτη
Ελλάδα

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια

Ελλάδα: Τρένο παρέσυρε και σκότωσε άνδρα στην Αλεξανδρούπολη

Το περιστατικό διαδραματίστηκε μπροστά στα μάτια φίλου του

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής
Διεθνή

Γιατί ο Winnie the Pooh είναι απαγορευμένος στην Κίνα; (ΦΩΤΟ)

Το περιστατικό και η σύγκριση που απομάκρυναν τον "μελένιο" αρκούδο από τις οθόνες

Τον έπιασαν στα πράσα να καταγράφει βίντεο κάτω από φούστες γυναικών (ΒΙΝΤΕΟ)

Τράβηξε εκατοντάδες upskirting βίντεο που απεικονίζουν 555 άτομα, μεταξύ τους και παιδιά

Μακρόν: Ξεκαθαρίζει σε Τζόνσον να μην περιμένει νέα συμφωνία στο Brexit

Μέσα στις επόμενες 30 ημέρες όπως ήλπιζε ο Βρετανός Πρωθυπουργός

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 22/08/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ