Υγεία

Βρέθηκε η λύση!Αυτό είναι το "θαυματουργό" μπαχαρικό που "καίει" τριπλάσιο λίπος

Το ...λίπος υπάρχει στην καθημερινότητα μας και είναι ένας "εχθρός" που δύσκολα μπορείς να νικήσεις και με πολύ κόπο.

Μέσα από επιστημονική έρευνα, υπάρχει ένα μπαχαρικό που μπορεί ν γίνει το "όπλο" μας για να εξαλείψουμε το λίπος, και να βοηθήσει το άτομο να κάψει μέχρι και 3 φορές περισσότερο λίπος από το κανονικό αλλά και να μειώσει με φυσικό τρόπο το επίπεδο κακής χοληστερόλης στο αίμα. Ποιο είναι όμως αυτό το μπαχαρικό;

κιμινο

Μέσα από επιστημονική έρευνα 88 υπέρβαρων ατόμων που έκαναν δίαιτα το... κύμινο , ήταν αυτό που έκανε την διαφορά και βοήθησε συγκριτικά να χαθεί πιο γρήγορα βάρος ενώ μειώθηκαν και τα τριγλυκερίδια στο αίμα τους.

Επόμενο άρθρο

Η χρήση της ιατρικής κάνναβης για την ανακούφιση ασθενειών

Τι εξηγεί στον Alpha για τη χρήση της ο Δρ Κυριάκος Στυλιανίδης
18/02/2019 - 09:29

ΣχετικέςΕιδήσεις

8+2 πράγματα που δεν γνωρίζετε για το καρπούζι μέχρι σήμερα

Όλα τα θετικά που προσφέρει στον οργανισμό σου και δεν ξέρεις
19/07/2019 - 18:58

Ξύπνησε από το κώμα ο Κούζμιτς

Καμία εμπλοκή στην κατάσταση της υγείας του Σέρβου αθλητή
18/07/2019 - 16:03

H Θέκλα Πετρίδου αποχωρεί από την...τηλεόραση (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οι λόγοι υγείας και το νέο ξεκίνημα στη ζωή της...
17/07/2019 - 14:37

Η ερώτηση για τα χλαμύδια και το σεξ που δεν θες να είναι...θετική!

Τί είναι, πώς μεταδίδονται, πώς κολλάς και πώς μειώνεις τον κίνδυνο
13/07/2019 - 19:13

Ήξερες ότι υπάρχουν....breatharians και τρέφονται (μόνο) με αέρα;

Η νέα νηστεία που έχει γίνει μόδα, ο τρόπος και οι κίνδυνοι
13/07/2019 - 18:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί για έξι μέρες ο 32χρονος που έκρυβε στο γραφείο του κοκαΐνη

Ιδιοκτήτης νυχτερινού κέντρου στην Αγ. Νάπα συνελήφθη μετά από έφοδο της ΥΚΑΝ

Έπεσαν οι υπογραφές για αναβάθμιση και συντήρηση οδικού φωτισμού στη Λάρνακα

Τι περιλαμβάνει η σύμβαση και πότε αναμένεται να ολοκληρωθούν τα έργα

Ρολόγια και μετρητά αξίας 17.000 ευρώ έκαναν "φτερά" από οικία στο Παραλίμνι

Παραβίασαν την πόρτα εισόδου και έδρασαν ανενόχλητοι
Ελλάδα

Άγρια συμπλοκή κρατουμένων σε φυλακές στα Χανιά

Με σοβαρά τραύματα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο δυο πρόσωπα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
Διεθνή

Εκρήξεις στο ηφαίστειο Ουμπίνας στο Περού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Απομάκρυνση των κατοίκων από τα σπίτια τους διέταξαν οι Αρχές

"Έφυγε" ο διάσημος αρχιτέκτονας Σέσαρ Πέλι

Ίσως το πιο διάσημο αρχιτεκτόνημα του είναι οι δίδυμοι πύργοι της Πετρόνας

Τουλάχιστον 10 νεκροί μετά την έκρηξη σε εργοστάσιο στην Κίνα (ΦΩΤΟ)

Άλλοι 5 άνθρωποι αγνοούνται ενώ οι τραυματίες ανέρχονται στους 19

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 17:50ALPHA NEWS