Υγεία

Δέσποινα Βανδή: Τα μυστικά ομορφιάς της και τα "απαγορεύω" στη διατροφή της!

Η Δέσποινα Βανδή θεωρείται ένα από τα πρότυπα ομορφιάς, υγείας τηρώντας πάντα την διατροφή της και έχοντας τα μυστικά της.

Τί αναφέρει όμως η ίδια και ποια τα μυστικά ομορφιάς;

 Δεν στερούμαι τίποτα και τρώω απ’ όλα. Απλά, συνήθως όταν δουλεύω έχω παραπάνω καύσεις οπότε αυτό με βοηθάει και χαλαρώνω, κατά κάποιο τρόπο, λίγο περισσότερο. Γι’ αυτό και όταν σταματάω τη δουλειά πάντα παίρνω 2-3 κιλά. Αλλά, γενικότερα, τηγανιτά δεν υπάρχουν στις διατροφικές μου συνήθειες ιδιαίτερα. Γλυκά, ενώ μου αρέσει η σοκολάτα δεν θα φάω μια πάστα σοκολάτας, αλλά θα φάω μια σοκοφρέτα ή μια μικρή μπάρα σοκολάτας. Επίσης, όταν έχω πρεμιέρα ή μια εμφάνιση σίγουρα θα μπω σε πρόγραμμα διατροφής ένα μήνα νωρίτερα.

Αλλά όχι και πάλι πολύ αυστηρό πρόγραμμα;

Όχι, με αυστηρό πρόγραμμα δεν θα έχεις τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματα που θες. 

βανδη

Ποια είναι, λοιπόν, τα διατροφικά σας tips; 

 Το πιο βασικό είναι να μην τρώμε βαριά το βράδυ. Αυτά που ξέρετε με ταβερνούλες έξω και τα τσιμπολογήματα, να τα ξεχάσετε αν θέλετε να χάσετε κιλά. Το σωστό είναι να φάτε μια σαλάτα και ένα ψητό. Οι καλοί συνδυασμοί πάντα βοηθάνε.

Επίσης, τα γεύματα είναι πολύ σημαντικά. Να μην παραλείπετε ποτέ τα γεύματά σας όταν κάνετε διατροφή. Θα πρέπει πάντα να έχετε το πρωινό, το μεσημεριανό και το βραδινό, αρκεί να είναι σωστά αυτά που τρώτε.

Και ενδιάμεσα μπορείτε να φάτε, αλλά πρέπει να είναι σωστά. Όχι να φάτε μακαρόνια με κιμά όταν κάνετε διατροφή! Θα φας μια μακαρονάδα χωρίς κιμά!

Και ποια είναι τα μυστικά που ακολουθείτε για ένα όμορφο πρόσωπο; 

Να μην ξεχνάνε να ξεβάφονται κάθε φορά, όχι απλά πριν κοιμηθούν αλλά και όταν γυρίσουν στο σπίτι μετά από από κάποιο επαγγελματικό ραντεβού, για παράδειγμα. Γενικά, δεν πρέπει να μένουν με προϊόντα μακιγιάζ στο πρόσωπο παρά μόνο όταν το απαιτεί η περίσταση. Επίσης, αυτό που είναι πάρα, πάρα πολύ βασικό είναι να μην εκτίθεστε στον ήλιο πολλές ώρες και όταν το κάνετε να φοράτε πάντα αντηλιακή. Το λένε όλοι! Η αντηλιακή είναι ό,τι καλύτερο για το πρόσωπο, όπως επίσης και το πολύ, πολύ νερό. Εγώ το κάνω πάντα!

Τα Dos και Dont’s της Δέσποινας Βανδή:

Για το σώμα:

DΟ: τα πολλά και μικρά γεύματα, οι σαλάτες, τα ψητά, οι μπάρες σοκολάτας.

DΟΝ’Τ: τα τηγανιτά, οι πάστες.

Για το πρόσωπο:

DΟ: το ντεμακιγιάζ με κάθε ευκαιρία, η αντηλιακή, το πολύ νερό.

DΟΝ’Τ: η ηλιοθεραπεία χωρίς αντηλιακό με υψηλό δείκτη.

βανδη

Πηγή
Με πληροφορίες από το tlife
Επόμενο άρθρο

Τόσες φορές πρέπει να εκσπερματώνεις για να αποφύγεις τον καρκίνο του προστάτη!

Είναι θέμα υγείας σύμφωνα με έρευνες... Όλες οι λεπτομέρειες!
11/01/2019 - 19:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτό είναι το φρούτο που πρέπει να αποφεύγετε το... βράδυ!

Σώστε τον ύπνο σας και μάθετε τις τροφές που θα σας βοηθήσουν
15/01/2019 - 22:16

Γιώργος Παμπορίδης: "Δυστυχώς είναι ψέμα"

Τι απαντά στα όσα διαδίδονται από "φίλους γιατρούς" για τους λόγους που έκανε το ΓεΣΥ
15/01/2019 - 17:29

Είσαι άρρωστη; 5 συμβουλές για να κοιμηθείς καλά και να ξυπνήσεις..."περδίκι"!

Για να προωθηθεί η καλή αποκατάσταση του σώματος, είναι απαραίτητο να κοιμηθείτε καλά
13/01/2019 - 21:26

Η ώρα της... αύξησης! 7 μυστικά που θα σε βοηθήσουν να την πάρεις!

Οι ειδικοί και η μετρ του είδους μίλησαν
12/01/2019 - 18:46

Θοδωρής Μαραντίνης: To πρόβλημα υγείας,οι ψυχοθεραπείες και τα λάθη ως...πατέρας

Όλα όσα αποκάλυψε ο γνωστός τραγουδιστής με αφοπλιστική ειλικρίνεια
12/01/2019 - 10:51

ΠτΔ:Το αίσθημα ευθύνης των γιατρών της Κύπρου θα επιτρέψει να υλοποιηθεί το ΓεΣΥ

Τι σημαίνει για τους κυβερνητικούς γιατρούς το "όχι" του Παγκύπριου Ιατρικού Συλλόγου
11/01/2019 - 12:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί για 8 ημέρες ο 38χρονος που συνελήφθη για κλοπές στην Λάρνακα

Εντοπίστηκαν στην κατοχή του κλοπιμαία και ναρκωτικά

Εδώ εντοπίστηκε αιμόφυρτη η 32χρονη γυναίκα από την Πολωνία (ΦΩΤΟ)

Το alphanews.live στη σκηνή της απόπειρας φόνου στην Αγλαντζιά
Ελλάδα

Τσίπρας: Η Συμφωνία των Πρεσπών διασφαλίζει πλήρως τα εθνικά συμφέροντα μας

"Είναι ένα ιστορικό βήμα που θέτει οριστικό τέλος στον αλυτρωτισμό"

LIVE: Επεισόδια και συμπλοκές στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Χιλιάδες διαδηλωτές φωνάζουν "ΟΧΙ" στη συμφωνία των Πρεσπών

Αθήνα: Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας για το μεγάλο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία

Περισσότεροι από διακόσιες χιλιάδες διαδηλωτές θα φωνάξουν "όχι" στη Συμφωνία των Πρεσπών
Διεθνή

Στους 79 οι νεκροί από την έκρηξη αγωγού καυσίμων στο Μεξικό (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Πρόκειται για μία από τις φονικότερες εκρήξεις σε πετρελαιαγωγό εδώ και 25 χρόνια

Mεξικό: Αυξάνεται δραματικά ο αριθμός των νεκρών από έκρηξη σε αγωγό πετρελαίου

Προηγήθηκε διαρροή καυσίμων και τα θύματα πήγαν να γεμίσουν κουβάδες και κάνιστρα

Τραμπ: Παρουσίασε και επίσημα την πρόταση του για το μεταναστευτικό (ΦΩΤΟ)

Προσωρινές άδειες παραμονής έναντι χρηματοδότησης του τείχους από το Κογκρέσο

tv news

Ωμή βία και παράνοια στο πιο φρικιαστικό έγκλημα της σειράς «ΚΑΡΜΑ»

Ένα από τα πιο φρικιαστικά φονικά που διεπράχθησαν στο νησί,την Κυριακή στον Alpha (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

«Για Πάντα Εδώ» Αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη, την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 20/01/2019 - 19:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ