Υγεία

Έτσι θα αποκτήσετε το "σώμα-κλεψύδρα" της....Μπιγιονσέ!

H Μπιγιονσέ διαθέτει το τέλειο σώμα -κλεψύδρα.

Η 37χρονη ποπ σταρ που καθηλώνει τους εκατομμύρια θαυμαστές της σε όλο τον κόσμο με τη φωνή της και με τον εκπληκτικό χορό της, έχει παραδεχτεί ότι για να διατηρείται σε φόρμα, χρειάζεται να κάνει θυσίες.

«Δεν μπορώ να τρώω ότι θέλω και πρέπει να γυμνάζομαι! Η αλήθεια είναι ότι απαιτούνται πολλές θυσίες. Μάλιστα, απαιτείται μεγαλύτερη ψυχική παρά σωματική δύναμη. Πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου για να ανταπεξέλθεις»

Ο προσωπικός προπονητής της Μπιγιονσέ, Μάρκο Μπόργκες, έχει δημιουργήσει ένα δικό του σύστημα γυμναστικής, γνωστό ως «Power Moves». Η Μπιγιονσέ, χάρη στο σύστημα αυτό, γυμνάζει εντατικά, όλο της το σώμα, σε λίγο χρόνο. Το σύστημα «Power Moves» που ακολουθεί η ποπ σταρ, συνδυάζει ασκήσεις που στοχεύουν σε διαφορετικές μυικές ομάδες ταυτόχρονα. Επίσης, το σύστημα αυτό, συνδυάζει το χαλαρό τρέξιμο, με το σπριντ, βοηθώντας έτσι, την καύση λίπους.

λκμ

Ακόμα και στην περίπτωση που η Μπιγιονσέ έχει μόλις λίγα λεπτά στη διάθεσή της, με το σύστημα «Power Moves», θα προλάβει να κάνει κάποιες εντατικές ασκήσεις που θα τη βοηθήσουν να κάψει περισσότερες θερμίδες. Οι ασκήσεις αυτές είναι τα καθίσματα, οι προβολές και οι ασκήσεις- σανίδα. Όσο για τη γυμναστική που η ίδια απολαμβάνει περισσότερο, δεν είναι άλλη από τον χορό.

Ποιο είναι το κίνητρο της για να γυμνάζεται;

«Η μουσική! Θα βάλω ένα τραγούδι που μου αρέσει πάρα πολύ και θα κάνω ασκήσεις με βαράκια 5 κιλών μέχρι αυτό ν τελειώσει!»

Πηγή
hellomagazine.gr
Επόμενο άρθρο

Εθελοντική αιμοδοσία εις μνήμη Γιώργου Λοϊζίδη:"Δώσε αίμα και σώσε...τρεις ζωές"

Οι λεπτομέρειες της εκδήλωσης και πώς μπορείς να προσφέρεις στον συνάνθρωπό σου
30/07/2019 - 11:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έχασε 20 κιλά η Σίσσυ Χρηστίδου και ποζάρει για πρώτη φορά με...μπικίνι (ΦΩΤΟ)

Ανανεωμένη, αδυνατισμένη και πιο χαρούμενη από ποτέ
20/07/2020 - 14:48

H Mαρία Μπεκατώρου ποζάρει με λεοπάρ μπικίνι και εντυπωσιάζει με τη σιλουέτα της

Εξόρμηση στην παραλία πραγματοποίησε με την καλή της φίλη και κουμπάρα, Υβόννη Μπόσνιακ
13/07/2020 - 13:41

Αγάπα το σώμα σου και το περιβάλλον ακόμα και στις…δύσκολες ημέρες

Ναι, στην «πράσινη» εποχή των οικολογικών πρακτικών και της σωστής συνείδησης
03/06/2020 - 09:52

Ο Λούης ακολουθεί ασκήσεις μασέρ επάνω στην...σκηνή του Σατιρικού (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ξεκαρδιστικό στιγμιότυπο όπου προσπαθεί να αυξήσει λίμπιντο και ευεξία σώματος
30/05/2020 - 15:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχασε τη ζωή του στο μεροκάματο ο 58χρονος Χριστάκης Ασιήκκης

Νέο θανατηφόρο εργατικό σε αποθήκες εταιρείας στην επαρχία Λάρνακας

Πέντε νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Κύπρο

Μεταξύ αυτών, ένα αφορά επαφή κρούσματος στη Λεμεσό και δυο είναι εισαγόμενα

Θανατηφόρο εργατικό στην Αραδίππου: 58χρονος έπεσε από ύψος τεσσάρων μέτρων

Βρισκόταν σε κλόβο ανυχωτικού μηχανήματος για παραλαβή εμπορευμάτων από ράφια της αποθήκης
Ελλάδα

Έλληνας Υπουργός Τουρισμού: Λανθασμένη η απόφαση της Κύπρου για την Ελλάδα

"Είναι μια απόφαση την οποία δεν κατανοώ...δεν ξέρω σε ποια κριτήρια ακριβώς στηρίχτηκε"

Σε επιφυλακή το Μαξίμου λόγω της ραγδαίας αύξησης κρουσμάτων

Ανοιχτό το ενδεχόμενο για νέα μέτρα - Νέα τηλεδιάσκεψη υπό τον Έλληνα Πρωθυπουργό
Διεθνή

Π.Ο.Υ: Πιθανό να μην υπάρξει ποτέ πανάκεια για τον Covid 19

"Ο δρόμος προς την κανονικότητα θα είναι μακρύς"

ΠΟΥ: Η χρήση μάσκας να γίνει σύμβολο αλληλεγγύης σε ολόκληρο τον κόσμο

Προειδοποιεί ότι πιθανόν να μην υπάρξει ποτέ πανάκεια για την COVID-19

Με έκπτωση 50% απολαμβάνουν τα γεύματά τους σε χώρους εστίασης οι Βρετανοί

«Φάτε έξω για να βοηθήσετε», λέει η Βρετανική Κυβέρνηση στους πολίτες

tv news

Η Άννα καταλαβαίνει πως θα χρειαστεί χρόνος να επιστρέψει σε μια κανονικότητα...

Δείτε το τελευταίο συγκλονιστικό επεισόδιο της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 03/08/2020 - 18:45DEAL