Υγεία

Έτσι θα αποκτήσετε το "σώμα-κλεψύδρα" της....Μπιγιονσέ!

H Μπιγιονσέ διαθέτει το τέλειο σώμα -κλεψύδρα.

Η 37χρονη ποπ σταρ που καθηλώνει τους εκατομμύρια θαυμαστές της σε όλο τον κόσμο με τη φωνή της και με τον εκπληκτικό χορό της, έχει παραδεχτεί ότι για να διατηρείται σε φόρμα, χρειάζεται να κάνει θυσίες.

«Δεν μπορώ να τρώω ότι θέλω και πρέπει να γυμνάζομαι! Η αλήθεια είναι ότι απαιτούνται πολλές θυσίες. Μάλιστα, απαιτείται μεγαλύτερη ψυχική παρά σωματική δύναμη. Πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου για να ανταπεξέλθεις»

Ο προσωπικός προπονητής της Μπιγιονσέ, Μάρκο Μπόργκες, έχει δημιουργήσει ένα δικό του σύστημα γυμναστικής, γνωστό ως «Power Moves». Η Μπιγιονσέ, χάρη στο σύστημα αυτό, γυμνάζει εντατικά, όλο της το σώμα, σε λίγο χρόνο. Το σύστημα «Power Moves» που ακολουθεί η ποπ σταρ, συνδυάζει ασκήσεις που στοχεύουν σε διαφορετικές μυικές ομάδες ταυτόχρονα. Επίσης, το σύστημα αυτό, συνδυάζει το χαλαρό τρέξιμο, με το σπριντ, βοηθώντας έτσι, την καύση λίπους.

λκμ

Ακόμα και στην περίπτωση που η Μπιγιονσέ έχει μόλις λίγα λεπτά στη διάθεσή της, με το σύστημα «Power Moves», θα προλάβει να κάνει κάποιες εντατικές ασκήσεις που θα τη βοηθήσουν να κάψει περισσότερες θερμίδες. Οι ασκήσεις αυτές είναι τα καθίσματα, οι προβολές και οι ασκήσεις- σανίδα. Όσο για τη γυμναστική που η ίδια απολαμβάνει περισσότερο, δεν είναι άλλη από τον χορό.

Ποιο είναι το κίνητρο της για να γυμνάζεται;

«Η μουσική! Θα βάλω ένα τραγούδι που μου αρέσει πάρα πολύ και θα κάνω ασκήσεις με βαράκια 5 κιλών μέχρι αυτό ν τελειώσει!»

Πηγή
hellomagazine.gr
Επόμενο άρθρο

Εθελοντική αιμοδοσία εις μνήμη Γιώργου Λοϊζίδη:"Δώσε αίμα και σώσε...τρεις ζωές"

Οι λεπτομέρειες της εκδήλωσης και πώς μπορείς να προσφέρεις στον συνάνθρωπό σου
30/07/2019 - 11:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Στέφανος Μιχαήλ γυμνάζεται με το...σκυλάκι του πιο sexy από ποτέ!

Δείτε το χιουμοριστικό βίντεο που ανέβασε στα social media
28/03/2020 - 18:05

Tζένιφερ Λόπεζ: Με σέξυ μαγιό δείχνει τη πίσω όψη της και "κολάζει" (ΦΩΤΟ)

Παρουσιάζει το αψεγάδιαστο κορμί της και εντυπωσιάζει με τη σιλουέτα που διαθέτει στα 50
05/03/2020 - 15:40

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
09/02/2020 - 06:02

Ποια είναι η καλύτερη στάση για τον... ύπνο;

Κοιμάστε και η… υγεία σας δουλεύει!
15/01/2020 - 17:26

"Τρομάζει" το σώμα και η φυσική κατάσταση του Κριστιάνο Ρονάλντο(ΦΩΤΟ)

Πόσο χρονών είναι ο γνωστός ποδοσφαιριστής και η καθιερωμένη γυμναστική του
09/01/2020 - 12:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Δεν ξεμπερδεύουμε εύκολα, θα ζήσουμε με αυτό τους επόμενους μήνες" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Γεώργιος Νικολόπουλος για τα νέα κρούσματα, τους ασυμπτωματικούς και την "καμπύλη"

«Έκοβαν» κοκαΐνη μπροστά σε δεκάχρονο και τους τσάκωσε η ΥΚΑΝ

Συνελήφθησαν δυο Ελληνοκύπριοι στη Λεμεσό

Γυναίκα 78 ετών το δέκατο θύμα του κορωνοϊού στην Κύπρο

Από επαφές και Αραδίππου τα 25 από τα 38 νέα κρούσματα Covid-19
Ελλάδα

"Η ζωή μας θα επανέλθει εκεί που ήταν όταν βγει το εμβόλιο" (BINTEO)

Πιθανό ένα δεύτερο κύμα του κορωνοϊού το φθινόπωρο εκτιμούν οι ειδικοί

Αυστηροποίηση περιοριστικών μέτρων ενόψει Πάσχα ανακοίνωσαν οι ελληνικές Αρχές

Τι θα ισχύει για αεροδρόμια, λιμάνια, σιδηροδρομικούς σταθμούς και ΚΤΕΛ

Με ενιαίο ωράριο η λειτουργία των καταστημάτων τροφίμων στην Ελλάδα ενόψει Πάσχα

Τίθεται σε ισχύ από την ερχόμενη Κυριακή - Πώς θα λειτουργήσουν τη Μεγάλη Εβδομάδα
Διεθνή

Σε διαρκή βελτίωση η κατάσταση της υγείας του Μπόρις Τζόνσον

Εξακολουθεί να λαμβάνει αγωγή οξυγόνου χωρίς να είναι αναγκαία η μηχανική υποστήριξη

Πώς ο κορωνοϊός άλλαξε τον κόσμο σε τρεις μήνες (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Guardian επιχειρεί να καταγράψει μέσα σε 8 λεπτά την πορεία του ιού

tv news

H Ρενάτα αποκαλύπτει στο σπίτι του Μάρκου φωτογραφία της Σύλβιας & του Δαμιανού

Δείτε κάθε Σάββατο και Κυριακή στα νέα διπλά επεισόδια της σειράς "Έλα στη Θέση μου"
Alpha TV Κύπρου

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 09/04/2020 - 21:15Η ΦΑΜΙΛΙΑ