Υγεία

Kόψε το κάπνισμα για...καλύτερο σεξ! 6 λόγοι που θα αλλάξουν την ερωτική σου ζωή

Κόψε το κάπνισμα αν θέλεις να δεις την απίστευτη αλλαγή στο σεξ (εκτός φυσικά απ΄την υγεία σου)! Πώς το κάπνισμα επηρεάζει την σεξουαλική σου ζωή!

Αν ο φόβος του καρκίνου δεν σου φτάνει για να κόψεις το κάπνισμα, τότε ίσως το κάνει η απίστευτη αλλαγή στο σεξ! Γνωρίζεις ήδη πως το κάπνισμα επηρεάζει τη σεξουαλική σου ζωή σε μεγάλο βαθμό. Με ποιον ακριβώς τρόπο, όμως;

Το κάπνισμα συνδέεται με τη στυτική δυσλειτουργία

Κι όμως φίλε άνδρα! Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι το κάπνισμα αποτελεί τεράστιο κίνδυνο για την καρδιαγγειακή υγεία. Τα προβλήματα κυκλοφορίας αποτελούν την κύρια αιτία της στυτική δυσλειτουργία Το κάπνισμα προκαλεί τη συστολή των αρτηριών στους όρχεις, καθιστώντας ακόμα πιο δύσκολο.

Πολλές φορές η στυτική δυσλειτουργία εμφανίζεται πριν από οποιαδήποτε άλλη ασθένεια!

Το κάπνισμα συνδέεται με την κολπική ξηρότητα

Άσχημα τα νέα και για σας φίλες μου! Τα προβλήματα στην κυκλοφορία του αίματος επηρεάζουν και τον κόλπο μιας γυναίκας. Και αυτό ισοδυναμεί με δυσκολίες στη διέγερση και προβλήματα με τη φυσική λίπανση.

Και αυτό με τη σειρά του σημαίνει λιγότερο ευχάριστο σεξ!

αλπηα

Ακόμα και ένα τσιγάρο μπορεί να επηρεάσει τη στύση

Δεν χρειάζεται να είσαι χρόνια καπνιστής για να δεις τα προβλήματα. Ακόμα και ένα τσιγάρο επηρεάζει τη στύση, καθώς μπορεί να κάνει το πέος λιγότερο σκληρό ή μπορεί να παρατηρήσεις αλλαγές στη διάρκεια. Αυτό οφείλεται στα συστατικά του τσιγάρου, στη νικοτίνη και το μονοξείδιο του άνθρακα, με τα αιμοφόρα αγγεία να συστέλλονται, βλέπεις άμεσα το αποτέλεσμα.

Περισσότερο στοματικό σεξ μόλις κόψεις το κάπνισμα

Συνήθως όσοι σταματούν το κάπνισμα, τρώνε περισσότερο ή μασούν μια τσίχλα. Αν, όμως, κόψεις το κάπνισμα κάνεις περισσότερο στοματικό σεξ!Γιατί; Γιατί απλά θέλεις να απασχολείς το στόμα σου με κάποιον τρόπο!

Περισσότερη επιθυμία για σεξ

Ναι, αν κόψεις το κάπνισμα θα θέλεις να κάνεις περισσότερο σεξ. Τα τσιγάρα μπορεί να σαμποτάρουν την ισορροπία των ορμονών στις γυναίκες, αυξάνοντας τα επίπεδα κορτιζόλης και ανδρογόνων και μειώνοντας τα επίπεδα οιστρογόνων. Και σε ρωτώ: Αξίζει;

Θα έχεις περισσότερη αντοχή

Έχεις ακούσει ποτέ ότι το κάπνισμα προκαλεί ζημιά στους πνεύμονές σου; Κι όταν οι πνεύμονες δεν λειτουργούν σωστά, θα έχεις και λιγότερες αντοχές, επόμενο είναι.

καπνισμα

καπνισμα

Επόμενο άρθρο

Δωρεάν εμβολιασμός κατά του HPV σε κορίτσια της Α’ τάξης γυμνασίου

Οι εμβολιασμοί σύμφωνα με το Υπουργείο Υγείας θα αρχίσουν εντός Οκτωβρίου
06/10/2018 - 14:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτό είναι το πιο "ικανό" σεξουαλικό όργανο (μετά τον εγκέφαλο)

Μπορεί να κάνει την διαφορά και δεν είναι αυτό που φαντάζεσαι
23/02/2020 - 11:42

Ποια ζώδια υποκύπτουν στο σεξ με πρώην εραστές και γιατί;

Εσύ ανήκεις στα "δυνατά" ζώδια ή στα επιρρεπή;
16/02/2020 - 15:03

"Μύθος" ότι καίμε...πολλές θερμίδες κάνοντας σεξ! Όλη η αλήθεια και η έρευνα

Ανυπόστατοι οι ισχυρισμοί για 300 θερμίδες σε κάθε ερωτική πράξη
16/02/2020 - 13:57

Πώς θα μιλήσουμε στο παιδί για το...σεξ;

5 συμβουλές για να κάνετε το σημαντικό βήμα της συζήτησης
09/02/2020 - 17:03

Κάνεις σεξ ή έρωτα; Μάθε σε ποια κατηγορία ανήκεις...

Υπάρχουν ενδείξεις που μπορείς να "διαβάσεις"
09/02/2020 - 13:51

Σεξ στο… γραφείο: 10 Μύθοι και αλήθειες!

Όλοι ή σχεδόν όλοι (90,27%) σε κάποια στιγμή έχουν ποθήσει συνάδελφο
07/02/2020 - 19:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ύποπτο περιστατικό στα κατεχόμενα εξετάζεται για κορωνοϊό

Πρόκειται για γυναίκα ιρανική καταγωγής

Η Λεμεσός ξεφάντωσε στον καθιερωμένο «Χορό της Τρίτης» (ΒΙΝΤΕΟ)

Κορυφώνονται οι εορτασμοί στην πόλη του Καρναβαλιού - Δόθηκαν τα βραβεία «Πελλόμασκας»

«Καμπάνα» 100.000 ευρώ σε κομπογιαννίτη οδοντίατρο χωρίς πτυχίο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ασκούσε το επάγγελμα επί επτά χρόνια εκθέτοντας ανυποψίαστους πολίτες σε κίνδυνο
Ελλάδα

Δεκάδες εξετάστηκαν σε λίγες ώρες για κορωνοϊό στην Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας» λέει ο Βασίλης Κικίλιας

Κλιμακώνεται η ένταση σε Χίο και Μυτιλήνη με συλλήψεις και τραυματισμούς (VID)

Πολίτες εισέβαλαν σε ξενοδοχείο που διέμεναν δυνάμεις των ΜΑΤ

Σε καραντίνα η 38χρονη ασθενής του κορωνοϊού και σε απομόνωση οι συγγενείς της

Εξετάζονται ακόμη τέσσερα ύποπτα περιστατικά - Σύσκεψη το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη
Διεθνή

Αναφορές για νεκρούς μετά από πυροβολισμούς στο Μιλγουόκι

Άνδρας άνοιξε πυρ σε ζυθοποιία - Τι μεταδίδουν τα τοπικά Μέσα

Ουσία που ανακαλύφθηκε στη Βιέννη φέρεται να καταπολεμά τον κορωνοϊό

Το γενετικό υλικό του νέου ιού ταυτίζεται σε ποσοστό 80% με εκείνο του παθογόνου SARS

Ο Covid-19 σε αριθμούς: Τα θύματα, τα κρούσματα και πόσοι έχουν αναρρώσει

Το παγκόσμιο σε επιφυλακή λόγω αύξησης των κρουσμάτων

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 27/02/2020 - 06:00DIVIDED