Υγεία

Ψυχολογικό Τεστ:Και όμως τα χρώματα αποκαλύπτουν ποιον έχεις στο μυαλό σου(ΦΩΤΟ)

Το χρώμα αναμφισβήτητα εγείρει συναισθήματα, αντιδράσεις ενώ σύμφωνα με ψυχολόγους υποσυνείδητα το συνδυάζουμε με πρόσωπα , τα οποία συμβολίζουν και κάτι ξεχωριστό.

Τί όμως; Μπείτε στο "τρυπάκι" και κάντεο το γνωστό ψυχολογικό τεστ με τα χρώματα

Η διαδικασία είναι πολύ απλή. Το μόνο που χρειάζεται είναι να αντιστοιχήσεις ένα πρόσωπο, το πρώτο που θα σκεφτείς, σε κάθε ένα από τα χρώματα που ακολουθούν.

Ποιόν σκέφτεσαι πρώτα όταν στο μυαλό σου έχεις το χρώμα...

- Κόκκινο

κοκκιν

- Μπλέ

 

μπλε

- Κίτρινο

κιτριν

- Πράσινο

 

πρασ

- Πορτοκαλί

πορτοκαλι

Όσο για τους συμβολισμούς;

Κάθε χρώμα "κρύβει" στο μυαλό σου κάτι. Ακολουθούν οι επεξηγήσεις των ειδικών.

- Κόκκινο: Μάλλον ο άνθρωπος αυτός σου έχει κλέψει την καρδούλα. Ο έρωτας βροντοφωνάζει απο μακριά. Αν πάλι, πρόκειται για άτομο συγγενικό ή φιλικό τότε η αγάπη σου γι΄αυτό το πρόσωπο είναι αδιαμφισβήτητη.

- Μπλε: Η σχέση σου με αυτό το άτομο, όποια κι αν είναι αυτή, ερωτική, φιλική, συγγενική ή επαγγελματική σίγουρα είναι ταραχώδης.

- Κίτρινο: Είναι η καλή νεράιδα που βρίσκεται πάντα δίπλα σου όποτε τη χρειαστείς. Νοιάζεται για εσένα και σε αγαπάει κι αυτό εσύ το αναγνωρίζεις.

-Πράσινο: Είναι ένας άνθρωπος που σε έχει σημαδέψει και θα τον θυμάσαι σε όλη σου τη ζωή, θέλεις ή δεν θέλεις.

Πορτοκαλί: Το συγκεκριμένο άτομο το θεωρείς ως τον πιο έμπιστο και πραγματικό φίλο που ποτέ δε θα σε προδώσει. Και αν δεν τον θεωρείς καιρός να ξεκινήσεις να το κάνεις...

Επόμενο άρθρο

5+1 "μυστικά" για μαυρίσεις πιο γρήγορα από όλους τους άλλους...

Το μαύρισμα θεωρείται πλέον απαραίτητο για το καλοκαίρι μας
16/06/2019 - 15:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ψυχολογικό τεστ: Ποιά πόρτα θα ανοίξεις; Η επιλογή αποκαλύπτει τον χαρακτήρα σου

Τέσσερις πόρτες και εσύ μόνο μια πρέπει να ανοίξεις...
03/11/2019 - 16:03

Ψυχολογικό Τεστ: Βρείτε ποια είναι τα... απωθημένα σας (ΦΩΤΟ)

Επέλεξε την πιο...τρομακτική φιγούρα και ...δες τί κρύβει
10/02/2019 - 22:58

Μανικιούρ: Τα 8 χρώματα που θα φορεθούν πολύ τον χειμώνα! (ΦΩΤΟ)

Εσύ ποιοι θα επιλέξεις για να εντυπωσιάσεις;
02/12/2018 - 14:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καθίζηση δρόμου στην επαρχία Λεμεσού λόγω κακοκαιρίας

Κλειστός ο δρόμος Ακρούντας - Διερώνας για όλα τα οχήματα

Επί ποδός η Πυροσβεστική λόγω κακοκαιρίας με επιχειρήσεις σε Λάρνακα και Αυγόρου

Δέκα οχήματα εγκλωβίστηκαν σε πλημμυρισμένους δρόμους

Θύμα διαρρηκτών έπεσε ο πρόεδρος του Απόλλωνα

Άρον άρον αποχώρησε ο Νίκος Κίρζης από το Τσίρειο Στάδιο
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες έπειτα από 13 χρόνια για απόπειρα ανθρωποκτονίας

Κατάφερνε να παραμένει ασύλληπτος όλα αυτά τα χρόνια

Μητέρα και παιδί πήδηξαν από μπαλκόνι για να σωθούν από τις φλόγες (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη πυρκαγιά σε οικία στην Κέρκυρα - Τουλάχιστον δυο τραυματίες
Διεθνή

Μαγικά Χριστούγεννα από τη Μόσχα στην... Αλάσκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας Άγιος Βασίλης βουτάει σε ενυδρείο για καλό σκοπό

Λονδίνο: Οι αντιδράσεις Κύπριων και Ελλαδιτών στην εκλογή Τζόνσον (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κάμερα του «ALPHA» βρέθηκε στους δρόμους της Βρετανικής πρωτεύουσας

Χρησιμοποίησαν τοξικά υλικά σε εκδήλωση για την κλιματική αλλαγή (ΦΩΤΟ)

Το χημικό, σύμφωνα με οδηγίες, πρέπει να διατηρείται σε κλειστά δοχεία απορριμάτων

tv news

Μια απρόσμενη αποκάλυψη για τη Μαρίνα και το σκοτεινό σχέδιο του Νίκου...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Η Βασιλική επιστρέφει με το πιο δυνατό τηλεοπτικό χαρτί...

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου κάνει πρεμιέρα με πρώτο καλεσμένο τον Σοφοκλή Κασκαούνια (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/12/2019 - 00:00ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ