Υγεία

Σεξ: Αυτό είναι το φυσικό "τονωτικό" για τον άντρα και είναι στη...κουζίνα σας!

Σεξ....

Ένας άνδρας αγωνιά σχεδόν καθημερινά για τις επιδόσεις τους και όσο μεγαλώνει θέλει να παραμένει το ίιο δυνατός και "ορεξάτος". Πέρα από τα βιάγκρα όμως... η φύση δεν φρόντισε για την τονωτική μας διάθεση;

Και όμως το έκανε και η λύση είναι στα... παντζάρια. Το βόριο, το ιχνοστοιχείο που συναντάται σε μεγάλη ποσότητα στα παντζάρια, αυξάνει τα επίπεδα της τεστοστερόνης. Αυτό σημαίνει ότι οι ταπεινοί βολβοί βελτιώνουν την σεξουαλική υγεία και αντοχή των ανδρών!

κ

Τα παντζάρια έχουν ακόμα πολλά οφέλη για την υγεία καθώς μειώνουν τη χοληστερίνη και τα τριγλυκερίδια, αποτρέπουν τη συσσώρευση λίπους στο συκώτι και ο χυμός τους ενισχύει τις αντοχές του οργανισμού, ειδικά όταν γυμναζόμαστε. Πέρα όμως από αυτά, είναι και ένα τρόφιμο που μπορεί να ανεβάσει τη λίμπιντο με τον πλέον φυσικό τρόπο

Επόμενο άρθρο

Πόσο ώριμος συναισθηματικά είναι ο σύντροφός σας; 5+1 σημάδια για να μάθεις...

Tα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά των συναισθηματικά ώριμων εταίρων
09/09/2019 - 18:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξέρετε τι θα σας συμβεί αν σταματήσετε να κάνετε σεξ;

Απαραίτητο το σεξ για την καθημερινότητά μας
11/08/2019 - 07:07

Γιατί μερικοί άνθρωποι δεν φιλούν κατά τη διάρκεια του σεξ;

Η απάντηση και το σύνηθες γεγονός στην ερωτική ζωή
05/08/2019 - 21:10

"Πριγκιπική έρευνα": Μάθετε πως γνωρίστηκαν τα....βασιλικά ζευγάρια!(ΦΩΤΟ)

Έρωτας με την πρώτη ματιά(;) Τα ειδύλλια και ο ανήλικος έρωτας του Παλατιού
04/08/2019 - 16:26

Κάνεις σεξ ή έρωτα; Μάθε σε ποια κατηγορία ανήκεις...

Υπάρχουν ενδείξεις που μπορείς να "διαβάσεις"
25/07/2019 - 12:51

Πέννυ Φοινίρη: Η αποκάλυψη για την προσωπική της ζωή που δεν ξέραμε...

Το ενδεχόμενο γάμου, η σχέση και η ευτυχία στη ζωή της
21/07/2019 - 16:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μοιραία βουτιά για 67χρονο σε σηματοδοτημένη παραλία του Πρωταρά (ΦΩΤΟ)

Μερικά χιλιόμετρα πιο μακριά ξεψήχησε 80χρονος από την Αυστρία την ώρα που κολυμπούσε

Στη θάλασσα του κατεχόμενου Τρικώμου "έσβησε" 44χρονος Ελληνοκύπριος

Τι μεταδίδουν τα τουρκοκυπριακά μέσα για την τραγωδία

Οδηγούσε υπό την επήρεια ναρκωτικών και χωρίς άδεια, κυκλοφορία και ΜΟΤ

Χειροπέδες σε 24χρονο οδηγό που ανακόπηκε για έλεγχο από μέλη του ΟΠΕ
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αλβανία ταρακούνησε ελληνικές περιοχές

Δύο σεισμικές δονήσεις μέσα σε 11 λεπτά αναστάτωσε Αλβανία και Ελλάδα

Συνελήφθη στη Μύκονο μετά από 34 χρόνια αεροπειρατής της TWA (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το χρονικό της αεροπειρατείας της πτήσης 847 της TWA, στην οποία επέβαιναν 15 Έλληνες
Διεθνή

Ξεψύχησε ενώ της έκανε υποβρύχια πρόταση γάμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν κατάφερε ποτέ να βγει από το βυθό και να ακούσει την απάντηση της κοπέλας του

Πέραν των 100 τραυματιών από τους σεισμούς στην Αλβανία (ΦΩΤΟ)

Ζημιές και ρωγμές σε 130 σπίτια στην αλβανική πρωτεύουσα

"Έσβησε" ο διάσημος ξενοδόχος και φιλάνθρωπος Barron Hilton (ΦΩΤΟ)

Τα τελευταία λόγια που είπε στον παππού και μέντορα της η Paris Hilton, πριν το θάνατο του

tv news

«Λούης Night Show» Βασιλικό Come Back με XXL- τρολαρίσματα, την Παρασκευή 27/09

Το μεγαλύτερο κωμικό σόου της κυπριακής τηλεόρασης, με τον Λούη Πατσαλίδη επιστρέφει...
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 22/09/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ