Υγεία

Σεξ: Αυτό είναι το φυσικό "τονωτικό" για τον άντρα και είναι στη...κουζίνα σας!

Σεξ....

Ένας άνδρας αγωνιά σχεδόν καθημερινά για τις επιδόσεις τους και όσο μεγαλώνει θέλει να παραμένει το ίιο δυνατός και "ορεξάτος". Πέρα από τα βιάγκρα όμως... η φύση δεν φρόντισε για την τονωτική μας διάθεση;

Και όμως το έκανε και η λύση είναι στα... παντζάρια. Το βόριο, το ιχνοστοιχείο που συναντάται σε μεγάλη ποσότητα στα παντζάρια, αυξάνει τα επίπεδα της τεστοστερόνης. Αυτό σημαίνει ότι οι ταπεινοί βολβοί βελτιώνουν την σεξουαλική υγεία και αντοχή των ανδρών!

κ

Τα παντζάρια έχουν ακόμα πολλά οφέλη για την υγεία καθώς μειώνουν τη χοληστερίνη και τα τριγλυκερίδια, αποτρέπουν τη συσσώρευση λίπους στο συκώτι και ο χυμός τους ενισχύει τις αντοχές του οργανισμού, ειδικά όταν γυμναζόμαστε. Πέρα όμως από αυτά, είναι και ένα τρόφιμο που μπορεί να ανεβάσει τη λίμπιντο με τον πλέον φυσικό τρόπο

Επόμενο άρθρο

Πόσο ώριμος συναισθηματικά είναι ο σύντροφός σας; 5+1 σημάδια για να μάθεις...

Tα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά των συναισθηματικά ώριμων εταίρων
09/09/2019 - 18:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ιδού οι 3 συνδυασμοί ζωδίων που μπορούν να ερωτευτούν κεραυνοβόλα

Δείτε για ποια ζώδια ο κεραυνοβόλος έρωτας είναι το φόρτε τους
14/07/2020 - 15:34

Ερωτευμένη η Ηλιάδη μετά τον χωρισμό! Μίλησε για το...νέο σύντροφό της (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για τον άντρα που της έκλεψε την καρδιά "κεραυνοβόλα"
19/06/2020 - 11:29

Ο Stan Αντιπαριώτης μιλά για την σύντροφο και το...νέο του τραγούδι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο έρωτας, η συνεργασία με Κύπριο τραγουδιστή και σε ποιους λέει “Δεν φταις εσύ…φταίω εγώ"
05/06/2020 - 14:28

Τι λέει η Ανεξάρτητη Αρχή για τον άντρα που πήγε να πυρπολήσει την Εισαγγελία

Υπέβαλε παράπονο για κακοποίηση του από αστυνομικούς κατά τη σύλληψή του
07/05/2020 - 15:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Φοβούνται τον Δεκαπενταύγουστο και τα οικογενειακά τραπέζια οι επιδημιολόγοι

Έκκληση προς τους πολίτες να τηρήσουν τα μέτρα από το Δρ. Πέτρο Καραγιάννη

Σύνδεσμος Θαλάσσιων Αθλημάτων: Κινδυνεύουν οι επιχειρήσεις μας (ΒΙΝΤΕΟ)

Πραγματοποίησαν διαμαρτυρία έξω από τα Υπουργεία Οικονομικών και Εσωτερικών

Έκρηξη χημικών στη Λεμεσό: Από θαύμα δεν θρηνήσαμε θύματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην ατμόσφαιρα απελευθερώθηκαν τοξικά σωματίδια, ενώ η περιοχή εκκενώθηκε άμεσα
Ελλάδα

Συγκλονισμός για το θάνατο του Γιώργου Λιβέρα στις φονικές πλημμύρες της Εύβοιας

Δεκάδες κατεστραμμένα σπίτια - Τι λέει ο άνδρας της ΕΜΑΚ που έσωσε ένα μωράκι

126 νέα κρούσματα στην Ελλάδα και ένας νέος θάνατος

Τα δέκα εντοπίστηκαν στις πύλες εισόδου της χώρας - Τα έκτακτα μέτρα της ελλ. κυβέρνησης
Διεθνή

ΗΠΑ: Λεηλασίες και πυροβολισμοί σε συνοικία με πολυτελή καταστήματα στο Σικάγο

Τουλάχιστον 13 αστυνομικοί έχουν τραυματιστεί - Δεκάδες συλλήψεις

Φωτογραφίες από το Oruc Reis και τα πολεμικά πλοία που το συνοδεύουν

"Οι τουρκικές ένοπλες δυνάμεις έχουν λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα" αναφέρει το ΥΠΑΜ

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/08/2020 - 01:00ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ