Υγεία

Υγεία και ομορφιά: Αυτά είναι τα μυστικά ομορφιάς της ... Ηλιάνας Παπαγεωργίου

Η Ηλιάνα Παπαγεωργίου αποτελεί ένα από τα κορυφαία μοντέλα της Ελλάδας με διεθνή καριέρα ενώ σύντομα θα περάσει στον χώρο της παρουσίασης. Η ίδια φροντίζει σχολαστικά τον εαυτό της, έχοντας τα δικά της μυστικά ομορφιάς για το πρόσωπο και την επιδερμίδα της.

«Όταν έκανα την πρώτη μου φωτογράφιση. Ήμουν 21. Ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιήθηκε μακιγιάζ στο πρόσωπό μου. Έτσι μετά επισκέφτηκα ένα δερματολόγο και μου συνέστησε την πρώτη μου ενυδατική κρέμα. Έκτοτε, είμαι πολύ συνεπής και ακολουθώ μια ιεροτελεστία πρωί και βράδυ. Όχι μόνο λόγω της δουλειάς, αλλά γιατί φροντίζω τον εαυτό μου γενικά.

ηλιανα

Καθημερινά φοράω κρέμα ημέρας, κρέμα ματιών και, φυσικά, αντηλιακό. Μόλις επιστρέψω στο σπίτι, καθαρίζω σχολαστικά την επιδερμίδα μου και απλώνω ένα σέρουμ. Μόνο αυτό, χωρίς κρέμα. Πιστεύω πώς μεγαλώνοντας χτίζουμε τη ρουτίνα περιποίησης. Σέρουμ χρησιμοποίησα πρώτη φορά φέτος, που έκλεισα τα 30. Μέχρι τότε, το βράδυ άφηνα την επιδερμίδα μου γυμνή. Επίσης πρέπει να πίνουμε πολύ νερό.»

 

Επόμενο άρθρο

Επανάσταση στο σεξ! Έρχεται το πρώτο «έξυπνο» προφυλακτικό...(ΦΩΤΟ)

Μάθετε τί θα κάνει - Τα δεδομένα, η σύγκριση και η ειδοποιήσεις μέσω κινητού
18/02/2019 - 19:51

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η λύση είναι εδώ! 5 μυστικά για να "νικήσεις" την... κακοσμία!

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για την υγιεινή του στόματος
15/12/2018 - 19:33

Γυναίκα: Σε αυτή την ηλικία έχει την μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση

Νιώθει υπέροχα και αγαπά τον εαυτό της
23/02/2018 - 11:05

Αυτό είναι το πιο εντυπωσιακό video που είδατε ποτέ για την Αθήνα!

Η απεριόριστη ομορφιά της πόλης μέσα σε 5 λεπτά
22/02/2018 - 11:56

Ποιο είναι το προφίλ μιας άπιστης γυναίκας;

Η έρευνα που έρχεται να ταράξει τα νερά
13/02/2018 - 11:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναστέλλουν την επ' αόριστον απεργία της Τρίτης οι εργαζόμενοι στην ΕΜΕΛ

Σε κατ’ αρχήν συμφωνία κατέληξαν οι συντεχνίες και οι επιτροπές

Ποια είναι τα νέα κριτήρια για τη φοιτητική χορηγία που ψήφισε η Βουλή

Το νομοσχέδιο τέθηκε ενώπιον της Ολομέλειας με τη διαδικασία του κατεπείγοντος

Μελέτη για ένταξη παιδιών με μεταναστευτική βιογραφία στο κυπριακό σύστημα

Εμπειρογνώμονες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής θα πραγματοποιήσουν διήμερη επίσκεψη στην Κύπρο
Ελλάδα

Ολονύχτια «μάχη» με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες στη Μυτιλήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε σε πευκόφυτο δάσος χωρίς ωστόσο να απειλούνται κατοικημένες περιοχές

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του
Διεθνή

Brexit: Ανοιχτό το ενδεχόμενο να μη ζητήσει νέα ψήφο η Μέι για τη συμφωνία

Τι αναφέρει σε επιστολή της προς τους Βρετανούς βουλευτές

Της έπεσε το τηλέφωνο στη μπανιέρα και βρήκε φρικτό θάνατο (ΦΩΤΟ)

Έχασε τις αισθήσεις της από την ηλεκτροπληξία και στη συνέχεια πνίγηκε

Κρούσματα χολέρας και ελονοσίας στην Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα

Αγώνες δρόμους δίνουν οι ομάδες εθελοντών για να βοηθήσουν τους πληγέντες

tv news

Δύο νέες ιστορίες ζωής και η αναζήτηση μιας βιολογικής μάνας στο «Πάμε Πακέτο»

Ιστορίες ζωής, οι οποίες θα προκαλέσουν τα πιο δυνατά συναισθήματα το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/03/2019 - 06:15DEAL