Διεθνή

Στο "χορό" του Εγκέλαδου οι Φιλιππίνες

Σεισμός μεγέθους 6,1 βαθμών της κλίμακας ρίχτερ σημειώθηκε σήμερα στο νησί Σαμάρ στις Φιλιππίνες, σύμφωνα με το αμερικανικό Γεωλογικό Ινστιτούτο USGS.  

ΣΕΙΣΜΟΣ

Πρόκειται για το δεύτερο "χτύπημα" του Εγκέλαδου μετά τα χθεσινά φονικά ρίχτερ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Φονικός σεισμός στις Φιλιππίνες άφησε πίσω του πέντε νεκρούς (ΒΙΝΤΕΟ)

 

Xθες, ο σεισμός άφησε πίσω του 5 νεκρούς μετά την κατάρρευση δυο κτιρίων.

Η νέα σεισμική δόνηση που καταγράφηκε σήμερα  είχε εστιακό βάθος 66 χιλιομέτρων. Δεν υπάρχουν πληροφορίες μέχρι στιγμής εάν υπάρχουν τραυματίες. 

Επόμενο άρθρο

Πένθος στη Σρι Λάνκα: Στους 310 οι νεκροί από το μπαράζ βομβιστικών επιθέσεων

Μέχρι στιγμής, οι αρχές πέρασαν χειροπέδες σε 40 υπόπτους
23/04/2019 - 08:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Μαρία Φιλίππου εν ώρα σεισμού! Πού βρισκόταν και γιατί...τρολαρίστηκε;(ΦΩΤΟ)

Έκανε κάτι ασυνήθιστο που μάλλον δεν θα ξανακάνει
20/07/2019 - 18:46

"Όπου φύγει...φύγει"-Αυτή είναι η viral φωτογραφία του σεισμού στην Αθήνα!(ΦΩΤΟ)

Η κυρία με την κατσαρόλα στο Κολωνάκι έγινε το σήμα κατατεθέν της σεισμικής δόνησης
20/07/2019 - 17:05

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
20/07/2019 - 08:57

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες
19/07/2019 - 21:42

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού
19/07/2019 - 17:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στάχτη και αποκαΐδια παιχνίδι στο Πάρκο Ακαδημίας στη Λευκωσία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στόχος εμπρηστών για άλλη μια φορά - "Να αυξηθούν οι περιπολίες"

Πυκνή τροχαία κίνηση στον αυτοκινητόδρομο Λεμεσού – Λευκωσίας

Διεξάγονται εργασίες επιδιόρθωσης και αναβάθμισης της γέφυρας Μονής
Ελλάδα

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή
Διεθνή

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

Ινδία: Εκτόξευσε τη δεύτερη αποστολή της στη Σελήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα επιδιώξει προσελήνωση κοντά στον νότιο πόλο που έχει εξερευνηθεί ελάχιστα

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ