Διεθνή

Τα είπαν τηλεφωνικώς Τραμπ και Ερντογάν

ΤΡΑΜΠ ΕΡΝΤΟΓΑΝ

Τηλεφωνική επικοινωνία με τον Αμερικανό ομόλογό του Ντόνταλντ Τραμπ είχε απόψε ο Τούρκος Πρόεδρος Ταγίπ Ερντογάν σύμφωνα με ανακοίνωση της τουρκικής προεδρίας.

Οι ίδιες πηγές αναφέρουν, ότι συζήτησαν τις διμερείς σχέσεις, τις τελευταίες εξελίξεις στη Συρία συμπεριλαμβανομένων θεμάτων ασφάλειας και τρομοκρατίας. Επισημαίνεται ακόμη ότι ο Τούρκος Πρόεδρος εξέφρασε στον Αμερικανό ομόλογό του τις ανησυχίες του για την ασφάλεια λόγω της παρουσίας και των ενεργειών του ΡΚΚ και του PYD (Κούρδοι Συρίας). Στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι οι δύο ηγέτες συμφώνησαν για την ανάγκη πιο αποτελεσματικού συντονισμού για τα θέματα της Συρίας. 

Επόμενο άρθρο

Στη φόρα φωτογραφίες εκατομμυρίων χρηστών του Facebook

To "σφάλμα" έχει διορθωθεί ωστόσο έχουν επηρεαστεί πάνω από 1.500 εφαρμογές
14/12/2018 - 18:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αποχωρεί από τον Λευκό Οίκο η εκπρόσωπος Τύπου Σάρα Σάντερς

Η ανακοίνωση του Ντόναλντ Τραμπ μέσω...Twitter
13/06/2019 - 23:41

Το φλερτ...93χρονου στη Μελάνια Τραμπ μπροστά στα μάτια του Τραμπ(ΒΙΝΤΕΟ)

"Αν ήμουν 20 χρόνια νεότερος..." - Πώς αντέδρασε ο Πλανητάρχης;
07/06/2019 - 12:54

Ο Ντόναλντ και η Μελάνια Τραμπ "έσπασαν" το βασιλικό πρωτόκολλο!

Η υπόκλιση που δεν έγινε ποτέ και το "άγγιγμα"
05/06/2019 - 16:23

Ο Τραμπ σε χρυσή τουαλέτα με καπέλο του μπέιζμπολ (BINTEO)

Το ρομπότ που επαναλαμβάνει φράσεις του Αμερικανού Προέδρου
04/06/2019 - 17:30

Προπόσεις στο Παλάτι του Μπάκιγχαμ με έμφαση στις διμερείς σχέσεις

Όσα είπε η βασίλισσα Ελισάβετ στον Αμερικανό Πρόεδρο στο επίσημο δείπνο
04/06/2019 - 07:19

Όλα όσα έγιναν στο Ηνωμένο Βασίλειο με τον...Ντόναλντ Τραμπ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγάλη υποδοχή...οι κακίες του Αμερικανού Προέδρου...και οι αντιδράσεις των Βρετανών
03/06/2019 - 22:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δύο μοτοσικλετιστές στο νοσοκομείο μετά από τροχαίες συγκρούσεις στην Λεμεσό

Μέσα σε διάστημα μισής ώρας δύο οδηγοί μοτοσικλέτας οδηγήθηκαν στο Νοσοκομείο Λεμεσού

Οδηγός προσέκρουσε σε πάσσαλο και κατέληξε στο Νοσοκομείο

Οι συνθήκες του τροχαίου διερευνώνται από την Αστυνομία

Συγκινητική η πρώτη παγκύπρια συναυλία στην κυπριακή νοηματική γλώσσα (ΒΙΝΤΕΟ)

70 φωνές και χέρια ενώθηκαν επί σκηνής και μετέφεραν μηνύματα ισότητας και αποδοχής
Ελλάδα

Ελλάδα: Βρέθηκε πτώμα γυναίκας στη μέση του δρόμου

Το πτώμα ήταν τυλιγμένο σε κουβέρτα και δεμένο με σχοινιά

Ελλάδα: Μεγάλη ανεξέλεγκτη πυρκαγιά στα Μέγαρα

Η φωτιά αποτεφρώνει δασική έκταση στην περιοχή Μαυροβούνι

Έκλεψε τάματα από την Παναγία στο Άγιο Όρος

Χειροπέδες στον ιερόσυλο μετά από μεγάλη επιχείρηση των ελληνικών αρχών
Διεθνή

Συρία: Οκτώ τραυματίες από έκρηξη σε αποθήκη πυρομαχικών

Η αποθήκη βρίσκεται στη στρατιωτική ζώνη Ντούμαρ

Η Ναμίμπια πουλάει άγρια ζώα για να τα σώσει από την ξηρασία

Η χώρα μαστίζεται από μια από τις χειρότερες ξηρασίες όλων  των εποχών

Συρία: Μεγάλη έκρηξη στη Δαμασκό (ΦΩΤΟ)

Πιθανώς σε αποθήκη πυρομαχικών από δασική πυρκαγιά που έκαιγε κοντά

tv news

Η Τατιάνα ανακοινώνει στον Τόνυ ότι χωρίζουν γκρεμίζοντας ότι όνειρα είχαν κάνει

Ο Αλέξανδρος αποφασίζει να πουλήσει την εταιρεία... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Βασιλική ετοιμάζεται να τραγουδήσει ακόμη και στα αρμενικά με τον Ηovig!

Οι εκπλήξεις θα διακόπτουν τη ζωντανή ορχήστρα ξαφνιάζοντας και συγκινώντας την Κυριακή...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 16/06/2019 - 06:0060' ΕΛΛΑΔΑ