Από ένα ημίχρονο οι δυο ομάδες, χωρίς όμως γκολ (BINTEO)

ΑΝΟ-ΟΜΟ

Χωρίς σκορ έληξε ο αγώνας μεταξύ της Ανόρθωσηςκ κια της Ομόνοιας με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο. Η Ομόνοια ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και η Ανόρθωση στο δεύτερο.

Η Ομόνοια γενικότερα είχε πιο κλασσικές ευκαιρίες όμως δεν μπόρεσε να πάρει το ζητούμενο και πλέον λιγοστεύουν οι ελπίδες της για την πρώτη εξάδα.

Α΄ ημίχρονο:

Πρώτη φάση στον αγώνα για την Ομόνοια στο 8΄. Ο Γκόμεθ μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή της Ανόρθωσης έκανε το δυνατό σουτ όμως ο Δημητρίου έδιωξε δύσκολα, η μπάλα έφτασε ξανά στον Ισπανό ο οποίος έκανε την κεφαλιά από κοντά αλλά δεν βρήκε στόχο.

Στο 21΄ η Ανόρθωση θα προχωρήσει σε αναγκαστική αλλαγή με τον Αρτυματά να αποχωρεί και τον Στρούνα να παίρνει την θέση του.

Στο 24΄ η Ομόνοια θα απειλήσει και πάλι αυτή την φορά με τον Κατελάρη ο οποίος εκτέλεσε φάουλ από μακριά, η μπάλα έσκασε μπροστά από τον Δημητρίου ο οποίος έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

Στο 28΄ θα γίνει ακόμη μια αναγκαστική αλλαγή αυτή την φορά για την Ομόνοια. Ο Ζίβετς αντικαταστάθηκε από τον Μόντες.

Στο 29΄ οι «πράσινοι» είχαν δοκάρι με τον Κατελάρη ο οποίος σούταρε όμως η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Δημητρίου.

B΄ ημίχρονο:

Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για την Ομόνοια στο 52΄ με τον Μόντες ο οποίος μπήκε στην περιοχή όμως την προσπάθεια του έδιωξε σε κόρνερ ο Σίντενφελντ.

Στο 55΄ η «Κυρία» απείλησε με τον Στεφανέλι ο οποίος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής χωρίς όμως να βρει στόχο.

Στο 59΄ η Ανόρθωση θα απειλήσει και πάλι. Ο Εγγλέζου μπήκε στην περιοχή από αριστερά, ο Βύντρα έβαλε την κόντρα και ακολούθως ο Παναγή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Ένα λεπτό αργότερα η Ομόνοια απείλησε με τον Κολοβό σε αντεπίθεση όμως το σουτ του κόντραρε στο Κοφί.

Η Ανόρθωση είναι εμφανώς ανώτερη από την Ομόνοια στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε ακόμη να βρει ένα γκολ.

Στο 73΄ ο Μπουφ σούταρε από μακριά με τον Παναγή να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις η Ομόνοια είχε δοκάρι με εξ επαφής κεφαλιά του Κούσουλου ο οποίος από κοντά δεν μπόρεσε με κεφαλιά να σκοράρει και να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Δημητρίου, Σίλντενφελντ, Αρτυματά (22'Στρούνα), Ντουγκλάο, Ιωάννου, Κοφί, Εγγλέζου, Πράνιτς, Μικελτάντζε (78'Λαβόρδε), Ντούρις, Στεφανέλι (62'Μπουφ).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Μανρίκε, Κολοβός (82'Ντάρμπισαϊρ), Γκόμεθ, Ζίβετς (28'Μόντες), Ραμίρεζ, Βύντρα, Κούσουλος, Μαυρίας, Κατελάρης, Τζιωνής (75'Μότα).

Εντός έδρας πατατράκ για την Ρεάλ Μαδρίτης

Η Χιρόνα επικράτησε εκτός εδρας της Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1, παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν
17/02/2019 - 16:26