Πολιτική

Βουλευτική Έδρα: Παπαδόπουλος Vs Μιχαηλίδης στον Αlpha (ΒΙΝΤΕΟ)

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

του Ιάκωβου Ιακώβου

Νέο επεισόδιο στο σήριαλ «Κενή Βουλευτική Έδρα». Τα βλέμματα είναι τώρα στραμμένα στο Προεδρικό Μέγαρο και το στυλό... Αναστασιάδη.

Πρόδρομος Προδρόμου, Κυβερνητικός Εκπρόσωπος
Θα λάβει την γνώμη του Γενικού Εισαγγελέα και αναλόγως θα πράξει..

Πληροφορίες θέλουν τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, ως είναι αναμενόμενο να μην υπογράφει το νόμο, το νόμο να οδεύει εκ νέου στο Ανώτατο Δικαστήριο και την βουλευτική έδρα να παραμένει... ορφανή.

Η κόντρα πάντως Δημοκρατικού Συναγερμού – Αλληλεγγύης, μεταφέρθηκε σήμερα στη μεσημβρινή ζώνη του Alpha.

Ο δύο φορές απομακρυνθείς από τα έδρανα Γιώργος Παπαδόπουλος μίλησε για ταλαιπωρία του ίδιου αλλά και της Βουλής από την όλη διαδικασία, και έκανε λόγο για κοντή μνήμη ορισμένων.

Γιώργος Παπαδόπουλος, Βουλευτής Αλληλεγγύης
Ο πρώτος διδάξας όχι υφαρπαγής ψήφων όπως κατηγορεί ο κ. Αβέρωφ την κ. Θεοχάρους, υφαρπαγής βουλευτών από άλλα κόμματα ήταν ο Δημοκρατικός Συναγερμός.

Και εξέφρασε έκπληξη από τη διπλοπροσωπία της Πινδάρου και του Αβέρωφ Νεοφύτου.

Γιώργος Παπαδόπουλος, Βουλευτής Αλληλεγγύης
Είχε πει κατά λέξη ότι οι έδρες ανήκουν στα κόμματα. Όταν οι έδρες ανήκουν στα κόμματα, τότε την έδρα του κινήματος Αλληλεγγύη θα την πάρει ο κ. Μιχαηλίδης όπως θέλει, όπως επιζητεί ο ίδιος;

Καθόλου προσωπικό το θέμα, αλλά εξόχως πολιτικό απαντά ο Αντρέας Μιχαηλίδης που εκφράζει το σεβασμό του για τη χθεσινή απόφαση της Βουλής. Ωστόσο...

Ανδρέας Μιχαηλίδης, Τέως Βουλευτής ΔΗΣΥ
Αν χρειαστεί να ξαναπάμε στο Ανώτατο γιατί εκεί θα μας οδηγήσει η εξέλιξη θα ξαναπάμε έστω και αν τελειώσει η θητείας της Βουλής που έχουμε τώρα.

Ο πρώην Βουλευτής επανέλαβε πως μόνη λύση είναι η διενέργεια εκλογών και έδωσε χαιρέτησε τη μέχρι τώρα στάση της κυβέρνησης. Ρίχνοντας της όμως το μπαλάκι...

Ανδρέας Μιχαηλίδης, Τέως Βουλευτής ΔΗΣΥ
Εγώ θεωρώ ότι η Κυβέρνηση και το ΥΠΕΣ σωστά έπραξαν μέχρι τώρα. Άφησε να ολοκληρώσει την διαδικασία εκεί και μετά να παρέμβει. Πλέον η μόνη διέξοδος, η μόνη οδός είναι να αναλάβει δράση το Υπουργείο Εσωτερικών.

Οι εξελίξεις έρχονται... και όλα πάλι απ` την αρχή.

Επόμενο άρθρο

"Ξεκινάμε έρευνες γύρω από την Κύπρο", διαμηνύει ο Τσαβούσογλου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ανάγνωση Λευκωσίας και Αθήνας και η κινητικότητα στο Κυπριακό
14/06/2018 - 20:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάτι...ψήνεται στο Κυπριακό σε στυλ Κραν Μοντανά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ραντεβού ηγετών για τον καθορισμό ημερομηνιών και διαδικασίας
18/07/2019 - 20:31

Κυβέρνηση: Γενικεύσεις οι παρατηρήσεις Οδυσσέα στην έκθεση για το Προεδρικό

Με στοιχεία απαντά η Κυβέρνηση στο Γενικό Ελεγκτή
17/07/2019 - 19:12

Επίσημο: Επέστρεψε στην Ανόρθωση ο Γιώργος Παπαδόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ανόρθωση ανακοίνωσε την απόκτηση του 27άχρονου τερματοφύλακα
15/07/2019 - 21:36

Προδρόμου: Τα ενεργειακά δεν ήταν και δεν είναι κεφάλαιο του κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

«Η Τουρκία κάνει τεράστιο λάθος», σχολιάζει η Κυβέρνηση
08/07/2019 - 14:21

Προδρόμου: Ανεδαφικές οι επικρίσεις του ΓΓ του ΑΚΕΛ εναντίον της κυβέρνησης

"Να αποφεύγουν πολιτικές όπως εκείνες που έφεραν το κράτος στο χείλος της χρεοκοπίας"
06/07/2019 - 16:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια

Έβδομη σύλληψη για τα 84 κιλά κάνναβης σε εμπορευματοκιβώτιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το χρονικό της υπόθεσης για την οποία αναζητείται άλλο ένα πρόσωπο
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ