Πολιτική

"Ντόμινο" οι παραιτήσεις στελεχών απο το Δημοκρατικό Κόμμα

Με ανοικτή επιστολή προς τα μέλη και την ηγεσία ΔΗΚΟ, ανακοίνωσε την παραίτηση του απο τη θέση του μέλους, ο Διεθνολόγος Πέτρος Ζαρούνας, ακολουθώντας το παράδειγμα του Μάριου Μαρκίδη, Πρώην Δημάρχου Λακατάμειας. Στην επιστολή, αναφέρει οτι στήριξε την υποψηφιότητα Σταύρου Μαλά και οτι θα συνεχίσει ως "αυτόφωτος" την εμπλοκή του με τα κοινά. 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παραιτήθηκε από μέλος του ΔΗΚΟ ο πρώην Δήμαρχος Λακατάμειας

Διαβάστε αυτούσια την επιστολή του κυρίου Ζαρούνα:

"Με την επιστολή μου αυτή θα ήθελα να ενημερώσω την ηγεσία και τα μέλη του ΔΗΚΟ για την προσωπική μου απόφαση να αποχωρήσω και τυπικά από το κόμμα του οποίου τα τελευταία 6 χρόνια υπήρξα δραστήριο μέλος. 
Η απόφαση μου είναι προϊόν της πολιτικής διαφωνίας μου με σημαντικές επιλογές του κόμματος. Αυτή τη διαφωνία μου την έχω ήδη καταγράψει τόσο με πολιτικές πράξεις όπως η στήριξη της υποψηφιότητας του Σταύρου Μαλά όσο και με επικριτικά για την «Νέα Στρατηγική» άρθρα μου τα οποία έχω δημοσιεύσει στα ΜΜΕ και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. 
Ταυτόχρονα με την απόφαση μου αυτή επιθυμώ να ευχαριστήσω όλα εκείνα τα κεντρικά στελέχη του ΔΗΚΟ καθώς κάποια από τα τοπικά (Γέρι) με τα οποία συνεργάστηκα και των οποίων η βοήθεια ήταν σημαντική για πετύχω τα όσα κατάφερα ως στέλεχος του κόμματος.
Φεύγω σοφότερος από ότι ήρθα και κρατάω μόνο τα θετικά. Εύχομαι να συνεργαστούμε ξανά στο μέλλον με αφορμή άλλες ευκαιρίες και άλλες κοινές προσπάθειες. 
Δηλώνω ότι θα συνεχίσω την πολύχρονη εμπλοκή μου στη δημόσια ζωή ως αυτόφωτος, ενεργός πολίτης και ως διεθνολόγος. 
Στόχος μου είναι η χώρα μας, πατρίδα των παιδιών και των εγγονιών μου, να προοδεύει σε συνθήκες ειρήνης, ασφάλειας, κοινωνικής δικαιοσύνης και αλληλεγγύης.

Πέτρος Ζαρούνας 
Διεθνολόγος"

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Δικηγόρος Καρογιάν: "Πίσω απο τον Μάριο, υπάρχει τσουνάμι..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Επόμενο άρθρο

Βουλή: Νέοι και παλιοί βουλευτές, στην κοπή της βασιλόπιτας (ΦΩΤΟ)

Ποιος βουλευτής βρήκε το φλουρί και αναδείχθηκε ο τυχερός της χρονιάς;
07/02/2018 - 14:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Νικόλας Παπαδόπουλος...ροκάρει με την κιθάρα του και μας δείχνει το group του

Δείτε τον να παίζει μουσική και να χαλαρώνει μακριά από την "πολιτική καρέκλα"
20/11/2019 - 11:24

«Ξεσκονίζουν» τους servers που είναι εγκατεστημένοι στο κατασκοπευτικό βαν (VID)

Καμιά σχέση ο εξοπλισμός με τη Μετεωρολογική Υπηρεσία που δε χρησιμοποίησε τις υπηρεσίες
19/11/2019 - 20:32

Έντονες αντιδράσεις στον πολιτικό κόσμο για τα «χρυσά» διαβατήρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Eνδεχόμενο παρέμβασης του Γενικού Εισαγγελέα για τις πολιτογραφήσεις
05/11/2019 - 21:08

Χαμογελά η Λευκωσία για τα συμπεράσματα του Συμβουλίου (BINTEO)

Ξεκάθαρη η αναφορά των 28 για παράνομες γεωτρήσεις στην κυπριακή ΑΟΖ
19/10/2019 - 20:42

«Πραξικόπημα» στο ΔΗΚΟ καταγγέλλει ο Αλέκος Τρυφωνίδης (BINTEO)

Προειδοποιεί για ωρολογιακή βόμβα που μπορεί να εκραγεί
16/10/2019 - 21:37

Καλεί το ΔΗΚΟ να ψηφίσει τη μεταρρύθμιση δημόσιας υπηρεσίας ο ΠτΔ (BINTEO)

Εκτίθεται μέρος του γεωτρύπανου της Exxon Mobil στο νέο πλήρως ανανεωμένο κτίριο του ΚΕΒΕ
03/10/2019 - 20:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται 28χρονος από τη Γεωργία για διαρρήξεις και κλοπές στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές καλούν οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι να βοηθήσει στον εντοπισμό

Απαντά στις κατηγορίες ο οδηγός με τα πόδια στο τιμόνι

Ανοιχτό το ενδεχόμενο άμεσης επιβολής ποινής στον 43χρονο κατηγορούμενο

Με τραύμα στο κεφάλι Βρετανός τουρίστας που έπεσε σε εστιατόριο της Πάφου

Διακομίστηκε στο Γενικό Νοσοκομείο της πόλης όπου κρατείται για νοσηλεία
Ελλάδα

Η απίστευτη δικαιολογία 52χρονου που βίαζε επί πέντε χρόνια την κόρη του

Έσπασε τη σιωπή της 22χρονη φοιτήτρια για τον εφιάλτη που ζούσε στα χέρια του πατέρα της

Νυχτοβάτες ανατίναξαν sex shop στην Ιερά Οδό (ΦΩΤΟ)

Προκλήθηκαν εκτεταμένες ζημιές στο κατάστημα λόγω της έκρηξης

Γράμμα 7χρονης στον Άγιο Βασίλη, ζητάει φαγητό και σπίτι για την οικογένειά της

H επιστολή βρέθηκε σε γραμματοκιβώτιο στο Λίβερπουλ συγκινώντας την τοπική κοινότητα
Διεθνή

«Κλιματικός συναγερμός» η φράση της χρονιάς για το λεξικό της Οξφόρδης

Αυξήθηκε η χρήση της κατά 107% με αφορμή τις καταστροφικές πυρκαγιές

Ζόραν Ζάεφ: «Έχω κλονιστεί ψυχολογικά. Είμαι τρομαγμένος»

Ο Ζόραν Ζάεφ δήλωσε την έντονη ανησυχία του για το βέτο της Γαλλίας στους «New York Times»

tv news

Η Δέσποινα αποκαλύπτει στην Αλεξία όλη την αλήθεια για την Ασπασία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/11/2019 - 10:15ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ