Πολιτική

Όταν ο Σιζόπουλος ήταν παρουσιαστής ραδιοφωνικής εκπομπής στην ΕΡΤ3 (ΒΙΝΤΕΟ)

ΜΑΡΙΝΟΣ ΣΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

Οι ευχαριστίες του παρουσιαστή της εκπομπής Alpha Ενημέρωση Αντρέα Κημήτρη προς τον Πρόεδρο της ΕΔΕΚ Μαρίνο Σιζίπουλο, για το γεγονός ότι ανταποκρίθηκε άμεσα σε πρόσκληση του σταθμού παρά τη σύντομη προειδοποίηση, αποκάλυψε ένα παλαιότερο επαγγελματικό βήμα του κυρίου Σιζόπολου στο χώρο της δημοσιογραφίας...  Ο Πρόεδρος της ΕΔΕΚ επισήμανε ότι ποτέ δεν αρνείται σε προσκλήσεις δημοσιογράφων έστω και με σύντομη προειδοποίηση, καθώς προσπαθεί πάντα να είναι επικοδομητικός και συνεργάσιμος απέναντι στους δημοσιογράφους. Και εξήγησε τον λόγο:

"Κάποια στιγμή στην πορεία μου πέρασα και εγώ από τον δημοσιογραφικό χώρο, όταν ήμουν στη Θεσσαλονίκη και μετά απο μια σύντομη σπουδή ενός έτους είχα την ευθύνη για την παραγωγή και παρουσίαση μιας ραδιοφωνικής εκπομπής για την Κύπρο, στην ΕΡΤ 3. "

Όπως είπε, το γεγονός αυτό έγινε ταυτόχρονα με τις σπουδές του στην ιατρική, η οποία τελικά τον κέρδισε.

"Μπορώ να πω ότι με κέρδισε η δερματολογία τελικά"

Επόμενο άρθρο

Πιάννει δουλειά η νέα πρέσβειρα των ΗΠΑ στην Κύπρο (ΦΩΤΟ)

Η Τζούντιθ Γκάρπερ επέδωσε τα διαπιστευτήρια της στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας
18/03/2019 - 10:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πρόεδρος ΕΔΕΚ: "Η ΕΕ μπορεί να προστατεύσει τα κυριαρχικά μας δικαιώματα" (ΦΩΤΟ)

Με μήνυμα για αναχαίτιση της τουρκικής προκλητικότητας η ψήφος του Μαρίνου Σιζόπουλου
26/05/2019 - 10:49

Τα τελικά μηνύματα των κομμάτων ενόψει Ευρωεκλογών (BINTEO)

Κορυφώνουν την προεκλογική τους εκστρατεία ζητώντας τη στήριξή του εκλογικού σώματος
24/05/2019 - 20:38

Σιζόπουλος: "Είμαστε αισιόδοξοι για την 6η έδρα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσε στον Alpha ο Πρόεδρος της ΕΔΕΚ για Ευρωεκλογές και ΓεΣΥ
20/05/2019 - 21:53

Κάλεσμα συστράτευσης για τις Ευρωεκλογές από το Σιζόπουλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκδήλωση για τα 50 χρόνια από την ίδρυση του κόμματος
17/05/2019 - 21:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλείνει προσωρινά το Δημοτικό Κολυμβητήριο Λευκωσίας

Τι αναφέρει σε ανακοίνωση του για τους λόγους που κλείνει

"Το κράτος θέλει να αποφεύγει να λέει ότι έχει ανάπηρους πολέμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα προβλήματα των πολεμιστών του 1974 ανέλυσε στον Alpha Κύπρου ο Γιώργος Γρουτίδης

"Άλλο ένα περιστατικό έμφυλης και σεξιστικής βίας που αποδεικνύει την ανισότητα"

Τι λέει η Επίτροπος Ισότητας Φύλων για τη διερευνώμενη υπόθεση ομαδικού βιασμού
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS