Πολιτική

Προεκλογική εκστρατεία και στη μέση... Ηλεκτρονικό Έγκλημα για τον ΔΗΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Του Ιάκωβου Ιακώβου
Στο κυβερνών κόμμα σήμανε το πρωί συναγερμός, με αφορμή sms που στάλθηκε σε χιλιάδες κινητά τηλέφωνα...

FAKE SMS
"ΨΗΦΙΖΩ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ, ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ! ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΑΝΤΟΤΕ"!

Δημήτρης Δημητρίου - Εκπρόσωπος Τύπου ΔΗΣΥ
"Θέλω να ενημερώσω πως μηνύματα που έχουν σταλεί με αποστολέα τον DHSH ή DHSY δεν έχουν καμία σχέση με τον Δημοκρατικό Συναγερμό @DISY. Έχουμε ήδη προχωρήσει σε επίσημη καταγγελία".

Στην Εζεκία Παπαϊωάννου από την άλλη, πνέουν τα μένεα κατά Αβέρωφ, με αφορμή επιστολή του Συναγερμικού Προέδρου προς τους κοινοτικούς ψηφοφόρους για τις Ευρωεκλογές...

Άντρος Κυπριανού - ΓΓ ΑΚΕΛ
"Τον ενοχλούν οι ψήφοι των Τουρκοκυπρίων. Αυτό και αν είναι υποκρισία σε όλη της τη μεγαλοπρέπεια".

Από τα πυρά του Άντρου Κυπριανού δεν ξέφυγε ούτε το Προεδρικό.

Άντρος Κυπριανού - ΓΓ ΑΚΕΛ
"Ως εδώ με όσους μας θεωρούν «μηδενικά», ως εδώ με όσους πιστεύουν ότι υπάρχουν συνειδήσεις «δανεικές» και πολίτες β’ κατηγορίας".

Πρόδρομος Προδρόμου - Κυβερνητικός Εκπρόσωπος
"Από τα «σκουπίδια» που μας άφησε το ΑΚΕΛ βγήκαμε στην επενδυτική βαθμίδα. Από 16% ανεργία που άφησε πίσω του το ΑΚΕΛ, τώρα αυτή μειώθηκε σε 7% με συνεχή πτωτική τάση".

Σφοδρή επίθεση στο ΑΚΕΛ εξαπέλυσε το Δημοκρατικό Κόμμα.

Παύλος Μυλωνάς - Εκπρόσωπος Τύπου ΔΗΚΟ
"Αντί της θυμηδίας, στο ΑΚΕΛ θα έπρεπε να αισθάνονται τύψεις συνειδήσεως και ανάγκη να ζητήσουν συγγνώμη από το λαό, για τα δεινά που επισώρευσε η κάκιστη οικονομική διαχείριση επί διακυβέρνησής τους".

Κάλεσμα στήριξης της ΕΔΕΚ απευθύνει ο Μαρίνος Σιζόπουλος, προειδοποιώντας από τις επιπτώσεις εκλογής ευρωβουλευτή από το ΕΛΑΜ.

Μαρίνος Σιζόπουλος - Πρόεδρος ΕΔΕΚ
"Η Κύπρος θα είναι ακρωτηριασμένη όσον αφορά την εκπροσώπησή της στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στο Ευρωκοινοβούλιο με 5 αντί 6 Ευρωβουλευτές".

Με στόχο την απελευθέρωση επαναδιεκδικεί εκλογή η Ελένη Θεοχάρους.

Ελένη Θεοχάρους - Πρόεδρος Αλληλεγγύης
"Σας καλώ να στηρίξετε την υποψηφιότητα μου και να μου δώσετε τη δύναμη να εκπροσωπήσω με σθένος, με παρρησία, με γνώση, με εμπειρία και τόλμη το λαό μας, στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο".

Επόμενο άρθρο

Ο Alpha στα Κατεχόμενα: Σε ρυθμούς Ευρωεκλογών οι Τουρκοκύπριοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ψήφος των τ/κ θα παραμείνει μέχρι και την ύστατη ο άγνωστος "Χ"
23/05/2019 - 20:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αβέρωφ: Δεν χρειάζεται πενταμερής για να ξεκαθαρίσει η βάση της λύσης

"Ο διεθνής παράγοντας σέβεται τα ψηφίσματα των Ηνωμένων Εθνών αλλά..."
16/09/2019 - 14:30

Πρόστιμα αναλόγως...μισθού προτείνει ο ΔΗΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρόστιμα "φωτιά" με στόχο τη μείωση των τροχαίων ατυχημάτων
13/09/2019 - 21:43

Καλοβλέπει την επιστροφή στα βουλευτικά έδρανα ο Χάρης Γεωργιάδης

«Δεν θα διανοούμουν να εγείρω θέμα ηγεσίας στον ΔΗΣΥ»
10/09/2019 - 08:52

Ξέσπασμα ΑΚΕΛ-ΔΗΚΟ για τα πολιτικής ηθικής του Προέδρου (BINTEO)

«Είναι ο τελευταίος που δικαιούται να μιλά"
02/09/2019 - 16:02

Πολλαπλά και βαρυσήμαντα μηνύματα προς την Τουρκία έστειλε ο ΠτΔ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μισοάδειο βλέπει το ποτήρι η πλειοψηφία των κομμάτων
28/08/2019 - 20:34

Μετωπική σύγκρουση Αναστασιάδη με το ΑΚΕΛ

Εμμονή για απομάκρυνση βλέπει ο Πρόεδρος, κομματικό χουλιγκανισμό βλέπει ο Άντρος
28/08/2019 - 18:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκρός εντοπίστηκε άνδρας σε διαμέρισμα στην Πάφο

Ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα για τα αίτια κάτω από τα οποία επήλθε ο θάνατος του

Έπεσαν στη θάλασσα δύο από τους επιβάτες της βάρκας με τους μετανάστες

Διασώθηκαν από το πλήρωμα εμπορικού πλοίου που βρισκόταν στην θαλάσσια περιοχή

Ένταση, λογομαχίες και συμπλοκές στη δίκη για τον φόνο του 44χρονου Μιχαήλ

Εξαιρέθηκε δικαστής του Κακουργιοδικείου με αίτημα της υπεράσπισης των τριών υπόπτων
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Ο Τζάστιν Τριντό απολογήθηκε που ντύθηκε Αλαντίν πριν δύο δεκαετίες

Η φωτογραφία προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων περί ρατσιστικής συμπεριφοράς

Ιρανικά ΜΜΕ: Οι ΗΠΑ δεν έβγαλαν βίζα στον Πρόεδρο μας

Ενδέχεται να ακυρωθεί η συμμετοχή Ρουχανί στη Γενική Συνέλευση των Ηνωμένων Εθνών

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ