Πολιτική

Στην "κούρσα" των δημαρχιακών εκλογών της Αγίας Νάπας η Αιμιλία Ευαγγέλου Ξύδια

Την απόφαση της να κατέλθει ως υποψήφια για τον δημαρχιακό θώκο της Αγίας Νάπας, μετά την προκήρυξη εκλογών λόγω υπουργοποίησης του Γιάννου Καρούσου, γνωστοποίησε η δημοτική σύμβουλος της πόλης Αιμιλία Ευαγγέλου Ξύδια. Σε ανάρτηση στον προσωπικό λογαριασμό που διατηρεί στο facebook, η κυρία Ξύδια αναφέρει ότι τις επόμενες ημέρες θα προχωρήσει σε επίσημη ανακοίνωση της ανεξάρτητης υποψηφιότητας της.

"Κάποιοι φίλοι και φίλες προέτρεξαν, μετά από συγκεκριμένα δημοσιεύματα, να μου ευχηθούν καλή επιτυχία στις εκλογές για τη Δημαρχία της Αγίας Ναπας, χωρίς να έχω πάρει οποιαδήποτε απόφαση, αν θα το πράξω ή όχι. Με τιμά το γεγονός ότι λαμβάνω εδώ και λίγες ημέρες πάρα πολλά μηνύματα, ώστε να διεκδικήσω τη Δημαρχία της Αγίας Ναπας. Το μοιράστηκα με αρκετούς φίλους κατ' ιδίαν και τώρα θέλω να το μοιραστώ και μαζί σας. Σίγουρα με κολακεύει μόνο και μόνο η διεκδίκηση της θέσης για Δήμαρχος, όμως από την άλλη είναι και τεράστια η ευθύνη προς τον Δήμο μας, που όλοι γνωρίζουμε τι προσφέρει στην Κύπρο μας. Με κολακεύει, λοιπόν το γεγονός για να κατέλθω στις εκλογές, πόσο μάλλον να εκλεγώ. Η αλήθεια είναι ότι νιώθω σίγουρη... Νιώθω δυνατή.... Νιώθω να είμαι γεμάτη όρεξη και ενέργεια. Δεν νιώθω καθόλου μόνη αλλά αντιθέτως νιώθω να έχω αρκετό κόσμο δίπλα μου και γι' αυτό έτσι απλά μέσα από αυτή μου την ανάρτηση θέλω να σας ανακοινώσω ότι Ναι αποφάσισα να διεκδικήσω τη Δημαρχία του Δήμου μας, ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ υποψήφια. Σύντομα εντος ολίγων ημερών θα προχωρήσω στην επίσημη ανακοίνωση. Σας ευχαριστώ όλους και θέλω να τονίσω ότι πρώτο μέλημα είναι ο Δήμος μας..."

Επόμενο άρθρο

Το «Κόμμα του Μέλλοντος» παρουσίασε ο Αχμέτ Νταβούτογλου

Ο πρώην πρωθυπουργός της Τουρκίας εξαπέλυσε «πυρά» κατά του Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν
13/12/2019 - 13:27

ΣχετικέςΕιδήσεις

Νέα δημοσκόπηση "βγάζει" τον Τατάρ νικητή των "προεδρικών εκλογών" (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι μετρήσεις τον δείχνουν νικητή του δεύτερου γύρου
24/09/2020 - 22:33

Ο Ομπάμα "έσπασε" το απόρρητο και έδωσε το τηλέφωνό του στο twitter (BINTEO)

Προ εκπλήξεως βρέθηκαν όσοι επιχείρησαν να καλέσουν τον αριθμό
24/09/2020 - 21:36

Με μάσκες στην κάλπη οι εκπαιδευτικοί (ΦΩΤΟ)

Υπό αυστηρά μέτρα προστασίας οι εκλογές των εκπαιδευτικών οργανώσεων ΠΟΕΔ και ΟΕΛΜΕΚ
24/09/2020 - 15:19

Δεν εγγυάται ειρηνική μετάβαση εξουσίας ο Τραμπ σε περίπτωση ήττας του

Ενδέχεται να αμφισβητήσει το αποτέλεσμα στη δικαιοσύνη εάν ηττηθεί
24/09/2020 - 07:41

Στήθηκαν οι κάλπες για τις εκλογές ΟΕΛΜΕΚ και ΠΟΕΔ

Οι εκπαιδευτικοί θα κληθούν να αναδείξουν τους αντιπροσώπους και την ηγεσία τους
23/09/2020 - 13:31

Τατάρ: Με κάθε ευκαιρία μας ζητάνε την Μόρφου, δεν την δίνουμε, το θέμα έκλεισε

«Η ανάπτυξη της Μόρφου, είναι η ανάπτυξη της τδβκ»
22/09/2020 - 19:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ώρες αγωνίας για τον 84χρονο Πανίκο από τη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές καλούν οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι να συνδράμει στον εντοπισμό

Καταγγελία μητέρας στο AlphaNews: Η κόρη μου λιποθύμησε τρεις φορές λόγω μάσκας

Κινείται νομικά κατά παντός υπευθύνου αν μέχρι το τέλος του μήνα δεν ληφθούν αποφάσεις

"Ο ιός πάντοτε θα μας έρχεται από το εξωτερικό" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο Δρ. Καραγιάννης για τα έκτακτα μέτρα που λήφθηκαν στην πόλη του Ζήνωνα
Ελλάδα

Το ΣΕΑ Τουρκίας καλεί την Ελλάδα να λογικευτεί στο θέμα στρατικοποίησης νησιών

Aναφέρει επίσης ότι είναι πρωτίστως υπέρ του διαλόγου

Δραματικό μήνυμα Μητσοτάκη: "Το δίλημμα είναι αυτοπροστασία ή καραντίνα" (VID)

Ζήτησε από τους πολίτες εγρήγορση με στοχευμένες παρεμβάσεις και προειδοποίησε για ανεργία
Διεθνή

Εμπιστευτική συμφωνία Ε.Ε. - AstaZeneca για μερική ασυλία

Η βρετανική φαρμακοβιομηχανία ζήτησε χαμηλή τιμή για το εμβόλιό της

Αστυνομικός στο Λονδίνο έπεσε νεκρός από πυρά κρατούμενου

Δέχθηκε πυροβολισμούς και λίγο αργότερα υπέκυψε στα τραύματά του

Αναβρασμός στην Κολομβία για γυναίκα που έπεσε νεκρή από πυρά στρατιώτη

Το γεγονός αμαυρώνει περαιτέρω τη φήμη του στρατού, ενώ διατάχθηκε έρευνα

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 25/09/2020 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ