Αθλητικά

Το 500ο γκολ του Ιμπραΐμοβιτς ήρθε με... Ζλατανιά (ΒΙΝΤΕΟ)

ΖΛΑΤΑΝ ΙΜΠΡΑΪΜΟΒΙΤΣ

Το 500ο γκολ στην καριέρα του πέτυχε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, στην ήττα των Λος Άντζελες Γκάλαξι με σκορ 5-3 στην έδρα του Τορόντο για το MLS, το βράδι του Σαββάτου (15/09).

Ο Σουηδός στράικερ κατάφερε να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο, αλλά ανάλογη ήταν και η δήλωση που έκανε ο πρώην διεθνής άσος μετά το τέλος της αναμέτρησης.

«Είμαι χαρούμενος για την ομάδα του Τορόντο γιατί θα μείνει στην ιστορία και θα τη θυμούνται ως το 500ο θύμα μου», ανέφερε χαρακτηριστικά. 

Δείτε πιο κάτω το γκολ του, αλλά και την... αφίσα που ο ίδιος ανέβασε στα social media, παραλληλίζοντας τον εαυτό του με τον Θορ, τον Θεό του Κεραυνού.

Επόμενο άρθρο

Τρέχει με... 200 ο Μπρούνο Βάλε (ΦΩΤΟ)

Βασικός και αναντικατάστατος από το καλοκαίρι του 2012 ο Πορτογάλος τερματοφύλακας
16/09/2018 - 11:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

To «μπουμπούνισε» πίσω από το κέντρο ο Ρούνεϊ (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακό γκολ από τον Άγγλο επιθετικό
27/06/2019 - 11:39

«Φουριόζος» μπήκε στο Κόπα Αφρικά ο Μίκαελ Ποτέ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο πρώην Ομόνοιας και ΑΠΟΕΛ σκόραρε δις και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του
26/06/2019 - 08:53

Σκόραρε πίσω από το κέντρο ο Γκουλόν (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέτυχε χωρίς αμφιβολία το γκολ της ζωής του
24/06/2019 - 16:56

Προς MLS ο Ντε Ρόσι

Φτιάχνει βαλίτσες για το Λος Άντζελες ο Ιταλός μέσος
11/06/2019 - 16:25

«Ξέρανε» τους Σλοβάκους ο Τάμαρι (ΒΙΝΤΕΟ)

Άνοιξε το σκορ στο φιλικό παιχνίδι της Ιορδανίας ο παίκτης του ΑΠΟΕΛ
07/06/2019 - 22:42

Οι καλύτεροι 11 που δεν κατέκτησαν το Champions League

Από τον Μπουφόν και τον Καναβάρο μέχρι τον Ιμπραΐμοβιτς και τον Ρονάλντο
01/06/2019 - 09:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ