Αγγλία - Βέλγιο 0-1

Πέμπτη, 28/6/2018 - 22:50

Το Βέλγιο επικράτησε της Αγγλίας 1-0 με το γκολ του Γιανουζάι στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης  και κατέλαβε την πρώτη θέση του 7ου ομίλου του Μουντιάλ. Οι Βέλγοι θα βρουν στη φάση τους «16» την Ιαπωνία, ενώ οι Άγγλοι θα αντιμετωπίσουν την Κολομβία.

28/06/2018
22:51
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Νίκη και συνάμα πρωτιά για το Βέλγιο

28/06/2018
22:48
90' Σουτ από τον Φελάινι έξω
28/06/2018
22:47
90' Μπέρδεμα στη περιοχή της Αγγλιας

Ο διαιτητής τελικά σφυρίζει το επιθετικό φάουλ

28/06/2018
22:47
3 λεπτά καθυστερήσεις
28/06/2018
22:44
87' Ευκαιρία με τον Μέρτενς

Λέει όχι ο Πίκφορντ

28/06/2018
22:42
86' Αλλαγή για το Βέλγιο

Μέρτενς στη θέση του Γιανουζάι

28/06/2018
22:39
83' Ευκαιρία για την Αγλλία

Σουτ από τον Γουέλμπεκ, σώζει το Βέλγιο ο Φελάινι

28/06/2018
22:37
81' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ράσφορντ
28/06/2018
22:35
Αλλαγή για την Αγγλία

Στη θέση του Αλεξάντερ Άρνολντ ο Ντάνι Γουέλμπεκ

28/06/2018
22:30
75' Αλλαγή για το Βέλγιο

Στην θέση του Βερμάλεν ο Κομπανί ο οποίος επιστρέφει μετά από τραυματισμό

28/06/2018
22:30
75' ΣΧΟΛΙΟ: Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Αγγλία
28/06/2018
22:27
70' Ανέβασε ρυθμό η Αγγλία
28/06/2018
22:22
66' Τεράστια ευκαιρία για την Αγγλία

Τετ α τετ του Ράσφορντ να χάνει μοναδική ευκαιρία. Ο Κουρτουά έστειλε την μπάλα σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα

28/06/2018
22:21
65' Τα λάθη στο χώρο του κέντρου συνεχίζονται
28/06/2018
22:17
60' ΣΧΟΛΙΟ: Παρά το γκολ ο ρυθμός παραμένει κακός
28/06/2018
22:13
57' Σταματά το παιχνίδι για τραυματισμό

Σκίσιμο στο μάτι για τον Βερμάλεν

28/06/2018
22:09
53' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία

Την εκτέλεση ανέλαβε ο 'Αρνολντ, έστειλε την μπάλα όμως στο τείχος.

28/06/2018
22:07
51' ΓΚΟΛ για το Βέλγιο

Πανέμορφο σουτ με το αριστερό από τον Γιανουζάι που στέλνει την μπάλα στην γωνία της εστίας του Πίκφορντ

28/06/2018
22:02
46' Αλλαγή για την Αγγλία

Στην θέση του Στόονυς ο Μαγκουάιαρ

28/06/2018
22:01
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
28/06/2018
21:45
45' Τέλος Ημιχρόνου

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας Αγγλία και Βέλγιο φαίνεται να κρατάνε δυνάμεις για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

28/06/2018
21:39
39' Σουτ για το Βέλγιο από τον Τ.Αζάρ χωρίς αποτέλεσμα
28/06/2018
21:35
35' Κόρνερ για το Βέλγιο μετά από το σουτ του Γιανουζάι
28/06/2018
21:34
34' Κεφαλιά από τον Λόφτους Τσικ η μπάλα μόλις έξω
28/06/2018
21:33
34' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία με τον Άρνολντ

Κόντραρε η μπάλα και κατέληξε σε κόρνερ

28/06/2018
21:32
33' 2η κίτρινη για το Βέλγιο 5-2 το σύνολο υπέρ της Αγγλίας
28/06/2018
21:31
31' Σέντρα-σουτ από τον Άρνολντ η μπάλα περνάει έξω
28/06/2018
21:30
30' ΣΧΟΛΙΟ: Έπεσε ο ρυθμός στον αγώνα από τις δύο ομάδες
28/06/2018
21:27
26' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο

Ο Φελάινι δεν κατάφερε να χρηστεί σκόρερ καθώς ο Άρνολντ απέκρουσε το σουτ του πάνω στην γραμμή.

28/06/2018
21:15
19' Φαουλ για την Αγγλια

Κίτρινη κάρτα στον Τιλεμάνς. 4-2 οι κάρτες των δύο ομάδων στον όμιλο μέχρι στιγμής υπέρ της Αγγλίας.

28/06/2018
21:14
15' ΣΧΟΛΙΟ: Καλός ο ρυθμός του αγώνα με τους Άγγλους την κατοχή
28/06/2018
21:13
14' Κεφαλιά από τον Βάρντι χωρίς να βρίσκει στόχο
28/06/2018
21:11
12' Κόρνερ για την Αγγλία

Μετά την εκτέλεση ο διαιτητής Σκόμινα υπόδειξε επιθετικό φάουλ κατά της Αγγλίας

28/06/2018
21:09
8' Οι Βέλγοι απείλησαν ξανά με κοντινό πλασέ από τον Μπατσουαγί
28/06/2018
21:06
6' Πολύ καλό σουτ από τον Τιλεμάνς

Σουτ από μακρινή απόσταση για το Βέλγιο με τον Άγγλο τερματοφύλακα να αντιδρά σωστά και να σώζει την χώρα του.

28/06/2018
21:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση