«Άχαρη» ισοπαλία για Τσέλσι και Γιουνάιτεντ

Κυριακή, 28/2/2021 - 20:33

Μια σούπα για το... κρύο!

Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 0-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αποτέλεσμα που ανεβάζει τη διαφορά της Μάντσεστερ Σίτι στους 12 βαθμούς, αλλά δίνει και τη δυνατότητα στην Λίβερπουλ να πλησιάσει την τετράδα εφόσον επικρατήσει το βράδυ της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλό ρυθμό, με την Γιουνάιτεντ να φωνάζει για πέναλτι στο 15ο λεπτό σε χέρι του Χάντσον-Οντόι αλλά ο διαιτητής, που είδε και τη φάση στο VAR, να έχει άλλη άποψη. Ο Χάντσον-Οντόι στο 22' απείλησε με σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ, ενώ ο Ζιρού απείλησε και αυτός ένα τέταρτο αργότερα.

μεγαλύτερη φάση στο ματς ανήκε στην Τσέλσι με την επανέναρξη του δευτέρου μέρους (49'), αλλά ο Ντε Χέα κράτησε όρθια τη Γιουνάιτεντ στην προσπάθεια του Ζίγιεκ, ενώ στο 61' ο Μεντί έβαλε «στοπ» στον ΜακΤόμινι, με τον Κόβατσιτς να απειλεί για τελευταία φορά στο παιχνίδι στο 74ο λεπτό και το 0-0 να παραμένει, κάτι που είχε συμβεί και στο ματς του πρώτου γύρου!