Αθλητικά

Ανακοίνωσε το... αντίο στην ΑΕΛ ο Λαφράνς (ΦΩΤΟ)

ΚΕΒΙΝ ΛΑΦΡΑΝΣ

Με ανάρτηση του στο Facebook ο Κέβιν Λαφράνς αποχαιρέτησε τον κόσμο της ΑΕΛ αλλά και όλους τους υπόλοιπους στην ομάδα. 

Ουσιαστικά με την πιο κάτω ανάρτηση ο αρχηγός της ΑΕΛ ανακοίνωσε με τον πιο επίσημο τρόπο ότι αποχωρεί από την ομάδα. 

Το μήνυμα του Λαφράνς

«Η περιπέτεια μου με την ΑΕΛ τελειώνει εδώ. Πρώτα απ’ όλα θέλω να ευχαριστήσω όλους του ανθρώπους που γνώρισα στον σύλλογο, τους προπονητές, τους συμπαίκτες μου και όλους τους καλούς ανθρώπους γύρω από την ομάδα που κανένας δεν βλέπει αλλά εργάζονται το ίδιο σκληρά.

Ήταν μεγάλος δρόμος με τα πάνω και τα κάτω του, αλλά όπως είπα λίγους μήνες πριν, πάντα έδινα τον καλύτερο για τον σύλλογο και ξέρω ότι οι άνθρωποι που καταλαβαίνουν από ποδόσφαιρο το αντιλαμβάνονται. Στους προηγούμενους έξι μήνες, έλαβα αρκετά προσβλητικά μηνύματα αλλά και μηνύματα υποστήριξης.

Φυσικά καταλαβαίνω και σέβομαι όλους τους ανθρώπους και ειδικά αυτούς που με ήθελαν να μείνω εδώ και ελπίζω ότι καταλαβαίνουν την επιλογή μου να φύγω για κάτι καινούριο. Ξανά, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους αληθινούς οπαδούς του συλλόγου για την αγάπη και τον σεβασμό που μου έδειξαν, ότι και να συμβεί δεν θα ξεχάσω ποτέ τις στιγμές που πέρασα εδώ».

Ξ

Επόμενο άρθρο

«Έδεσε» Μάρκοβιτς ο Απόλλωνας

Η Λεμεσιανή ομάδα ανακοίνωσε την πρόωρη επέκταση της συνεργασίας με τον Σέρβο μέσο
26/05/2019 - 13:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είπε «αντίο» ο Μοϊσόφ

Πρόλαβε την ανακοίνωση της ομάδας της Λάρνακας
01/06/2020 - 14:36

Οι ευχές της Ομόνοιας στον Σταύρο Παπασταύρου (ΦΩΤΟ)

Ο πρόεδρος των «πρασίνων» έχει τα γενέθλια του και η Ομόνοια στέλνει τις ευχές της
30/05/2020 - 10:51

Σωφρόνης: «Δύσκολα βρίσκεις τέτοιους παίκτες...»

Ο προπονητής του Απόλλωνα αποχαιρέτησε τον αρχηγό της ομάδας
27/05/2020 - 22:28

«Κρεμάει» το σημαιάκι ο Νίκος Καλησπέρας (ΦΩΤΟ)

Ο βοηθός διαιτητή ανακοίνωσε την αποχώρηση του από την ενεργό δράση με... απολογία
25/05/2020 - 18:33

Σαρδινέρο: «Ένα κομμάτι μου θα είναι πάντα μαζί σας»

To αποχαιρετιστήριο μήνυμα του Ισπανού στην ομάδα της Λεμεσού
25/05/2020 - 15:42

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΠΣΕΜ: Το Υπουργείο Παιδείας να κατανοήσει επιτέλους την κρισιμότητα των στιγμών

Κάνουν λόγο για προχειρότητα στην αντιμετώπιση ζητημάτων

Kήρυξαν ως φυλακή δωμάτια στο Eden για κρατούμενους στις Κεντρικές με κορωνοϊό

Πρώτη συνάντηση Υπουργού Δικαισύνης και Ad hoc Επιτροπής για αποσυμφόρηση των φυλακών
Ελλάδα

Τραγωδία στην Ηγουμενίτσα: Δίχρονο κοριτσάκι πνίγηκε στα κάγκελα της κούνιας του

Το μικρό παιδί βρέθηκε το πρωί από τους γονείς του νεκρό

Ανοίγουν ειδικά σχολεία, δημοτικά και ξενοδοχεία σήμερα στην Ελλάδα

Η χώρα περνάει στην πέμπτη φάση χαλάρωσης των περιοριστικών μέτρων

Ένταση και επεισόδια μεταξύ ΜΑΤ και κατοίκων στη Μαλακάσα

Οι αστυνομικές δυνάμεις που βρίσκονται στην περιοχή απάντησαν με χρήση χημικών

tv news

Η Κάτια συλλαμβάνεται για το φόνο του Νίκου κι ο Αστυνόμος την ανακρίνει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Έξι μήνες πριν το ατύχημα, ο Χρήστος έρχεται αντιμέτωπος με ένα δικαστικό θέμα..

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 01/06/2020 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ