Αθλητικά

Ανακοίνωσε το τέλος ο Νεκτάριος (ΒΙΝΤΕΟ)

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (2018) ΤΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Το τέλος μιας πλούσιας ποδοσφαιρικής καριέρας, ανακοίνωσε το απόγευμα της Πέμπτης (14/11) ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου, λίγες μέρες μετά που έλυσε το συμβόλαιο του με την Δόξα. Ο πρώην άσσος των ΑΠΟΕΛ και Λάρισσας, έχοντας συνδέσει το όνομα του με πάρα πολλές επιτυχίες των «γαλαζοκιτρίνων» (πανηγύρισε 19 τίτλους μεταξύ άλλων), σταματάει το επαγγελματικό ποδόσφαιρο σε ηλικία 35 ετών.

Η τοποθέτηση του στα social media:

«Με περηφάνια και ευγνωμοσύνη τερματίζω την καριέρα μου σαν ποδοσφαιριστής. Τελευταία όλα έτρεξαν τόσο γρήγορα που τελικά κατέληξα οτι το σώμα αντέχει, η ψύχη και το μυαλό θέλουν να συνεχίσω, αλλά ήρθε η κατάλληλη στιγμή να μπεί μια τελεία σε όσα έγραψε η ιστορία για τον ποδοσφαιριστή Νεκτάριο.

Θα προχωρήσω στην επόμενη πρόκληση με τον ίδιο ενθουσιασμό, προσήλωση και πάθος που ξεκινούσα το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, αλλά πλέον βλέποντας στα μάτια του κάθε ποδοσφαιριστή, κάθε ηλικίας, ένα παιδί και μαθητή μου στον οποίο οφείλω να δώσω ότι θα έδινα σε κάθε δικό μου παιδί.

Απλά, ξεκάθαρα, ευχαριστώ όσους πίστεψαν σε μένα αλλά και όσους με αμφισβήτησαν. Οι μεν μου έδωσαν πίστη, οι δε, επιπλέον κίνητρο.

Ξεχωριστό ευχαριστώ αξίζει φυσικά η οικογένεια μου και ειδικότερα η σύζυγος μου για την επιμονή, υπομονή και στήριξη όλα αυτά τα χρόνια».

Δείτε παρακάτω και το βίντεο με το οποίο συνόδευσε την ανακοίνωση αποχώρησης του:

Επόμενο άρθρο

Ζητάει έκτακτη Συνέλευση ο Απόλλωνας για να συζητηθεί η κάθοδος ξένων διαιτητών

Στη δημοσιότητα η επιστολή της διοίκησης των «κυανολεύκων» προς ΚΟΠ και Σωματεία
14/11/2019 - 13:59

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παρελθόν από τον πάγκο του Εθνικού ο Κλάφουριτς

Η ομάδα της Άχνας ανακοίνωσε την απόλυση του Κροάτη προπονητή
29/10/2020 - 22:00

Παραιτήθηκε ο πρόεδρος της Μπαρσελόνα, Ζοσέπ Μπαρτομέου

Το κλίμα εναντίον του τελικά τον... λύγισε
27/10/2020 - 21:12

Όταν ο Khabib μιλούσε στην Κύπρο για το μέλλον του (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν ξέρω αν θα σταματήσω στο 30-0 ή αν θα συνεχίσω», είχε πει σε συνέντευξη του
27/10/2020 - 19:05

Επίσημο: Παρελθόν ο Ουζουνίδης από τον ΑΠΟΕΛ

Λύνει τη... σιωπή του ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής εταιρίας
26/10/2020 - 13:42

Στην πόρτα της εξόδου ο Ουζουνίδης

Οριστικά παρελθόν αναμένεται να αποτελέσει ο Ελλαδίτης τεχνικός
26/10/2020 - 13:20

Θριάμβευσε και αποσύρθηκε αήττητος ο Νουρμπαγκομέντοφ (ΒΙΝΤΕΟ)

Έφτασε στο 29-0 και ανακοίνωσε πως αυτός ήταν ο τελευταίος του αγώνας
25/10/2020 - 08:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τρία νέα κρούσματα κορωνοϊού ανακοινώθηκαν στα κατεχόμενα

Ένας από τους ασθενείς μεταφέρθηκε στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας

"Εφώναζα του να κατεβεί, o καπνός έζωσεν τον" (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τι έδειξαν οι έρευνες για τη φωτιά που ξέσπασε σε τυπογραφείο στα Λατσιά

Για 10 και πλέον ώρες "ξεσκόνιζαν" τα υποστατικά Συλλούρη, Τζιοβάνη και Πιττάτζη

Τα τεκμήρια θα "οδηγήσουν" τα επόμενα βήματα των ανακριτών
Ελλάδα

Σε lockdown Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ροδόπη

Πέρασαν στο επίπεδο "4" λόγω επιδημιολογικής επιβάρυνσης

Νέο αρνητικό ρεκόρ με πέραν των 1500 κρουσμάτων στην Ελλάδα

Δέκα νεκροί και 108 διασωληνωμένοι κρούουν τον κώδωνα
Διεθνή

Μέρκελ προς Ευρωπαίους ηγέτες: Η μοναδική λύση είναι τα lockdowns

Τους κάλεσε να προχωρήσουν άμεσα σε δραστικά μέτρα

Ερντογάν: "Απέναντι στην αμαρτωλή Ευρώπη είναι η φωνή του μουσουλμανικού κόσμου"

Σε νέες προκλητικές δηλώσεις προέβη ο Τούρκος Πρόεδρος

Γκουτέρες και Τραμπ καταδικάζουν την αποτρόπαια επίθεση στη Νίκαια

"Βρισκόμαστε με όλη μας την καρδιά στο πλευρό των Γάλλων"

tv news

Η εκδίκηση αρχίζει να γίνεται όλο και πιο δύσκολη υπόθεση για την Αγγελική...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιλτιάδης μαθαίνει ότι το dna του γενετικού υλικού ταυτοποιείται με τον Φοίβο!

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 30/10/2020 - 04:00ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ