Αθλητικά

Αναστασίου για τα περί απόλυσης του: «Δεν απαντάω σε φήμες… »

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Μεγάλο ενδιαφέρον είχαν οι δηλώσεις του προπονητή της Ομόνοιας Γιάννη Αναστασίου μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ, αφού εδώ και λίγα 24άωρα ακούγεται έντονα πως θα αποτελέσει παρελθόν από την Ομόνοια πολύ σύντομα.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο προπονητής των «πρασίνων»:

«Τελευταίο παιχνίδι της σεζόν. Βάλαμε αρκετά νέα παιδιά. Θέλαμε να δούμε κάποια παιδιά που βρίσκονται από πλευράς αντοχής σ΄αυτό το επίπεδο. Ανταποκριθήκαμε καλά, ελέγχαμε το ματς, προηγηθήκαμε. Η ΑΕΚ σαν πιο έμπειρη ομάδα εκμεταλλεύτηκε το λάθος και χάσαμε το παιχνίδι. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των νεαρών και συνεχίζουμε.

Τελευταίο παιχνίδι της σεζόν. Βάλαμε αρκετά νέα παιδιά για να δώσουμε χρόνο συμμετοχής. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των νεαρών κυρίως. Κρατάμε αυτό και συνεχίζουμε.

Όταν ήρθα η Ομόνοια ήταν σε δύσκολη θέση. Γενική η εικόνα μας ήταν θετική αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι με τη Σαλαμίνα. Βελτιώσαμε πολλά πράγματα, στην φυσική κατάσταση αλλά και στο τακτικό κομμάτι όπου ακόμα θέλουμε δουλειά. Είναι ένας μίνι απολογισμός σχετικά με την παρουσία μου στην σεζόν αυτή.

Ξέρω ότι θα γίνουν κάποιες ερωτήσεις μετά από τα δημοσιεύματα. Για μένα αυτό που ισχύει είναι ότι πριν 2 βδομάδες ειπώθηκαν κάποια πράγματα στην δημοσιογραφική μαζί με την πρόεδρο. Για οποιεσδήποτε απορίες έχετε μπορείτε να απευθυνθείτε στην διοίκηση. Εγώ μένω εκεί και συνεχίζουμε.»

Ερωτήσεις δημοσιογράφων:

Είσαστε ευχαριστημένος με αυτό που προσφέρατε στην ομάδα; «Πάντα μπορούμε να βρούμε θετικά και αρνητικά. Εγώ απλά ανέφερα πως βελτιώσαμε κάποια πράγματα και πετύχαμε τον στόχο να μπούμε στην εξάδα. Αν είμαι ικανοποιημένος ή όχι, πάντα μπορείς για το καλύτερο»

Υπάρχει κάποια προφορική συμφωνία με την διοίκηση για την οποία δεν γνωρίζουμε; «Δεν θέλω να απαντήσω κάτι, όπως σας έχω πει, για οποιεσδήποτε απορίες έχετε μπορείτε να απευθυνθείτε στην διοίκηση»

Πως νιώθετε για τις φήμες που υπάρχουν; «Σας είπα, δεν θέλω να απαντήσω»

Επόμενο άρθρο

Νίκη στις καθυστερήσεις για την Νέα Σαλαμίνα στο φινάλε της χρονιάς (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Νέα Σαλαμίνα σε ένα ανοιχτό παιχνίδι επικράτησε του Απόλλωνα με 2-1
19/05/2019 - 20:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ρονάλντο: «Παίκτες που δεν έχουν αποδείξει τίποτα κοστίζουν 100 εκατ. ευρώ»

Ρονάλντο μίλησε στο πορτογαλικό TVI, αναφερόμενος στα μεγάλα ποσά που δίνουν οι ομάδες
21/08/2019 - 11:13

To «τρίτο» ημίχρονο του ΑΠΟΕΛ-Άγιαξ και οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών (BINTEO)

Όλα όσα είπα οι πρωταγωνιστές του αγώνα μετά το τέλος του
21/08/2019 - 00:34

Ο Πετρίδης για τον αγώνα με τον Άγιαξ και η... συγκινητική κίνηση

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cytavision o πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ
20/08/2019 - 21:35

Νικόλας Ιωάννου: «Έχουμε πιθανότητες να προκριθούμε στους ομίλους»

Όλα όσα ανάφερε ο διεθνής Κύπριος αμυντικός στην Αγγλική εφημερίδα
19/08/2019 - 17:14

Ο αδιαπραγμάτευτος στόχος του Τιμούρ και ο αγώνας «δρόμου» για δύο (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της «Κυρίας» στην κάμερα της Cablenet
19/08/2019 - 15:40

Τιμούρ Κετσπάγια: «Στόχος είναι ο τίτλος, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο…»

Ο προπονητής της Ανόρθωσης μίλησε για τον προγραμματισμό και τους στόχους της ομάδας
17/08/2019 - 20:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Κλοπή μηχανημάτων αξίας 6,5 χιλ. ευρώ από αποθήκη

Μέλη του ΤΑΕ συνέλεξαν διάφορα τεκμήρια με σκοπό τον εντοπισμό των δραστών

Ποια είναι τα κατάλληλα δέντρα για δεντροφύτευση στις πόλεις (ΛΙΣΤΑ)

Ποια είναι τα προβλήματα που εντοπίζονται και ποιες υποδομές λείπουν

Η ανακοίνωση της Αστυνομίας για το θανατηφόρο στον Καλοπαναγιώτη

Οι δύο γυναίκες απεγκλωβίστηκαν και μεταφέρθηκαν με ελικόπτερο στο Νοσοκομείο
Ελλάδα

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής

Τραγωδία στον Πόρο: Ανθρώπινο λάθος ή μηχανική βλάβη;

Εν αναμονή του πορίσματος της Επιτροπής Διερεύνησης Αεροπορικών Ατυχημάτων

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο
Διεθνή

Παρίσι: Ένας νεκρός από φωτιά σε νοσοκομείο

Ξεκίνησε από ένα διαμέρισμα και γρήγορα επεκτάθηκε σε όλους τους ορόφους

Η μεξικανική διπλωματία εκφράζει 'ανησυχία' για την κράτηση παιδιών από τις ΗΠΑ

Η κυβέρνηση του Ντόναλντ Τραμπ παρουσίασε νέους κανόνες για κράτηση επ' αόριστον

Πομπέο και Κόφοντ μίλησαν μετά την ακύρωση του ταξιδιού Τραμπ στη Δανία

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ ακύρωσε το ταξίδι του αφού δεν του πούλησαν την Γροιλανδία

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 22/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ