Αθλητικά

Αντετοκούνμπο: «Φτάνει πια! Ώρα για αλλαγή!»

ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ένωσε τη φωνή του με όσες εκφράζουν την οργή τους για την στυγνή δολοφονία Αφροαμερικανού από λευκό αστυνομικό. Ο σούπερ σταρ των Μπακς ζητά να αλλάξει κάτι εδώ και τώρα.

«Πραγματικά δεν ξέρω πώς να εκφράσω με λόγια πώς αισθάνομαι, αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι φτάνει πιά! Είναι ώρα για αλλαγή!», έγραψε στο Twitter ο Greek Freak αναφέροντας το όνομα του τελευταίου θύματος ρατσισμού, Τζορτζ Φλόιντ, αλλά και αυτό του Αχμάντ Άρμπερι, που τον Φλεβάρη είχε δολοφονηθεί από δύο λευκούς που τον κυνήγησαν όταν είχε βγει για τρέξιμο.

Επόμενο άρθρο

Και... τυπικά χωρίς κόσμο το grand-prix της Αυστρία

Η κυβέρνηση της χώρας συμφώνησε να διεξαχθεί το Grand Prix στο Σπίλμπεργκ
31/05/2020 - 09:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αποκαλύψεις "φωτιά" για τον Τραμπ στο βιβλίο της ανιψιάς του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κακοποίηση από τον πατέρα του, η εξαπάτηση πανεπιστημίου και ο νάρκισσος "Φράνκενσταϊν"
08/07/2020 - 21:07

Πομπέο για Κύπρο: Προσπάθεια ενίσχυσης σχέσεων με εταίρους-κλειδιά

Πως σχολιάζει την αμερικανική πρόθεση για εκπαίδευση της Εθνικής Φρουράς
08/07/2020 - 19:57

Έτοιμος να λανσάρει τα δεύτερα του παπούτσια ο Γιάννης (ΒΙΝΤΕΟ)

Προανήγγειλε την κυκλοφορία των νέων παπουτσιών του ο «Greek Freak»
02/07/2020 - 16:50

«Ο Γιάννης κάνει χώρο για δύο τρόπαια κι ο ΛεΜπρόν ξεσκονίζει το στέμμα του»

Το Bleacher Report δημιούργησε ένα υπέροχο σκίτσο με πέντε πρωταγωνιστές του ΝΒΑ
28/06/2020 - 09:40

Τουλάχιστον δύο νεκροί στις ΗΠΑ μετά από επίθεση ενόπλου σε κέντρο διανομής

Έπεσε με όχημα στο κτήριο προκαλώντας πυρκαγιά
28/06/2020 - 08:09

Βανδάλισαν το γκράφιτι του Γιάννη με σύμβολα των Ναζί

Ναζιστικά σύμβολα έγραψαν άγνωστοι σε γκράφιτι του «Greek Freak» στο Παλιό Φάληρο
25/06/2020 - 15:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άφησαν 4χρονη μόνη στο σπίτι και τους πέρασαν χειροπέδες (BINTEO)

Άλλο ένα περιστατικό εγκατάλειψης ανηλίκου βλέπει το φως της δημοσιότητας

"Καμίνι" η Κύπρος: Πέντε μέτρα προστασίας από τον καύσωνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις υψηλές θερμοκρασίες θα "συνοδεύει" και υγρασία μέχρι και την Τρίτη

Φρένο στο κυκλοφοριακό "έμφραγμα" με διάταγμα του Αρχηγού (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ισχύ από αύριο τα νέα μέτρα της Αστυνομίας
Ελλάδα

Νέα έκτακτα μέτρα για την είσοδο από τον Προμαχώνα

Ποιοι είναι οι περιορισμοί σύμφωνα με την κοινή Υπουργική Απόφαση

"Εισαγόμενα" τα 11 από τα 41 νέα κρούσματα Covid-19 στην Ελλάδα

Δεν καταγράφηκε κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο
Διεθνή

Αρνητική στον κορωνοϊό η σύζυγος του Μπολσονάρου

Ο Βραζιλιάνος Πρόεδρος έχει προσβληθεί από τον ιό και τέθηκε σε αυτοπεριορισμό

«Θλίψη και μεγάλη ανησυχία» εκφράζει το Παγκόσμιο Συμβούλιο Εκκλησιών

Τι λέει για την απόφαση των τουρκικών αρχών να μετατρέψουν την Αγία Σοφία σε τζαμί

556.140 θάνατοι: Ο θλιβερός απολογισμός των νεκρών παγκοσμίως λόγω Covid-19

Τουλάχιστον 6.593.400 άνθρωποι θεωρείται ότι έχουν αποθεραπευτεί

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 12/07/2020 - 07:1524 ΩΡΕΣ