Αθλητικά

Απείλησαν τον Εβρά για την υπόθεση Σουάρες

Το περιστατικό με τον Πατρίς Εβρά και τον Λουίς Σουάρες συνέβη το 2011 και ο Ουρουγουανός διεθνής επιθετικός τότε της Λίβερπουλ τιμωρήθηκε με οκτώ αγωνιστικές για ρατσιστική συμπεριφορά προς τον Γάλλο αριστερό μπακ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο Εβρά σε ένα podcast των «κόκινων διαβόλων» εξομολογήθηκε πως δέχτηκε απειλές για τη ζωή του, λόγω του συγκεκριμένου περιστατικού. «Η ομάδα είχε δεχτεί πολλές απειλές για το πρόσωπό μου. Κάποιοι μου έγραψαν ότι είναι στη φυλακή, είναι οπαδοί της Λίβερπουλ και όταν βγουν έξω θα σκοτώσουν εμένα και την οικογένειά μου.

Δεν καταλάβαινα γιατί κάποια άνθρωποι με μισούσαν. Δεν ήξεραν την αλήθεια. Ήταν μία δύσκολη περίοδος για μένα, αλλά δεν φοβήθηκα. Η οικογένεια μου, η γυναίκα μου, ο αδελφός μου ήταν τρομαγμένοι, εγώ όχι».

Επόμενο άρθρο

Τέθηκαν όροι από Παπασταύρου, υπέρ της επανέναρξης δύο ομάδες

Με απουσία... σύμπνοιας ολοκληρώθηκε η τηλεδιάσκεψη μεταξύ των ομάδων του Α' γκρουπ
04/05/2020 - 20:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αντεμπάγιο Ακινφένουα: Ένας τίμιος γίγαντας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στα 38 του, ο... θηριώδης επιθετικός έκανε το όνειρό του, πραγματικότητα
14/07/2020 - 21:17

Κλοπ: «Κακή μέρα για το ποδόσφαιρο η δικαίωση της Σίτι»

Δεν πήρε με καλό μάτι τη δικαίωση της Σίτι ο προπονητής της Λίβερπουλ
14/07/2020 - 15:36

«Ξέρανε» τη Γιουνάιτεντ στο 96’ η Σαουθάμπτον

Έπαιξε με τη… φωτιά και το πλήρωσε
14/07/2020 - 08:40

Κλοπ: «Με τη λήξη του συμβολαίου μου φεύγω από τη Λίβερπουλ»

Τις σκέψεις του για το πώς θα συνεχίσει την καριέρα του αποκάλυψε ο Γερμανός τεχνικός
13/07/2020 - 18:01

Η Μπέρνλι σταμάτησε το εντός έδρας σερί της Λίβερπουλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Κατάφερε να φύγει με βαθμό από τον «Άνφλιντ» τελειώνοντας ένα σερί που κρατούσε 1,5 χρόνο
11/07/2020 - 19:19

Έτοιμη για... ρεκόρ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πρέπει να κερδίσει την Άστον Βίλλα με τρία γκολ διαφορά ή περισσότερα
09/07/2020 - 12:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεαροί παραδίδουν μαθήματα συνείδησης και καθαρίζουν τις παραλίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εικόνα που αντίκρισαν η οποία έγινε το έναυσμα για την πρωτοβουλία τους

5G στην Κύπρο: Ο Υφυπουργός Καινοτομίας απαντά στις ερωτήσεις μας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι θα αλλάξει, τα οφέλη της τεχνολογικής εξέλιξης και η απάντηση στις ανησυχίες

Η μάχη για το μεροκάματο κάτω από τον καυτό ήλιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτοψία του Alpha σε εργοτάξιο στη Λευκωσία εν ώρα ισχύς κίτρινης προειδοποίησης
Ελλάδα

Ερντογάν για Αγία Σοφία: Διορθώσαμε το λάθος του 1934

Μίλησε για την "εξέλιξη" της αφού "το 1453 ο Μωάμεθ ο Πορθητής παρέλαβε ένα ερείπιο"

Τριμερής διπλωματών Ελλάδας, Γερμανίας και Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Συναντήθηκαν στο Βερολίνο με γερμανική πρωτοβουλία στον απόηχο της απόφασης

Άλλα 58 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα 28 "εισαγόμενα"

Από τα 3883 συνολικά κρούσματα, τα 1042 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό
Διεθνή

"Έπεσε" ξανά το WhatsApp παγκοσμίως

"Συνδέεται" και δεν στέλνει τα μηνύματα αφήνοντας εκατομμύρια χρήστες στο...περίμενε

Δραματικοί τόνοι ΠΟΥ και αγωνιώδεις εκκλήσεις για συμμόρφωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Μόνο τις τελευταίες 5 μέρες, ένα εκατομμύριο άνθρωποι νόσησαν από κορωνοϊό

Εκτελέστηκε θανατοποινίτης που σκότωσε ζεύγος και την κόρη τους σε ληστεία

Τα τελευταία λόγια του πρώτου καταδίκου που εκτελέστηκε τα τελευταία 17 χρόνια

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/07/2020 - 01:30ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ