Αθλητικά

Απρόοπτο με Κριστιάνο που πιθανόν να χάσει τον πρώτο αγώνα κόντρα στον Άγιαξ

ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Χωρίς το μεγάλο αστέρι της θα αγωνιστεί για το υπόλοιπο της αναμέτρησης κόντρα στην Σερβία η Πορτογαλία, καθώς τραυματίας αποχώρησε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Αγωνία στην Γιουβέντους.

Τα πάντα... ανάποδα για την Πορτογαλία στο «Ντα Λουζ». Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο εντός έδρας παιχνίδι με την Σερβία και λίγο πριν το μισάωρο είδε τον ηγέτη και αρχηγό της, Κριστιάνο Ρονάλντο, να αποχωρεί τραυματίας.

Ο «CR7» αποκόμισε μυϊκό πρόβλημα στο δεξί πόδι σε προσπάθειά του να σπριντάρει και να προλάβει μία δυνατή πάσα, αντιλαμβανόμενος άμεσα τον τραυματισμό του. Στην θέση του πέρασε ο Πίτσι.

Φυσικά, σε «καμμένα κάρβουνα» βρίσκεται η Γιουβέντους η οποία αγωνιά για το χρονικό διάστημα της πιθανής απουσίας του Ρονάλντο, ενόψει του πρώτου προημιτελικού για το Champions League με αντίπαλο τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ (10/4, 22:00).

«Δεν ανησυχώ για τον τραυματισμό μου. Ξέρω το σώμα μου και σε 2 εβδομάδες θα είμαι έτοιμος να ξαναπαίξω», ανέφερε στις δηλώσεις του. Κάτι τέτοιο σημαίνει, ότι ξεκινά αγώνα δρόμου, για να προλάβει την αναμέτρηση του Champions League με τον Άγιαξ.

Πηγή
sdna.gr
Επόμενο άρθρο

EURO 2020: Άνετα Γαλλία και Αγγλία, «σκόνταψε» και πάλι η Πορτογαλία

Επτά αγώνες πραγματοποιήθηκαν χθες (25/3) για την 2η αγωνιστική της προκριματικής φάσης
26/03/2019 - 08:01

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ένας χρόνος Κριστιάνο Ρονάλντο στη Γιουβέντους (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα πέτυχε με τη φανέλα της «Βέκια Σινιόρα» μέσα σε 365 ημέρες
10/07/2019 - 15:35

Ρονάλντο: Οι χλιδάτες διακοπές στην Ελλάδα και το φιλοδώρημα "μαμούθ" που άφησε

Οι υπηρεσίες που απόλαυσε ο άσος του ποδοσφαίρου και το ποσό που ξόδεψε για τις διακοπές
24/06/2019 - 09:40

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άκουσε Μενιδιάτη και... ξετρελάθηκε!

Η συνάντηση του με τον Έλληνα τραγουδιστή και το λαϊκό τραγούδι που προτίμησε
21/06/2019 - 12:37

Παρέλαβε φάκελο για την υπόθεση με τις κατηγορίες βιασμού o Κριστιάνο Ρονάλντο

Σοβαρό ενδεχόμενο να κληθεί σε δίκη στο Λας Βέγκας
16/06/2019 - 20:01

Σάντος: «Ο Κριστιάνο με χτύπησε στην πλάτη και μου είπε γέρο κερδίσαμε»

Μια ξεχωριστή αποκάλυψη έκανε σε συνέντευξη που έδωσε ο προπονητής της Πορτογαλίας
13/06/2019 - 18:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια

Έβδομη σύλληψη για τα 84 κιλά κάνναβης σε εμπορευματοκιβώτιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το χρονικό της υπόθεσης για την οποία αναζητείται άλλο ένα πρόσωπο
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ