Αθλητικά

Βέβαιος για την υπεράσπιση του τίτλου αν δεν υπήρχε διακοπή ο Ράσο

Την πεποίθηση πως αν δεν ερχόταν η διακοπή η ΑΕΛ μπορούσε να κατακτήσει ξανά το κύπελλο εξασφαλίζοντας έτσι την ευρωπαϊκή της συμμετοχή, εξέφρασε με δηλώσεις σε σερβική ιστοσελίδα ο Μόμτσιλο Ράσο.

«Αφήνουμε πίσω μας μια παράξενη περίοδο. Ήμασταν σε καραντίνα για περισσότερο από δύο μήνες και μετά ήρθε η απόφαση της διακοπής. Έτσι, επιστρέψαμε στο σπίτι για να δούμε τις οικογένειές μας και θα επιστρέψουμε στην Κύπρο στα μέσα του Ιούλη, γιατί το πρωτάθλημα θα ξαναρχίσει τον Αύγουστο», είπε αρχικά στην sportklub.rs, προτού μιλήσει για τη γεμάτη σεζόν που είχε στην ΑΕΛ:

«Είναι η δεύτερη χρονιά μου στη Λεμεσό, έχω ακόμα μία βάσει του συμβολαίου μου. Την περσινή σεζόν πήραμε το κύπελλο, αλλά για να πω την αλήθεια είμαι πιο ευχαριστημένος με τη φετινή γιατί είχα σημαντικό ρόλο στην ομάδα. Έπαιζα διαρκώς. Ήταν πολύ άσχημο για μένα ότι διεκόπη η σεζόν, γιατί είμαι σίγουρος ότι θα παίρναμε μια θέση για την Ευρώπη και θα ξανακατακτούσαμε το κύπελλο. Εντούτοις, η Ομοσπονδία πήρε μια λογική και αναμενόμενη απόφαση. Η υγεία είναι πάντα προτεραιότητα».

Κλείνοντας, ο Ράσο μίλησε για τη φιλοδοξία του να φορέσει μια μέρα τη φανέλα της εθνικής της χώρας του:

«Έπαιξα σε όλες τις μικρές εθνικές του Μαυροβουνίο κι είναι λογικό να πιστεύω, να θέλω και να ονειρεύομαι ότι θα φορέσω τη φανέλα της εθνικής αντρών. Ξέρω πώς θα βρεθώ στην εθνική ομάδα. Το να παίζω καλά είναι ο μόνος τρόπος να πάρω κλήση. Το έμαθα αυτό από μικρός. Εξαρτάται από μένα να συνεχίσω να παίζω καλά και με συνέπεια στην ΑΕΛ και είμαι σίγουρος ότι η δουλειά, η προσπάθεια, οι θυσίες και η υπομονή μου θα ανταμειφθούν. Θα παλέψω για να δείξω ότι αξίζω μια κλήση στην εθνική. Αυτό είναι το όνειρο κάθε ποδοσφαιριστή».

Επόμενο άρθρο

Oι Βέλγοι «λιγουρεύονται» τον Μπεργκ

Δημοσίευμα για ενδιαφέρον της Σταντάρ Λιέγς για τον προπονητή της Ομόνοιας
02/06/2020 - 09:29

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μπεργκ για φιλικό και προετοιμασία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο τεχνικός της Ομόνοιας, σχολίασε το παιχνίδι με τη Δόξα αλλά και την πορεία
13/07/2020 - 14:00

Καντέρ: «Ο Ερντογάν μετέτρεψε την Αγία Σοφία σε τζαμί για να εξασφαλίσει ψήφους»

Ο σέντερ των Μπόστον Σέλτικς εξαπέλυσε επίθεση στον πρόεδρο της Τουρκίας
12/07/2020 - 22:00

Μουρίνιο: «Η Τότεναμ θα κερδίσει κάποιο τρόπαιο πριν φύγω»

Πεπεισμένος ότι θα πάρει τίτλο πριν φύγει εμφανίστηκε σε δηλώσεις του ο Πορτογάλος
11/07/2020 - 12:12

Γιασικεβίτσιους: «Θέλω να δημιουργήσω μια οικογένεια στην Μπαρσελόνα»

Οι πρώτες δηλώσεις του Λιθουανού προπονητή και οι στόχοι του στους «μπλαουγκράνα»
11/07/2020 - 11:30

Καλάθης: «Ήταν πάντα όνειρό μου να έρθω στη Μπαρσελόνα»

Ο Έλληνας διεθνής γκαρντ αποτελεί τον νέο πόιντ γκαρντ των Καταλανών
10/07/2020 - 18:20

Ουζουνίδης: «Θέλω να μείνει ο Τάμαρι και εύχομαι να ανανεώσει» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι τοποθετήσεις από τον προπονητή του ΑΠΟΕΛ για όλα τα θέματα που αφορούν στην ομάδα
09/07/2020 - 22:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμο 300 ευρώ σε όσους επιβάτες δεν έχουν το CyprusFlightPass (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε άλλη περίπτωση θα απαγορεύεται η είσοδος στη Δημοκρατία - Βήμα βήμα η διαδικασία

Υποβαθμίσεις και προσθήκες στην επικαιροποιημένη λίστα για τα αεροδρόμια

Τι αλλάζει με Αυστραλία, Σερβία και 3 ευρωπαϊκές χώρες

Δρ. Καραγιάννης: Μέχρι στιγμής δε φαίνεται να έχει αλλάξει ο ιός (ΒΙΝΤΕΟ)

«Πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί» λέει για τα κρούσματα στην Πάφο
Ελλάδα

Εικοσιτέσσερα νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα τέσσερα "εισαγόμενα"

Οι τέσσερις ασθενείς εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

"Η Ελλάδα είναι η τελευταία χώρα που μπορεί να σχολιάζει για την Αγία Σοφία"

Ο Τσαβούσογλου κατηγόρησε την Αθήνα για παραβίαση θρησκευτικών ελευθεριών στην Δ. Θράκη

Ματαίωση πανηγυριών μέχρι τέλη Ιουλίου αποφάσισαν οι ειδικοί στην Ελλάδα

Εντείνονται οι έλεγχοι στις πύλες εισόδου και τους εποχικούς εργαζόμενους
Διεθνή

«Κανείς δεν μπορεί να παρεμβαίνει στο δικαίωμα της Τουρκίας για Αγία Σοφιά»

Το τουρκικό Υπουργείο Εξωτερικών αναφέρεται στις αλλαγές που θα γίνουν στο κτίριο

Ξεπέρασαν τα 13,2 εκ. τα κρούσματα: Σε ποιες χώρες υπάρχει έξαρση της πανδημίας

Θλιβερό ρεκόρ για το Ισραήλ με τα νέα περιστατικά να φτάνουν περίπου τα 2.000

Σχεδόν 60.000 κρούσματα κορωνοϊού κατέγραψαν σε μια μέρα οι ΗΠΑ

Η χώρα ουδέποτε «έκλεισε εντελώς» λέει ο Δρ. Φάουτσι

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 14/07/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ