Βλέπει μπροστά με χαμόγελα και αισιοδοξία η Ομόνοια

Κυριακή, 2/10/2022 - 13:20

Συνέχισε τις νίκες και στην επανέναρξη του πρωταθλήματος Cyta η Ομόνοια, παίρνοντας εχθές (01/10) το πρώτο της «διπλό» κόντρα στην Δόξα με 2-0, για την πέμπτη αγωνιστική.

Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση, απέναντι σε έναν επικίνδυνο αντίπαλο και όπως στο παιχνίδι με την Ένωση, ήταν πολύ καλοί στο μεσοεπιθετικό κομμάτι, ακόμη και αν δεν κατάφεραν να σκοράρουν παραπάνω.

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό, με τον Μπρούνο, ο οποίος μετράει 4 γκολ στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια και το διπλασίασε στο 95ο λεπτό, μετά από καταπληκτική ενέργεια και τελείωμα του Μπεζούς.

Η ομάδα της Λευκωσίας έχει πλέον δύο συνεχόμενες νίκες και το γεγονός ότι μία από αυτές, αποτελεί την πρώτη της εκτός έδρας νίκη, προσφέρει ακόμη παραπάνω ψυχολογία εκτός από το βαθμολογικό κέρδος.

Η Ομόνοια εκμεταλλευόμενη το καλό κλίμα θέλει να συνεχίσει τις καλές επιδόσεις, με πρώτο στόχο να πάρει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την Πέμπτη (06/10, 19:45), στους ομίλους του Europa League και να κάνει το 3/3 εναντίον της ΑΕΛ την Δευτέρα (10/10) στο Τσίρειο, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.