Βρήκε δίκτυα ο Λαΐφης, νίκησε η Σταντάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 30/3/2019 - 08:46

Η ομάδα της Λιέγης επικράτησε 3-1 της Αντβέρπ για την πρώτη αγωνιστική των play off της Jupiler League, αν και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το 71ο λεπτό. Με αποτέλεσμα (με την τρίτη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα) να παραμείνει ολοζώντανη για κατάκτηση του τίτλου, καθώς μείωσε στους δύο βαθμούς την απόστασή της από την κορυφή και την Γκενκ, η οποία το Σάββατο υποδέχεται την Άντερλεχτ.

Ο Εμποκανί έφερε… βόλτα την αντίπαλη άμυνα και εκτέλεσε για το 0-1 στο 25ο λεπτό. Ο Ντιενέπο με τακουνάκι, έπειτα από γύρισμα του Μαρίν, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 71’ για το 1-1. Ο Καβάντα έκανε ωραία κίνηση στον χώρο και με πλασέ έφερε τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού στο 81’ και επτά λεπτά αργότερα ο Κωνσταντίνος Λαΐφης με πλασέ από κοντά «κλείδωσε» τη νίκη για τη Σταντάρ.