Champions League: Έχασε και από τη Μπενφίκα η Μπαρσελόνα, «σωτήρας» ο Κριστιάνο

Τετάρτη, 29/9/2021 - 23:58

Νέα ήττα για Μπαρσελόνα, νίκη της Γιουβέντους σε βάρος της Τσέλσι και νίκη στις καθυστερήσεις για την Γιουνάιτεντ κόντρα στη Βιγιαρεάλ με γκολ του Κριστιάνο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν τα αποτελέσματα που ξεχώρισαν από το δεύτερο «πιάτο» της (2ης) αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Μετά τη Μπάγερν, η Μπαρσελόνα έχασε και από τη Μπενφίκα με 3-0 εκτός έδρας, μένοντας με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτό και με 0 βαθμούς στον όμιλο. «Τρένο» η Μπάγερν, κέρδισε με «5άρα» τη Ντινάμο και παραμένει στην κορυφή του 5ου ομίλου.

Στον 6ο όμιλο η Ατάλαντα κέρδισε τη Γιάνγκ Μπόις με 1-0 και είναι στην κορυφή με 3 βαθμούς, με τη Γιουναίτεντ να πετυχαίνει την πρώτη της νίκη κόντρα στην δυσκολοκατάβλητη Βιγιαρεάλ, με τον Κριστιάνο να φέρνει την ανατροπή στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στον 7ο όμιλο η Σάλτσμπουργκ πέτυχε την πρώτη της νίκη κόντρα στη Λιλ με 2-1, ενώ Βόλφσμπουργκ και Σεβίλλη έμειναν στο 1-1 και στους δύο βαθμούς έκαστη.

Τέλος, στον 8ο όμιλο η Ζενίτ κέρδισε με άνεση την Μάλμε των 10 παικτών από το 53', ενώ στο μεγαλύτερο ματς της βραδιάς, η Γιουβέντους κέρδισε την Τσέλσι και παραμένει αλάνθαστη με 6 βαθμούς.